JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

חוויה מיוחדת

מסעדת הבסטה בשוק הכרמל

חוויה מיוחדת הבסטה צילום: יונתן קורפל
אפריל 16
18:00 2017

אחרי כתשע שנות פעילות, הגיעה העת שגם אנחנו נפקוד את מסעדת הבסטה הנמצאת בשוק הכרמל.

המיקום הפיזי והשם של המסעדה מעידים על קשר ישיר לשוק. לאלה מתווספת הרשלנות של הציוד, האבזור והבינוי. אולם בדברים המהותיים אין זו כלל מסעדת שוק.

המנות, באיכותן הגבוהה ובתחכומן, הולמות בית אוכל צפונבוני. גם חומרי הגלם המרכזיים של המנות העיקריות, ובעיקר כאלה שאינן מושתתות על יצורים כשרים, אינם במקרים רבים אופייניים לשוק הקרוב.

אינני נכנס לפירוט התפריט, משום שהוא משתנה. אני מניח כי תמצאו בו משהו שאתם אוהבים לאכול. המגוון כולל מנות בשריות מכמה סוגים, מגוון גדול יחסית של דגים ופירות ים, כולל סוגים נפוצים פחות, וגם מנות צמחוניות.

אנחנו סעדנו בשבת בצהריים, אז מקבלים שתי מנות פתיחה וסלסילת לחמים ראויה בחינם, לפני המנה העיקרית. יש סידור דומה לארוחות עסקיות בשעות הצהריים בימי החול.

האוכל בהחלט ראוי לשבח. לשולחן הוזמנו ארבע מנות עיקריות, שונות זו מזו בכל היבט. כולן היו טובות לדעת כל משתתפי הארוחה. שילוב של חומרים טובים, יצירתיות ויכולת בישול. מה עוד צריך סועד?

כל מי ששוקל לבלות במסעדת הבסטה חייב לקחת בחשבון את המחירים הגבוהים. שמעתי פרשנויות שונות בנושא, אבל אין ספק כי כאן תשלמו יותר מאשר ברוב המסעדות בתל אביב, ובכלל זה מסעדות שמדורגות גבוה יחסית ומספקות לסועדים בהן נוחות ישיבה ותנאים סביבתיים טובים.

התפריט במסעדה הוא סיפור בפני עצמו. עושים בו כאן שימוש מלאכותי לחיזוק אווירת השוק. התפריט כתוב בכתב יד לא ממש ברור, השמות של חלק ממרכיבי המנות לא כל כך שגרתיים, וכל אלה יחד יוצרים מסמך שמזכיר כתב חידה. לקוחות רבים נזקקים לפרשנות המלצרים.

תפריט האלכוהול רציני מהמקובל במוסדות מקבילים. יינות טובים וכמובן יקרים. אנחנו בחרנו לפני הכול לפתוח עם "בלאדי מרי", שמוגש כאן בחריפות מודגשת. הקוקטיל הטוב ביותר מסוגו ששתיתי זה שנים רבות.

היחס בין המלצרים לבין מספר מקומות הישיבה הפתיע לטובה. זהו מרכיב חיובי חשוב במסעדת הבסטה. המלצרים (בעיקר מלצריות) גילו גם הכרה והבנה גבוהות יחסית בתפריט וברכיבי המנות והמשקאות. השירות ידידותי וחביב אם כי לא מלוטש.

במקום שני מתחמי ישיבה. זה הפנימי, הנראה בתמונה למטה, שהנו דל במספר האורחים שהוא יכול להחיל. מתחם שני, חיצוני ומקורה, ללא כל גוון, אופי או דקורציה. מקומות חניה בסביבה אפשריים, ובעיקר בסופי שבוע ובלילות. בטח למי שמוכן לחנות כמה מאות מטרים מהמקום. בשעות שיא חשוב להזמין מקום ישיבה מראש. המסעדה איננה משופעת במקומות ישיבה.

לסיכום: מקום שכדאי לבקר בו. לעשות זאת דרך קבע ובתדירות גבוהה יגרור עלויות גבוהות. אוכל שמתאים לאירוע מיוחד, אך אווירת השוק עלולה לחבל בחגיגיות.

כתובת: השומר 4, תל-אביב

טלפון: 03-5169234

ציון אישי: 8.8

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

5 תגובות

 1. David Warsh
  David Warsh אפריל 16 2017, 20:47
  The menu

  Nice article,
  Please share some of to be food items you had sampled.

  השב לתגובה
 2. יפעת אהרון
  יפעת אהרון אפריל 16 2017, 23:49
  נשמע מיוחד

  נלך לשם בהזדמנות, למרות המחיר

  השב לתגובה
 3. נעמן מלמג
  נעמן מלמג אפריל 17 2017, 14:20
  זה אחד המקומות שאני אוהב מאד

  לא חייבים לבלוע את כל התפריט. סינון נכון וגם המחיר סביר.

  השב לתגובה
 4. ליאור אסייג
  ליאור אסייג מאי 01 2017, 14:53
  ככה ככה

  אכלתי לפני בערך שנה ולא נפלתי

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור