JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

מינימליזם

תדר בר, יפו

מינימליזם הפיצה בתדר בר
ספטמבר 08
19:30 2016

כבר כמה שנים, מדי קיץ ובמשך כשלושה חודשים, פועל בר זמני תחת השם: תדר בר. היוזמה הנה של תחנת השידור האינטרנטית "תדר", והמיקום השתנה כל שנה. כל אותן שנים פעלה התחנה מתוך כלי רכב והייתה ניידת. כך התאפשרה הפעילות העונתית הזמנית השנתית כל פעם במקום אחר, מקום שבו הצליחו בעלי התחנה המתנייעת להשיג הסדר זמני להקמת בר בר-חלוף תחת כיפת השמים, ושבו הייתה הניידת יכולה לחנות ולסייע בהפקת המוזיקה גם להנאת הלקוחות שנקבצו סביב השולחנות הזמניים.

כך קרה גם השנה, כשהפעם התמקם הבר במתחם הפנימי של בית רומנו ברחוב יפו, ביפו-ת"א. מדובר במרכז חנויות שידע ימים טובים יותר. כאשר נכנסים מן הרחוב לבניין, מתגלה מבנה דו-קומתי מוזנח למדי, בצורת האות ח. בין צלעותיו הפנימיות פוזרו השולחנות והכיסאות. אלא שהשנה מתוכנן כנראה מפנה. תחנת השידור, כולל הבר, מתכוונת להתמקם דרך קבע במתחם, ולפעול כל ימות השנה. לשם כך יצטרכו להוסיף קירוי. כך יוכל המקום לפעול גם בעונות הגשומות.

מועצת חכמי האלכוהול חוותה לראשונה את תופעת "תדר בר". כבר בשלב המוקדם חשוב לי לציין שההרכב כולו נהנה והסכים שהיה כדאי להגיע למקום. הבר מתאפיין, קודם כול ובאופן קיצוני, במינימליזם. מושבים ושולחנות הכי פשוטים והכי פחות מתיימרים שאפשר למצוא. מקום מינימלי לאכסון והכנת המזון והמשקאות. והכי מפתיע: אין צורך בתפריט כי יש מנת אוכל אחת בלבד שניתן לקבל – פיצה פשוטה מתפריט שציווה אייל שני, בגודל נתון ומוגזם המוגשת בקרטון (ראו בתמונה). שום חלופה. גם מבחר המשקאות מוגבל. סוג אחד של בירה (מכבי) מהחבית וכשלושה סוגים בבקבוקים. זהו. אפשר כמובן לקבל גם אלכוהול כבד יותר וקוקטיילים, במבחר מוגבל.

למען האמת, בערב שבו ביקרנו הוצעה לראשונה גם גלידה. גלידה אמריקאית ממכונה שנוצקת לגביע אכיל קטן. לא הגישו אותה לשולחנות, צריך היה לגשת וליטול אותה אישית. בניגוד לפיצה, שהייתה פשוטה אך בהחלט אכילה, הגלידה לא הגיעה לרמה סבירה. אם כך, למה סיכום הביקור חיובי? והתשובה הנה פשוטה: האווירה.

המקום הזה, אף שאין בו כמעט כלום ממאפייני הברים השגרתיים, טובע באווירה. הקהל חמוד ונהדר. צעירים בגילי 20–30 עטויים במינימליזם אופנתי, קיצי, תל אביבי. המבטים ושפת הגוף אומרים הכול. וברקע כל העת המוזיקה, עם די-ג'יי ולעתים בהרכבים חיים, כשהכול משודר בתחנה. קשה להוציא כאן הרבה כסף. אומנם הפיצה עולה קרוב למאה שקלים, אך היא תספיק לכמה אנשים. המקום סגור בימי ראשון. חנייה בחינם ניתן למצוא בסביבה, בסמטאות הסמוכות. אפילו השירותים הפתיעו לטובה. ממש לא מפוארים, אבל אפשר להשתמש בהם.

%d7%aa%d7%93%d7%a8-%d7%91%d7%a8

המקום מתמלא והשמועה עוברת מפה לאוזן. זה כבר מקום נחשב. למיטב ידיעתי, בעלי התחנה חברו לאייל שני ולגורמים נוספים. אם תתממש הכוונה לקרות את המקום, וזה לדעתי מבצע לא כל כך פשוט, יחול מפנה של ממש באופי המקום. ההתמסדות תביא לתוספת משמעותית של מאכלים ומשקאות. יידרש שירות ברמה אחרת. הייחוד יינטל ברובו מהמקום. אז ייאלץ הבר להיכנס למלחמת הקיום השגרתית, שאותה מצליחים לשרוד רק מיעוט הברים, שרובם קמים בהתלהבות ונמוגים תוך התנפצות התקוות.

אנו מאחלים לתדר בר הצלחה ופעילות רציפה מוצלחת. בינתיים אני ממליץ לבקר במקום. למי שרוצה לבלות באווירה מיוחדת, ולו לביקור אחד.

הכתובת: רחוב יפו 9, תל אביב-יפו

הטלפון: באים ומתיישבים

ציון אישי: 7.4

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

4 תגובות

 1. ועדת הביקורת
  ועדת הביקורת ספטמבר 09 2016, 11:04
  כאשר מסתכלים על הפיצה

  הכותרת היותר מתאימה היא
  מינימליזם מקסימלי

  השב לתגובה
 2. גבעתיים
  גבעתיים ספטמבר 10 2016, 12:21
  לא נדלקתי

  חוץ מהמוזיקה אין משהו מיוחד והכל מבולגן

  השב לתגובה
 3. המבקר
  המבקר ספטמבר 12 2016, 14:19
  בעיתון הארץ גם כתבו

  הייפ רציני

  השב לתגובה
 4. ה.
  ה. ספטמבר 13 2016, 11:26
  הייתי שם כבר שלוש פעמים

  גם אני וגם החברות שלי נהננו מאד. טוב שאין הרבה אוכל. טוב שהשתיה זולה. המוסיקה והאוירה מדליקים.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור