JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

איטלקית בלונדון

מסעדת DEMARTINO במרכז לונדון

איטלקית בלונדון
יולי 12
19:30 2016

זה מכבר הסגרתי את חיבתי היתרה למטבח האיטלקי. מסיבה זו אני מוצא עצמי סועד במסעדות מן הסוג הזה גם כאשר אני שוהה בארצות אחרות, במיוחד כאשר מדובר בארצות שהמטבח שלהן משלהב אותי פחות. בעצם הימים האלה זה קרה לי בלונדון.

במרכז הבירה הבריטית, ברחוב גרייט פורטלנד, שוכנת לה מסעדת דמרטינו. מסעדה לא גדולה, קצת מעל חמישים מקומות ישיבה, שפתוחה משך כל שעות היום. הדקורציה, שבמרכזה תמונות משפחתיות, יוצרת אווירה איטלקית מרומזת אך לא מצועצעת מדי. הריהוט נוח, השולחנות מכוסים מפות צחורות והמפיות האישיות עשויות בד תואם.

התפריט במקום עשיר. אפשר למצוא כאן את כל הקטגוריות המאפיינות את מטבחה של ארץ המגף. מתאבנים ולחמים, מנות ראשונות, פסטות, מנות בשריות, דגים ופירות ים, תוספות וקינוחים. מלבד התפריט הקבוע יש כאן גם מנות מיוחדות זמניות המפורטות על לוח. בסך הכול יש כאן יחדיו מעל מאה מנות מכל הקטגוריות, מבחר יותר מִסָביר אפילו לסועד המפונק. מדובר במנות אופייניות לאזורים שונים באיטליה, אין מדובר במטבח שמתמחה בקולינריה של מחוז מסוים.

המנות העיקריות מגיעות עם תוספות זעירות, שהן יותר בבחינת קישוט או תיבול. כדי לשבוע ממש יש להצטייד במקביל בתוספות, שנועדו בדיוק לשם כך. למחרת ביקורנו הראשון כבר אכלנו במסעדה פעם נוספת. פשוט נהנינו מהמקום ובעיקר מביצועיו הקולינריים. החומרים והבישול בהחלט טובים.

בביקורי השני במקום הזמנתי סטייק טונה. לא מאכל דגל איטלקי, אבל מנה שאני אישית אוהב מאוד. בארץ הפסקתי להזמין את המנה הזו בשל העובדה שבכל מקום היא הוגשה לי כשהיא מכילה בתוכה הפתעה שלילית בצורת גושי גידים. במסעדת DEMARTINO המנה הייתה מנתח מובחר, חפה מכל גוף לא רצוי, בגודל כפול מהמקובל בארצנו, עשויה בצורה מדוקדקת במידה שביקשתי (ראו תמונה).דמרטינו 2

האווירה נעימה, כך גם אוכלוסיית הסועדים. השירות ידידותי ולא פורמאלי. ההגשה לא מהודרת. המלצרים כולם בתלבושת של שחור טוטאלי. מבחר המשקאות האלכוהוליים, ובעיקר בפרק היין, עונה בהחלט על הציפיות. המחירים במקום דומים למחירים בישראל. מרגיז לגלות בכל פעם מחדש עד כמה מחירי היינות בישראל חסרי בושה, והרי בעיר לונדון עסקינן, הידועה במחיריה הגבוהים. חדר השירותים סביר. למסעדה אתר אינטרנט סביר. רצוי בהחלט להזמין מקומות, במיוחד לימים ולשעות הצפופים יותר.

לסיכום: מסעדה מומלצת לחובבי המטבח האיטלקי הנמצאים בטווח סביר. לונדון מציעה בין היתר לא מעט מסעדות איטלקיות ברמה נאותה.

הכתובת: 196 Great Portland st.דמרטינו 3

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

5 תגובות

 1. הרעב
  הרעב יולי 13 2016, 05:10
  סטייק טונה כזה עוד לא ראיתי

  ועוד משהו. מה זה בתמונה למטה. אי אפשר לזהות.

  השב לתגובה
 2. מעריץ
  מעריץ יולי 14 2016, 17:36
  קורפל הגדול מכולם

  מה אחרי לונגון?

  השב לתגובה
 3. פתח תקוואי
  פתח תקוואי יולי 15 2016, 15:54
  משהו קרוב יותר

  מסעדה בראש העין?

  השב לתגובה
 4. איטליאנו
  איטליאנו יולי 17 2016, 10:49
  נראה לי שפיזרת יותר מידי גבינה

  על הפסטה

  השב לתגובה
 5. עמירם ג.
  עמירם ג. יולי 17 2016, 18:19
  סטיק טונה?

  או פילה בקר?

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור