JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

איחולי הישרדות

סניף ג'פניקה באוניברסיטת תל אביב

איחולי הישרדות ג'פניקה באוניברסיטת ת"א
מאי 14
18:30 2016

בצמוד לכניסה הראשית לאוניברסיטת תל אביב שוכנת מסעדה המהווה חלק מהקמפוס אך פתוחה גם לציבור הרחב. מדובר במיקום מעולה מבחינה מסחרית. ציבור סטודנטים גדול ביותר שחולף כאן מדי יום, כל היום, וגם שכונת נווה אביבים שמעבר לכביש, שתושביה אוהבים לאכול במסעדות ומורגלים בכך.

אלא שמדי תקופה קצרה יחסית מתחלפת כאן הבעלות על הזיכיון. עד לאחרונה היה כאן סניף של קפה "קינג ג'ורג'", שהחליף את "קפה גרג", וכן הלאה. כל התקפלות שכזו נובעת, בסופו של דבר, מאכזבה כלכלית של בעלי הזיכיון. הזכיינים המתלהבים מתחילים ברמה טובה, אולם כאשר מתחוור להם הקושי המעשי לממש כאן רווח, הם מנסים להתמודד עמו באמצעות חיסכון בשירות ובהוצאות הכנת המזון. התוצאה: נסיגת לקוחות וסוף שכאמור חוזר ונשנה.

הפעם נכנסה לכאן "ג'פניקה". רשת שיש לה כבר כ-15 סניפים ברחבי הארץ. השם רומז על הקו הקולינארי – אוכל בסגנון יפני. טעימה אקראית שעשיתי בעבר בדלפק שלהם בקניון רמת גן לא ממש הלהיבה אותי, וזאת בלשון המעטה. במאמר הנוכחי אני מתייחס לסניף אוניברסיטת תל אביב ואליו בלבד. זאת לאחר שני ביקורים במקום.

התפריט גדול ומגוון; חבל לפרט, תמצאו כאן מבחר מגוון מספיק לענות על רוב הטעמים. יתרה מכך, בין המנות האותנטיות יותר הובלעו גם מנות עם נופך ישראלי שהולבשו בכסות של המזרח הרחוק. לכן פה ושם יש מנות שבשמם תמצאו מילים כמו "פרגיות" וכדומה. יש גם מתאבנים, סושי מכל המינים, מרקים, מנות עיקריות וכדומה. הבישול, ההכנה והחומרים סבירים. גם כאן, כמו במקומות דומים אחרים, נמנעים מלשלב חומרים שמקורם בפירות הים. פותחים בשבת, מערבים חלב ובשר, אבל פירות ים הס מלהזכיר. וההיגיון? אשר לקינוחים, אלה מערביים לחלוטין. הנפילה, מבחינתי, הייתה בקינוח פבלובה. הגיע הר של מרנג, חלול וריק לחלוטין, שמעליו נשפך מעט קרם – לא רציני. ראיתי פה כמה סועדות יפניות, וזה לכאורה מוסיף לתדמית. אלא שסטודנטיות מאותו מוצא ראיתי במקום, גם כששימש סניף של "נלסון".

השירות סטודנטיאלי, שכונתי, ידידותי. ניכר שהמלצרים ומנהלי המשמרת חדשים בתפקידם, אבל האווירה חיובית מאוד. כולם תודרכו להיות נחמדים, והם משתדלים. המקום עבר שיפוץ. מקומות הישיבה חדשים, והם בהחלט נוחים. הדקורציה יפנית, לא מוגזמת. יש כאן שני מרחבי ישיבה. החלל הפנימי גדול וממוזג, וזה יתרון לעומת כמה מוסדות בשכונה שאינם יכולים לספק הגנה מפני השרב בקיץ. יש גם חלל חיצוני. כלי ההגשה בסגנון יפני, מהצלחות ועד קומקומי התה. בהחלט מוסיף ייחוד. במרכז ניצב בר יפה ומכובד. יש כאן דלפק גלוי של הכנת סושי ובו כמה בעלי חזות אסיאתית (שאינם בהכרח יפנים) עם מטפחות לראשם, כפי שמחייב הטקס.

חשוב מאוד להדגיש שהמחירים כאן סבירים בהחלט. בוודאי יחסית למוסדות מקבילים. יש חניה בתשלום, צמוד למקום. בסופי שבוע ובשעות הערב והלילה אפשר למצוא, ממש בסמוך, גם חניה ללא תשלום. בגלגולים הקודמים היו חדרי השירותים הסמוכים, שהנם ציבוריים, ניתנים להגדרה אחת: מגעילים. כעת הם שופצו והמצב טוב בהרבה. עדיין אין כאן אפשרות להתחבר ל-WIFI. אם העניין יימשך, זה יהיה בעוכרי המסעדה. הסטודנטים, וכמוהם תושבי השכונה, מורגלים ומשתמשים בטכנולוגיה הזאת. הזמנת מקום מראש, עדיין לא מתפקדת כהלכה.

המסעדה פתחה שעריה לפני כשלושה שבועות. תושבי השכונה, רובם ככולם, טרם יודעים על קיומה. למסעדה אין עדות ראויה באינטרנט. כתושב השכונה אני תקווה שהיא תאריך ימים. מאחל לה שאחרי החלק ההכרחי הראשון והקשה בעקומת הלמידה, תיווצר פה רמה של מזון ושירות שתחזיק מעמד. בקלות יחסית יכולה ג'פניקה באוניברסיטת תל אביב להפוך למקום עלייה לרגל שבסופי שבוע חייבים להזמין בה מקומות מראש, בשל עומס הביקוש. רק שלא תאבד תנופה וחיוביות כמו קודמותיה. כך ייטב לכל הצדדים.

לסיכום: אם אינכם נבהלים ממראות ומטעמים של המזרח הרחוק, אם אתם בסביבה ואם אינכם מחפשים מסעדת שף מפוארת, כדאי לכם לנסות את הסניף הזה של ג'פניקה.

כתובת: רחוב לבנון פינת איינשטיין, תל אביב (בכניסה לאוניברסיטה)

ציון אישי: 7.3

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

6 תגובות

 1. שמרית
  שמרית מאי 14 2016, 21:03
  אחלה מסעדה אהבתי

  .

  השב לתגובה
 2. מיקי
  מיקי מאי 15 2016, 19:56
  בתיאבון קורפל

  תהיה בריא

  השב לתגובה
 3. אסי
  אסי מאי 17 2016, 16:52
  לא בטוח שביפן היו מקבלים רשיון

  אני הייתי כמה פעמים אבל בסניפים אחרים

  השב לתגובה
 4. ל .
  ל . מאי 18 2016, 16:41
  מסכים לרוב

  הייתי בסניף הזה
  הייתי מעגל להם את הציון כלפי מטה ל-70

  השב לתגובה
  • יונתן קורפל
   יונתן קורפל Author יוני 03 2016, 22:39
   חשוב להשמיע דעות נוספות

   כך הגולשים יקבלו תמונה שלמה יותר
   אני מבקש לעודד תגובות של גולשינו בכל כוון

   השב לתגובה
 5. נהרי
  נהרי מאי 29 2016, 17:05
  לא הייתי בסניף החדש

  אבל בשני סניפים שהייתי ממש לא משהו מיוחד.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור