JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

פוטין איש דמים

ההתקפה הכימית הפראית בדומא

פוטין איש דמים ולדימיר פוטין צילום: Russian Presidential Press and Information Office, creative commons
אפריל 17
09:30 2018

מעלליו המסוכנים של ולדימיר פוטין כרודן איש-דמים אינם בגדר סוד. הוא מתנהל על פי שיטת הרודנים מאז ומעולם. הוא איננו מתנהג כשליט מעצמה החרד לגורל עמים אחרים. הוא דואג לעצמו ולאינטרסים שלדעתו טובים לו ולשלטונו.

חינוכו של פוטין היה בשירות הקג"ב בתחנתו בגרמניה המזרחית, שם השגיח מקרוב על שירות הביון שלה, השטאזי הנודע לשימצה. שם בימי השיא של המלחמה הקרה והאכזרית התבגר פוטין להיות מה שהוא כיום, רודן ציני המסכן את יציבות העולם, בעיקר במזרח התיכון. הוא האיש שהחזיר אותנו בהדרגה ובשיטתיות למלחמה הקרה בין מזרח למערב ופעל ועודנו פועל לשינוי מאזן הכוחות.

כבר לפני שנים פרסמתי את המותחן הפוליטי "אש זרה" ("ספריית מעריב", 2007) שהתמקד גם באישיותו הנקמנית בכל אחד מבין אלה שהטיל ספק בנאמנותו, תוך שהוא מוחק באלימות רצחנית את עקבות משנתו של המנהיג הסובייטי הליברלי הנדיר מיכאיל סרגייביץ' גורבצ'וב, שבשנת 1990 הוענק לו פרס נובל לשלום. גם לפני שנה פרסם האיש הנאור הזה גורבצ'וב מאמר שהתמקד באפשרות של התנגשות בין טראמפ לפוטין. מעינו החדה לא נעלם כי רוסיה תחת פוטין חזרה לאחור בצעדי ענק.

כזכור פוטין תפס את השלטון בעקבות התפטרותו של קודמו, השתיין הנודע בוריס ילצין, שגרם לקריסה כלכלית של רוסיה. עד מהרה התגלה פוטין כנהנתן חסר גבולות שמזכיר במידה רבה את נהנתנותו ההרסנית של נתניהו וכמי שמקיף עצמו באוליגרכים מפנקים ומשחדים, ומאידך גיסא נקמן ורודף עד מוות את מבקריו האמיצים, מעיתונאים שמצאו קיצם ככלבים ברחובות ועד לרדיפתו חסרת הפשרות בעקבות סוכני שירותי הביטחון הרוסיים שהעבירו עליו ביקורת גלויה. כך או אחרת, הונו האישי של הנבל המושחת הזה נאמד כיום בסכום מדהים המציב אותו בפסגת עשירי תבל.

זהו האיש שכמו שמש העמים יוסף סטאלין לא היסס להכות ולהלום בלי רחמים גם בבני עמים שנחשבו פעם לחלק מהאימפריה הסובייטית, כמו האוקראינים. פוטין מנהלן שירות הביון הסובייטי, כבר אז בגרמניה המזרחית, נחשף בהשקפות נוקשות וחסרות פשרות. ניתן להגדירו כצאצאו הישיר של סטאלין. הוא העלה מחדש וביודעין את המלחמה הקרה לנסיקה עכשווית מסכנת שלום-עולם. הוא ניצל באכזריות את הטבח הנורא שטבח הקצב הסורי בשאר אל-אסד בעמו, שחלק ממנו הנקרא "מורדים" מאס בשלטונם של בני המיעוט העלאווי. סוריה נשטפה בנהרות דם והמורדים כבר התקרבו לעמדת הבסתו של אסד כאשר פוטין נחלץ להצילו תוך תמורה חד-משמעית להיות בעל הבית.

זאת הייתה הזדמנות לרוסי שטוף הדמים לחדור למזרח התיכון וליצור לעצמו אחיזה בוטה לא רק בחלקה המערבי של סוריה אלא גם בים התיכון. צעד שהתפרש כהלכה על ידי פרשנים צבאים כתמרון לנעוץ מלתעות באזורנו באמצעות הענקת גיבוי מוחלט לאסד רוצח עמו. כך נולדה ברית-נבלים כשפוטין נעשה שותף בכיר לג'נוסייד – רצח העם הסורי האכזרי ביותר המתקיים כיום בעולם.

חדירתו של הרודן הרוסי לבית המטבחיים הסורי יצרה גם איום משמעותי ברור על יעדי הביטחון של ישראל. החיזור הגורלי של נתניהו אחרי פוטין נכשל כדרכו בפוליטיקה; אי-אפשר לקיים רומן כפול בעת ובעונה אחת עם טראמפ ופוטין. מישהו משלישייה זו עלול לבסוף להיות מושלך מהמיטה המשותפת הזאת בצדי הדרך להצחין שם כנבלה. ברור למי תהיה שייכת גופה זו.

גם התגובה הרפה והפחדנית של הנהגת המדינה בעת הרעלת הסוכן הבכיר הרוסי לשעבר בלונדון יחד עם בתו, תגובה שהרעימה בצדק את ממשלת בריטניה, היא עדות לשפיפותו של נתניהו וחוסר הבנתו את המצופה ממנו. במקביל לאותו רומן לא מכובד התעלם פוטין לחלוטין מישראל המחזרת אחריו ויצא ברגל גסה דרך-רודן לקרב את איראן לגבול ישראל, אף לפתוח לפניה מעגן של מאורת צפעים בים התיכון.

ההתקפה הכימית הפראית בדומא יש לה אב ויש לה אם. התקפה כזאת לא הייתה יוצאת לפועל לולא זכתה בברכת המנהיג הרוסי האחראי להתאוששות רב-המרצחים אסד ושהרתיע את ארצות הברית מלהגיב תגובה מוחצת. על כולנו ללמוד מהסאגה הנוראה הזאת לקח ברור כי לנו אין על מי לסמוך בשעה הרת-גורל העלולה גם לפקוד אותנו – ולא ארחיב בחולשותיה המסוכנות של ממשלת ישראל שבראשה ניצב המזגזג הלאומי.

על המחבר / המחברת

Avatar

עמוס אריכא בן-סירה

סופר וצייר עברי. בעבר הרחוק היה קצין משטרה בכיר. חיבר עשרות ספרים מהם שהיו לרבי מכר בעולם.

8 תגובות

 1. דני ש.
  דני ש. אפריל 17 2018, 11:36
  זה לא פוטין לבדו

  זו הנבחרת בהרכב המיוחד: פוטין, טראמפ, ארדואן, הצפון קוריאני, ביבי, אסד, ……

  השב לתגובה
  • יצחק דגני
   יצחק דגני אפריל 18 2018, 02:53
   דני ש. יקירי

   עזוב רגע את הצפון קוריאני ואת אסד. אבל האם לא הגזמת הגזמה פראית שהכנסת את ביבי באותו הרכב עם פוטין, טראמפ וארדואן ?
   שלושת הללו הם מולטי מיליונרים. ביבי שלנו זה קצת סיגרים ושמפניה וורודה?
   דחילאק – זה בהחלט לא אותה גרניטורה.
   אתה צריך להתנצל בפני פוטין טראמפ וארדואן.

   השב לתגובה
 2. אלון דהרי
  אלון דהרי אפריל 17 2018, 13:48
  נאה דרשת מר אריכא

  כמו בדרך כלל

  השב לתגובה
 3. יו סי פלג
  יו סי פלג אפריל 18 2018, 09:28
  תראה במאמר של דודי ירון מעל המאמר שלך

  הרוסים אולי מרגיעים דוקא את המצב

  השב לתגובה
 4. קלקולטור
  קלקולטור אפריל 19 2018, 12:39
  אני חושב שהוא נוהג כלפינו באיפוק

  אם במקומו היה טראמפ אני מעריך שהיה פחות ממותן.

  השב לתגובה
 5. אריה שמש
  אריה שמש אפריל 21 2018, 11:32
  בניגוד לאחרים אני לא חושב שהוא כל כך חזק

  מחוץ לרוסיה

  השב לתגובה
 6. יונדב לוי
  יונדב לוי יוני 15 2018, 12:01
  מסתבר שמטורפים כוחנים

  משיגים בעולמנו הרבה

  השב לתגובה
 7. טניה
  טניה אוגוסט 16 2018, 17:24
  וזה נמשך גם כעת

  כאשר מוחצים את שארית המורדים בסוריה.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בסדר בין-לאומי

יתר המאמרים במדור