JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

השם משפיע על הצלחת האתר שלכם

בחירת דומיין

השם משפיע על הצלחת האתר שלכם צילום: freepik
ספטמבר 02
09:56 2020

לבחירת דומיין יש חשיבות לא מועטה בהצלחתו של האתר שלכם ברשת, אם כי בוודאי שזהו לא הגורם היחיד.

במאמר הבא נציג בפניכם טיפים שיסייעו לכם להבין איך לרשום את הדומיין המושלם.

אך לפני הכל חשוב להבין מה זה בכלל דומיין?

ובכן, לכל אתר שנמצא באינטרנט יש כתובת ייחודית וספיציפית שמזהה אותו.

אמנם מדובר בכתובת שרצה על סדרת מספרים (כתובת IP למעשה), אך בכדי שאנחנו נוכל למצוא ולהיכנס לאתר האינטרנט ביתר קלות, מקבל האתר כתובת עליה אנו משלמים מדי שנה.

הכתובת הזאת נקראת דומיין (Domain) או בעברית – שם מתחם.

מומלץ לרכוש את הדומיין דרך חברה אמינה ומוכרת ולמספיק פרק זמן מראש (בהתאם למטרות האתר), כך נוכל לאבטח את הדומיין (כלומר להבטיח את הבעלות שלנו עליו מבחינה חוקית).

למרות שמדובר בפעולה בעלת חשיבות המשקפת גם את רמת הרצינות של האתר או החברה הפועלת במסגרנו, עדיין אנשים וחברות בוחרים דומיין באופן חובבני.

למעשה, הדומיין הוא כרטיס הביקור שמשמש את הגולשים להיכנס לאתר שלנו.

אז הנה לפניכם 5 טיפים חיוניים לבחירת וקניית הדומיין המושלם:

  1. אל תסתכנו, בדקו את השם מבחינה משפטית – חשוב להבין כי לתהליך רכישת דומיין כפופה לתחום המשפטי וכי בחירת דומיין שאינה מתבצעת באופן חוקי (למשל – הפרת זכויות יוצרים), עלולה לגרום לפגיעה בזכויות הקניין השונות. האשמה בפגיעה כזו עלולה לפגוע במוניטין של העסק שלכם ואף להוביל להליכים משפטיים. לכן, חשוב מאד לבדוק שהשם עצמו לא תפוס וכי אין חברה שקיימת בשם בו אנו מעוניינים לבחור. במידת הצורך – ניתן להיעזר בעורך דין בתחום דיני האינטרנט או קניין רוחני.
  1. נקי, ברור, קליט – הדומיינים המוצלחים ביותר הם אלו שקל לזכור אותם, וגם לכתוב אותם ללא הצורך לאיית. הדומיין עצמו אפילו לא חייב להיות בעל משמעות אמיתית – חישבו למשל על כמה מהדומיינים של ענקיות אינטרנט כמו Yahoo או Google .
  2. ממותג וחופף לתחום העיסוק שלכם – מומלץ לבחור בדומיין שמשקף את המותג שלכם או אפילו מקביל לשם החברה.
  3. קצר, לועזי וקל להגייה – בין הקריטריונים הכי חשובים בבחירת דומיין הוא האורך שלו. מומלץ שלא לבחור שם דומיין ארוך מדי, כי זה פוגע במיתוג וביוקרה של הדומיין. בנוסף, מומלץ לבחור בשם שנכתב באותיות לועזיות ולהימנע מבחירת שם בעברית, שכן זה נתפס כלא מקצועי. בחרו בשם פשוט, שקל להגות אותו ללקוחות בטלפון או אפילו בפרסומות ברדיו למשל. יש החושבים שלבחירת הדומיין יש השפעה על קידום אתרים, אולם דבר זה אינו בהכרח נכון, הדומיין הוא יותר בעל משמעות מיתוגית ופחות משחק תפקיד במובן ה-SEO.
  1. הסיומת לא פחות חשובה – ההמלצה לסיומת באתרים שפועלים בישראל הינה co.il, כך בקלות ניתן להבין שמדובר באתר הפונה לקהל הישראלי. לעומת זאת, במידה והאתר מספק שירותים גם מחוץ לישראל, מומלץ לבחור בסיומת בעלת "ניחוח בינלאומי" כמו com או net לאתר המייצג ארגון כלשהו מומלץ לבחור בסיומת org. יחד עם זאת, בשנים האחרונות נפתחו עוד אלפי אפשרויות בעקבות הסיומות החדשות של הדומיינים, המאפשרות להיות בעלי דומיינים מיוחדים ויצירתיים המשקפים נאמנה את אופי העסק. כמה דוגמאות לסיומות חדשות: .photography, .tech ועוד רבים.

לסיכום, בחירת שם הדומיין היא ללא ספק תהליך המצריך מחשבה, יצירתיות ובחינת אסטרטגיה.

מומלץ להשקיע בבחירת השם שכן יש לה השפעה מכרעת על הצלחתו של האתר בעתיד.

בחרו בשם מקצועי ויחד עם זאת פשוט וקל לזכירה.

יחד עם זאת, חשוב שלא להתמהמה יתר על המידה עם הבחירה, שכן בקלות רבה מישהו אחר יכול ״לתפוס״ לכם את הדומיין.

על המחבר / המחברת

אין תגובות

אין תגובות

אין תגובות כרגע. תרצה להוסיף תגובה?

כתוב תגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בIT – דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור