JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

עבודה במשרד בימי הקורונה

טיפים שחשוב לאמץ

עבודה במשרד בימי הקורונה קורונה תמונה: https://www.scientificanimations.com/ h.m.wikipedia.org
ספטמבר 01
13:10 2020

נגיף הקורונה (COVID-19) ממשיך להתפשט גם בימים אלו, תחת המגבלות השונות, ברחבי הארץ והעולם. במצב מורכב זה, על המעסיקים במקומות העבודה הממשיכים בפעילותם, לעקוב אחר ההתפתחויות המשתנות ולשקול צעדים שיאפשרו להם לשמור על סביבת עבודה בטוחה, נקייה ובריאה יותר עבור העובדים.

נקיטה בגישה אשר מתאימה למצב ומתחשבת היטב במאפיינים של נגיף הקורונה, אמורה לסייע להפחית את הסיכונים ואת החששות של העובדים. מעבר להמלצה הראשונית שאימצו מעסיקים רבים בחודשים האחרונים, לשכור מעת לעת שירותי חיטוי למשרדים על מנת לחטא ככל שניתן את חללי העבודה, ריכזנו עבורכם חמישה טיפים נוספים לטובת סביבת עבודה היגיינית בחללים משותפים בימים אלה:

 1. ראשית כל, לעקוב אחר ההתפתחויות על בסיס יומי – מצב התחלואה והשלכותיה, כפי שכבר הספקנו ללמוד עד כה, הוא נזיל ביותר ומועד לשינויים תכופים בעלי השלכות רבות, לכן המעסיק נדרש לבדוק באופן קבוע את ההוראות וההנחיות הנוגעות להתפרצות הנגיף, בין אם באתרים הייעודיים ובין אם בפרסומים באמצעי התקשורת השונים, על מנת להיערך בהתאם.
 2. "לחנך" את העובדים ולעדכן אותם באופן שוטף – על המעסיק לתקשר באופן גלוי ולעתים קרובות עם העובדים, כדי להבטיח שבידיהם המידע שיסייע להם לנהוג בחכמה ובזהירות, בכול הקשור לנגיף הקורונה. תקשורת קבועה עם העובדים באשר למדיניות ולנהלים הקשורים להיגיינה, לסגר, לעבודה מרחוק, או לבדיקת מבקרים – היא שיטה יעילה להמחשת העובדה שהמעסיק עוקב אחר המצב ופועל היטב לשמירה על בריאות כלל העובדים.
 3. לחזק את נוהלי ההיגיינה הטובים ולנקוט באמצעי בטיחות הקשורים לכך – באופן כללי, המעסיקים חייבים לספק לעובדים שלהם מקום עבודה בטוח ובריא, חף מפגעים מוכרים אשר גורמים, או עלולים לגרום, לנזקים חמורים. מעסיקים חייבים לציית להוראות הבטיחות התעסוקתית בכל עת.
 4. לחדד ולהזכיר לעובדים מהם אמצעי המניעה לשמירה מפני קורונה – בימים אלה, על המעסיקים להזכיר לעובדים לנקוט באמצעי המניעה והבטיחות הבסיסיים, אשר עשויים לסייע להפחית את הסיכון להידבק בנגיף הקורונה ולהפיצו במקום העבודה, כגון:
 • להקפיד על שטיפת ידיים ביסודיות במים וסבון למשך 20 שניות לפחות, או בחיטוי ידיים באמצעות אלכוג׳ל המכיל לפחות 60% אלכוהול.
 • להימנע מנגיעה מרובה בעיניים, באף ופה.
 • לכסות את אזור הפה בטישיו בזמן התעטשות או שיעול, או בלית ברירה להשתעל ולהתעטש למרפק.
 • להימנע כמובן מקשר עם אנשים חולים או עם אנשים בבידוד.
 • להישאר בבית במקרה שהעובד חולה או מגלה תסמינים ראשוניים כלשהם.
 • לנקות ולחטא משטחים וחפצים שבהם אנשים נוטים לגעת בתדירות גבוהה.
 1. שמירה על מלאי סביר של מוצרי היגיינה – כדי להקל על התנהגויות אלה, על המעסיקים לוודא שבמקום העבודה קיים מלאי של מגבוני נייר, סבון ואלכוג׳ל. בנוסף, מומלץ:
 • לספק לעובדים כלי עם סבון נוזלי, ולא סבון מוצק הכרוך בנגיעה ישירה בסבון עצמו.
 • לפזר במספר נקודות בחדרי העבודה תכשירים לניקוי ידיים, כדי לעודד היגיינת ידיים טובה.
 • לספק לעובדים מגבונים חד פעמיים כדי שיוכלו לנקות כל משטח, לפני שישתמשו בו.

בנוסף, מעסיקים, המסתמכים על שירותי חברות כוח אדם ומעסיקים עובדים זמניים, צריכים לוודא שחברות אלה נוקטות בעצמן באמצעי זהירות נאותים, כך שהעובדים הזמניים לא יפיצו, חלילה, את הנגיף במקום העבודה.

על המחבר / המחברת

אין תגובות

אין תגובות

אין תגובות כרגע. תרצה להוסיף תגובה?

כתוב תגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בעסקים-דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור