JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

ערב הדחה

סיפור קצר על צחוקו של גורל

ערב הדחה צביה גולן
פברואר 22
19:30 2018

השעה כבר הייתה מאוחרת, חושך בחוץ. עודד החליט שהגיע הזמן ללכת הביתה. ממילא ענת כבר הלכה, וגם השותפים שלו במשרד עורכי הדין המפואר, כבר הלכו מזמן. כן, הוא חשב לעצמו, כדאי ללכת הביתה עכשיו. יש היום "האח הגדול" בטלוויזיה, פרק הדחה. הוא לא רוצה לפספס. מעניין את מי ידיחו היום? את הבלונדינית המטומטמת ההיא שכל הזמן מחרחרת מריבות? אולי דווקא את הדתי ההוא, מלכתחילה לא היה ברור איך הוא משתלב שם, כבר מזמן היו צריכים להעיף אותו. באמת מסקרן את מי יעיפו, הוא חשב לעצמו, וכיבה את צג המחשב. הוא קם בעצלתיים, כיבה את האור, הפעיל את מערכת האזעקה, ויצא אל החניון.

שלושה שותפים הם היו במשרד, וכשפתחו אותו, היו בטוחים שתפסו את אלוהים בביצים, לפחות. אומנם ידעו שהשוק מוצף בעורכי דין, אבל הייתה בהם האמונה המלאה שהכישורים שלהם מיוחדים, ושאין הרבה משרדים שיודעים לטפל בענייני משפחה לעומק, כמו משרד "עודד-נתן-אבי". בכוונה נתנו למשרדם שם פשוט, ללא שום גימיק מסחרי, כי הם ידעו שעבודתם הבלתי מתפשרת תספיק בשביל להתפרסם, מפה לאוזן. הם אומנם התווכחו מעט, אבי חשב שכדאי ששמו יהיה ראשון כדי שבדפי זהב הם יופיעו בין הראשונים, אבל טיעוניו לא התקבלו. "מי מחפש היום בדפי זהב?" שאל אותו נתן, ועודד אמר: "הרעיון למשרד היה שלי, אז סגרנו על השם."

חילוקי דעות נוספים ביניהם לא איחרו לבוא. אבי רצה להכניס את אשתו ענבר בתור מזכירה. נתן לא הביע עמדה, אבל עודד התנגד נמרצות. בתחילה ניסה לתרץ בתירוצים הגיוניים: "יש לה אחלה מקצוע!" הוא אמר, "מה היא צריכה הכנסה נוספת, היא מרוויחה הון בעסק שלה למצלמות אבטחה!" אבי לא ויתר בקלות, "היא יכולה בכיף לעבוד כאן בחצי משרה". אבל עודד התעקש ולא הסכים.

ענבר הייתה אישה שמנה מדי, לא נאה, והוא חשב שבכניסה למשרד צריכה לשבת בחורה שתהיה כמו מקדמת מכירות. אבי רתח. הוא קרא לעודד שוביניסט, ואמר שהוא ממש לא מבין את הטמטום הזה. "מקדמת מכירות?" הוא שאל בכעס, "מה אנחנו פה, סוכנות לדוגמניות?" ההחלטה נפלה בסופו של דבר דווקא כי ענבר לא ממש רצתה לעבוד שם, לפחות זה מה שהיא אמרה, ואבי נאלץ לוותר. למען האמת, עודד קצת חשש מנקמה, אבל הרגיע את עצמו כשחלפו הימים וענבר לא פנתה אליו כלל.

ואז הגיעה ענת.

מקדמת מכירות אמיתית. גבוהה, רזה, שיער אדמוני שופע, מטופחת ולבושה במיטב האופנה.

הם לא חקרו הרבה על ניסיונה מקצועי. הסתפקו במראה שלה. די מהר הם הבינו שמדובר במזכירה לא מקצועית, אבל עודד נלחם להשאיר אותה במשרד.

עכשיו הוא בדרכו הביתה, לראות "האח הגדול". אולי גם יחטוף משהו לאכול, כישורי המטבח של גילה אשתו טובים למדי. הוא הרגיש רעב ועייף, והנסיעה הביתה גרמה לו דווקא לאושר רגעי.

גילה המתינה לו בפתח הבית, חיוך קצת מוזר נסוך על פניה.

"יש האח הגדול" הוא אמר לה, "התחיל כבר?"

"כבר נגמר" השיבה.

"נגמר?" שאל עודד, והסתכל על השעון, "איך יכול להיות?"

"התחיל היום מוקדם מהרגיל", ענתה גילה בנחת.

"ואת מי העיפו?" שאל עודד.

גילה לא ענתה. היא נכנסה לסלון, והכניסה למכשיר הדי-וי-די דיסק. "היי…" אמר עודד, "את לא באמת מתכוונת לשים לנו סרט עכשיו, ממש אין לי סבלנות לזה, ובכלל, תגידי, אני מת לדעת, את מי העיפו מבית האח הגדול?"

"אותך." ענתה גילה בשלווה, והסתכלה בחיוך מר על הסרטון ששלחה לה ענבר באותו יום.

על המחבר / המחברת

Avatar

צביה גולן

מנהלת מרכז טיפולי לילדים עם צרכים מיוחדים. סופרת שספרה השישי "דממת הספק" ראה אור ב-2017.

5 תגובות

 1. ח.
  ח. פברואר 23 2018, 13:22
  הכי גרוע כאשר אדם מגלה שבוגדים בו

  זורקים אותו כאשר לו זקוקים לו יןתר וזה קורה הרבה לצערינו וככל שהגיל מתקדם

  השב לתגובה
 2. לאה צבי (דובז'ינסקי)
  לאה צבי (דובז'ינסקי) פברואר 23 2018, 16:56
  תגובה

  ןואאי….איזה פאנץ ליין מעולה, נפלא צביה !!!

  השב לתגובה
 3. חדוה אשל
  חדוה אשל פברואר 24 2018, 12:01
  עצוב

  עצוב

  השב לתגובה
 4. חנן עבדה
  חנן עבדה פברואר 24 2018, 22:30
  מוכשרת!

  צביה, את אדירה!

  השב לתגובה
 5. שי
  שי פברואר 27 2018, 13:33
  למה אומרים צחוק הגורל

  כאשר זה ממש לא מצחיק?

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים ביצירה

יתר המאמרים במדור