JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

פתיחה חיובית

הבר מרי וחואנה

פתיחה חיובית בר מרי וחואנה
ינואר 06
19:51 2017

קצת יותר מחודש אחרי פתיחתו פסעה מועצת חכמי האלכוהול לבר מרי וחואנה, הממוקם בנחלת בנימין בתל אביב, אזור שאיננו בולט בחיי הלילה.

מרבית האנשים אינם קולטים מיד את משמעות שמו של המקום, אולם אם מחברים את שני חלקי השם מקבלים את המוטו שהציבה בעלת הבר. הבר מגדיר עצמו רשמית בתור קופי שופ, התואר שנושאים אותם מקומות בילוי באמסטרדם שהתפרסמו באספקה חופשית של מריחואנה/גראס/קנאביס. למען הסר ספק, כאן לא מוכרים מריחואנה. גם התפאורה הפנימית המושקעת מכוונת בדיוק לאותה המטרה. צורת חלק מכלי האוכל, שמות חלק נכבד מהמנות, עיצוב המנורות ותאורת הגג ואף הריחות הבוקעים מחדר העישון, כל אלו משלימים את האווירה.

מבחינת גסטרונומית מרי וחואנה מתכוון להיות טאפס בר. התפריט טרם עוצב סופית, והוא כולל מנות כגון קלמרי עם תפוח אדמה, טאטקי סינטה עם פטריות וביצה עלומה, דג פריך עם טבעות בצל. זהו החלק החלש ביותר בבר. המנות קטנות וברובן לא מרשימות מבחינת הטעם (הגם שהן לכאורה הורכבו בידי שף), והמרכיב העיקרי (בשר, דג, קלמרי) בטל ביותר משישים לעומת נפח התוספות (הקטן כשלעצמו). המחיר בהחלט גבוה עבור התמורה. הקינוחים המיוחדים מבוססים על עוגיות ספוגות אלכוהול.

מבחר היין, הבירה והאלכוהול הכבד קטן ממה שהייתי רוצה לפגוש בבר, אבל אפשר להסתדר. יש לזכור כי הבליין השכיח במקום צעיר בהרבה מחברי מועצת חכמי האלכוהול, ודרישות המגוון שלו נמוכות יחסית. יש כאן היצע של קוקטיילים מעבר למקובל ברוב הברים.

השירות במקום ידידותי ואדיב. מנהל המשמרת דאג שהחניון הסמוך יחזיר לאחד מחברי המועצה את הסכום שנגבה ממנו שלא בצדק, מחווה לא שגרתית שהפתיעה לטובה. המלצרים, הנחמדים מאוד, עדיין לא מנוסים ולא מכירים את ההיצע ואת האפשרויות.

המוזיקה במקום טובה. האווירה במקום חיובית. בבר יש חדר עישון, וזהו כמובן יתרון למי שטרם נגמלו. באותו חדר, המהווה חלק בלתי נפרד מהבר, ניצב שולחן ביליארד פעיל. חניה ללא תשלום יש במגרש הצמוד לבר. אפשר גם למצוא פה ושם חניה בסביבה, שאינה כה עמוסה בשעות הלילה. חדר השירותים סביר, ואביזרי התפאורה שבו מוסיפים לאווירה החופשית שמנסים ליצור כאן.

כמו כל בר חדש במקומותינו שבעליו השקיעו בו מחשבה וממון, מרי וחואנה זוכה לברכתה של מועצת חכמי האלכוהול. אנו מקווים שהבר יכה שורש בחיי הלילה של תל אביב, תוך שהוא מנצל את תקופת ההרצה כדי לפתור את הבעיות הקיימות, שמחייבות בעיקר פתיחות והקשבה. ראוי לבקר במקום ולתרום מדעתכם. ועד שנושא האוכל לא ייפתר, מומלץ להגיע לא רעבים במיוחד.

טלפון: 03-924-8668

כתובת: נחלת יצחק 1, תל אביב

ציון: 82

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

7 תגובות

 1. שמי שרון
  שמי שרון ינואר 07 2017, 07:29
  כחכמי האלכוהול? גיל או נסיון?

  הגיע הזמן לחשוף את שמות ורשימת חכמי מועצת האלכוכהול והנסיון/וותק מקצועי בתחום האלכוהול, כולל הנסיון בביקורת מקצועית בתחום. שיסבירו עניינים של עפיצות וכו'….

  השב לתגובה
 2. Lul
  Lul ינואר 07 2017, 12:00
  Like

  See you

  השב לתגובה
 3. תעו
  תעו"נ ינואר 08 2017, 18:53
  איך אתה בכלל מגיע למקומות האלה?

  אתה מעודכן יותר ממני
  גם אני גר במרכז

  השב לתגובה
 4. אליהו מור
  אליהו מור ינואר 10 2017, 09:11
  מסכים לכל התיאור

  לפלוסים ולמינוסים

  השב לתגובה
 5. פ
  פ ינואר 11 2017, 13:39
  אולי קורס בחירה

  ברים ומסעדות
  אולי יהיו הרבה נרשמים

  השב לתגובה
 6. אילנה חשבי
  אילנה חשבי ינואר 22 2017, 12:22
  יש 2 דברים שקובעים הצלחה של בר

  מי באים?
  כמה באים?
  בואו נראה כמה צעירים איכותיים יגיעו לכאן

  השב לתגובה
 7. שולי
  שולי פברואר 21 2017, 16:06
  מריחואנה זה הפלאפל של אתמול

  המיינסטרים

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור