JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

גם דג אפוי יכול לשחות

מסעדת פלמידה ברמת גן

גם דג אפוי יכול לשחות מסעדת פלמידה
יוני 01
19:30 2016

בכעשר שנות קיומה של מסעדת פלמידה, ביקרתי בה פעמים ספורות. מאמר זה נכתב בעקבות הביקור האחרון, שהתרחש בעצם הימים האלה. מדובר במסעדה ששמה לא מהדהד במדורי הרכילות, ובכל זאת יש לה מספיק אנרגיות חיוביות כדי לשרוד, דבר שאינו מובן מאליו בענף ההסעדה.

פלמידה ממוקמת ברמת גן, באזור הבניינים הגבוהים שמסביב לבורסה ליהלומים. היא פתוחה שבעה ימים בשבוע. בשעות העבודה זהו אזור המאופיין בצפיפות ובבעיות חניה, גם אם פתירות. במועדים אחרים זהו אזור ריק עד נטוש, עם מרווחי תנועה ונשימה משופרים.

נתחיל בסקירת היתרונות. מדובר במסעדה שכל כולה מתמקדת בדגים ובפירות ים. אין לנו עודף מסעדות כאלה בארץ. לאחרונה עלתה לדיון ציבורי העובדה שהצרכן הישראלי הולך ונסוג, באטיות אך בצורה ברורה, מסוגים מסוימים של חומרי גלם לא כשרים, ובכלל זה פירות ים. זה חל גם על סועדים שאינם שומרי כשרות. מגמה זו כמובן מכתיבה למסעדנים את התפריטים. פלמידה עדיין ממשיכה לספק את תאוותם של שוחרי המזון שמקורו בים.

נקודה חיובית נוספת היא התפריט. יש פה גיוון יפה של מנות, הן מבחינת היצע חומרי הגלם והן מבחינת דרכי ההכנה. לעתים אותו דג מוצע ביותר מסגנון הכנה אחד. תוכלו לבקר כאן לא מעט פעמים בלי להזמין שוב את אותה המנה. מדגם מקרי מתוך הרשימה המוצעת: קרפצ'יו סלמון, מרק פירות ים, פילה פורל ברוטב דבש, דג לוקוס מאודה או מטוגן, שרימפס ברוטב שמנת, פילה קאט-פיש עם צדפות קוקי סן-ז'אק, רומיאו ויוליה (פילה מוסר עם ירקות ושלושה רטבים), וזו רק התחלת הרשימה.

לא פחות חשוב, האווירה במקום חיובית. השירות אכפתי. המקום לא המוני. הישיבה נוחה. על מסך טלוויזיה מוקרנים סרטים על יצורי ים כמעט דמיוניים, מה שמוסיף לאווירה. אבל מנגד יש כמה מינוסים שאותם ברצוני לפרט, כדי שתתקבל התמונה במלואה.

במקום יש צירוף מנות ראשונות שמוצע סטנדרטית, תמורת סכום לא גבוה. רוב האורחים בוחרים באופציה זו. מדובר לדעתי במגוון לא מספק, באיכות לא מיוחדת של חלק מהמרכיבים ובכמויות קטנות בצורה בולטת. אמנם תוכלו לחזור ולבקש שימלאו לכם את כלי ההגשה ככל שתחפצו, אלא שזה מסרבל ללא שום הצדקה.

הבעיה העיקרית מבחינתי קשורה לרטבים. המסעדה מתהדרת ברטבים שהיא מציעה, כולל המגוון, ההרכב והצירופים. לעתים יוצקים על המנה יותר מרוטב אחד. רוטב על דגים או לצדם יכול לבנות טעם טוב, אולם רוטב נועד לשדרג את הטעם ולא להסתיר לחלוטין את טעמו של הדג. כדאי מאוד שלא לנסות להחזיר הדג בכלי ההגשה למצב של שחייה. לדעתי יש כאן הגזמה בכמות הרוטב, וכמו במקרים לא מעטים אחרים – כל המוסיף גורע.

המחירים במקום הם כמקובל באזור תל אביב, כלומר לא זולים במיוחד. עם זאת יש כאן מנות עסקיות בשני הרכבים במחירים נוחים יותר (במועדים שהאופציה הזאת ישימה). פלמידה גם נוטה להשתתף במבצעי קופונים. מבחר האלכוהול המוצע איננו מספק לדעתי, אך לא נשארים צמאים. חדר השירותים בסדר.

הכתובת: היצירה 3, רמת גן

טלפון: 03-612-7858

ציון אישי: 7.9

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

6 תגובות

 1. שבתאי נ.
  שבתאי נ. יוני 02 2016, 15:07
  אוב הידראלים אוהבים הרבה אוטב

  גם אני

  השב לתגובה
 2. לירון גפן
  לירון גפן יוני 03 2016, 07:49
  מקבל את הרמז של קורפל

  הישראלים אינם אניני טעם, לא מבינים בבישול ואוכל.
  מצד שני מסעדת פלמידה יחסית היא מסעדה טובה, עם תפריט עשיר שיש הבדל ממש בין הסוגים ובין התיבולים.

  השב לתגובה
 3. jחדוה בק
  jחדוה בק יוני 04 2016, 11:15
  פלמידה

  כתבה מפורטת הנותנת תמונה ברורה על המקום ועל תכולתו – מכל הבחינות.
  השם "פלמידה" מזכיר לי כמה אהבתי בילדותי טעמו של דג זה ועדיין אוהבת. עד היום הוא נחשב לדג טעים במיוחד
  , לא מצריך הכנות מיוחדות , תאווה לבני המעיים.
  שם המסעדה מוצלח במיוחד

  השב לתגובה
 4. צחי
  צחי יוני 05 2016, 14:01
  סוף סוף מישהו חושב כמוני

  כל החברים שלי לועגים לי מתוך חוסר הבנה כשאני מבקש במסעדה פחות רוטב

  השב לתגובה
 5. השבע
  השבע יוני 10 2016, 09:15
  והדירוג שלי הוא....

  בינוני מינוס

  השב לתגובה
 6. בן
  בן נובמבר 11 2016, 09:42
  בשביל להיות מנומס אני יגיד:

  לא משהו

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור