JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

קטנה, אחרת ושווה ביקור

המסעדה הרוסית "יורש" בבת-ים

קטנה, אחרת ושווה ביקור סלט תפוחי אדמה ב-יורש צילום: יונתן קורפל
מאי 16
19:30 2018

העולים מרוסיה ובנותיה מהווים שיעור נכבד מאוכלוסיית ארצנו, אך עובדה זו איננה משתקפת מספיק, לדעתי, במסעדנות הישראלית. לכן שמחתי כאשר זוג חברים תיאמו עמנו ביקור במסעדה "יורש" השוכנת בבת-ים.

מדובר במסעדה שונה ומיוחדת. קודם כול בשל גודלה המינימלי. יש כאן שולחנות לשניים וכאלה לארבעה סועדים, אולם יחדיו מדובר בכ-16 מקומות ישיבה, אם כולם ייתפסו. חשוב לציין כי למרות הממדים הקטנים, ההושבה נוחה למדי ואיננה צפופה כלל.

יורש הינה מסעדה משפחתית מובילים אותה אולגה ואלכס לרנר. האישה היא השפית של המסעדה, והיא בעצם נוהגת בה במו ידיה. בימים ובשעות מסוימות אתם עשויים לפגוש רק אותה במקום. בזמנים כאלה היא עושה הכול. גם מבשלת, גם מגישה, גם מושיבה, ואפילו מקבלת הזמנות. בהתאם לצורך מצטרפים לצוות עוד בני משפחה ומקורבים.

גורם חשוב אחר המשפיע על האווירה והאיכות הוא שיטת הכנת המזון. כאן משתדלים להכין כל מנה רק אחרי הזמנתה, ככל שהדבר אפשרי וישים. לכן הכול תלוי בתוצאות הבישול וההכנה של אולגה, ואלה בדרך כלל טובות ולעיתים אף יותר מכך.

המסעדה פתוחה כל ימות השבוע, החל משעה 12:00 ועד חצות או עד הלקוח האחרון. מומלץ להזמין מקומות מראש, אם כי לא תמיד זה נחוץ. בשל מספר המקומות הקטן, נסיבות פשוטות יכולות לגדוש את המקום.

התפריט כאן עשיר ורחב, לטעמי אולי אפילו יתר על המידה. אין ספק שהמקום מתבסס על מוטיב קולינרי של רוסיה וסביבתה, אולם אי אפשר שלא להבחין גם בהשפעות המקומיות. בתפריט כמה קטגוריות. בין המנות הראשונות תגלו רגל קרושה, בלינצ'ס עם קוויאר, דג מלוח, פטריות אפויות בשמנת, סלט תפוחי אדמה, וגם חומוס. בין המרקים: בורשט, סוליאנקה, פירות ים ועוד. ברשימת המנות העיקריות נכללים עוף בנוסח גרוזיני, נקניק הבית, נקניקיות בסגנון מינכן, מנות בשר מגוונות וכן מנות פלמיני, ורניקס ובלינצ'ס. קטגוריה נפרדת היא מנות גריל, וההיצע מגוון. בקטגוריית מאכלי הים מוצע מגוון פירות ים בדגש – לא שגרתי במקומותינו – על סרטנים. יש כאן גם תפריט צמחוני, אמנם מוגבל ביותר, תפריט ילדים מוגבל אף הוא וכמובן קינוחים.

רעב לא תצא מפה. גם לא עני בקלוריות. החומרים טובים. הבישול וההכנה טובים, ישירים, פשוטים, ללא התחכמויות. מדובר בטעמים ביתיים. ההגשה פשוטה. השירות סביר והממדים המוגבלים שתוארו תורמים לחיזוק הממד האישי. חלק לא מבוטל מהסועדים הם אורחים חוזרים, מה שמעצים את התחושה הביתית. רשימת האלכוהול סבירה. המחירים תל אביביים ממוצעים. החניה בסביבה אפשרית בסבירות גבוהה. המסעדה מפעילה אתר אינטרנט. מבקרי האוכל בדרך כלל התייחסו אליה בחיוב מופגן.

לסיכום: אם אתם אוהבים אוכל ביתי, מומלץ לנסות. רצוי להחכים באמצעות לקוחות מנוסים או תגובות באינטרנט כדי לדעת מה כדאי להזמין. לא מכל המנות נהניתי באותה מידה.

הכתובת: בלפור 9, בת-ים

טלפונים: 03-506-4810, 052-828-1647

ציון אישי: 80

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

4 תגובות

 1. ?
  ? מאי 17 2018, 19:59
  עד בת ים הגעת?

  מילא פריז וסרביה. אבל עד בת ים נסעת כדי לאכול?

  השב לתגובה
 2. אני ממוצא רוסי
  אני ממוצא רוסי מאי 18 2018, 19:13
  לא הייתי

  ישהו שאני מכיר ואכל שם לא ממש נדלק

  השב לתגובה
 3. עליזה שחורי
  עליזה שחורי מאי 20 2018, 15:50
  התמונה של הסלט תפוחי אדמה

  ממחישה שמדובר במשהו קצת אחר

  השב לתגובה
 4. קיבלתי תיאבון
  קיבלתי תיאבון מאי 21 2018, 10:15
  אני אלך לשם

  אם לא יהיה טוב אני שולח לך את החשבון

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור