JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

סביר

מסעדת "קסיס" ביפו

סביר מסעדת קסיס יפו
אוגוסט 07
19:30 2018

אחרי תקופה ארוכה בה לא ביקרנו במסעדת קסיס (CASSIS) בחוף יפו, הגענו פעם נוספת למקום לעת לילה. אם להישען על זיכרוני, הרי שבתדמית שנשאתי עמי לגבי המקום לא חל שינוי גם אחרי הביקור הנוכחי. מדובר במסעדה שבקרוב ימלאו שש שנים להקמתה, ובוודאי ראוי להקדיש לה תשומת לב במדורנו.

מדובר במסעדה ששמה את הדגש על מזון שמקורו בים, ורוב המנות ממחישות זאת, למשל פסטה פירות ים, פאייה פירות ים, שרימפס ארטישוק וקרם ג'ינג'ר, פילה דג (מכמה סוגים), ברבוניות, דיונון פריך, תמנון כבוש וכן הלאה. למי שבא לכאן ורוצה לאכול דווקא מזון שמקורו ביבשה, מוצע כאן מבחר מצומצם יותר שכולל מנות כמו פרגית צלויה, המבורגר וסלט עוף. יש גם קינוחים כמובן, ואפילו מנות אחדות שמיועדות לילדים שלא נהנים מפרי הים.

מאפיין בולט ומיוחד למסעדה הוא מיקומה על שפת החוף. הנוף (ביום ובלילה), המיית הגלים, הרוח הנושבת – כל אלה מוסיפים לישיבה במסעדה נופך מיוחד. מובן שבה בעת טמונה במיקום שכזה בעייתיות. רוחות חורף וממטרים, כמו גם חום הקיץ הישראלי, מגבילים את יכולת הישיבה מחוץ לכותלי המסעדה, שם רוב המבקרים בוחרים לשבת. בערבי הקיץ הנוכחיים האורחים רובם ככולם ישובים בחוץ. בתוך המסעדה המיזוג לא פועל ולכן לא נעים לשבת שם.

יתרון נוסף של המסעדה הן מנות פירות הים, שכיום כבר לא מוגשות ברוב המסעדות במקומותינו, אפילו לא במסעדות שאינן כשרות. המבחר בתחום זה איננו גדול במיוחד, הייתי מגדירו חלקי. לא כולם מודעים לעובדה שמספר המסעדות שמוכרות מיני מזונות שבבסיסם אינם כשרים, הולך ופוחת בארץ. מי שאוהבים מזונות מקטגוריה זו רושמים נקודת זכות למסעדות כמו קסיס.

המנות בדרך כלל סבירות בהכנתן ובטעמן. המחירים גבוהים יחסית. מבחר האלכוהול סביר בהחלט, אם כי בתחום היינות היה מקום להרחיב לפחות במעט את האפשרויות. השירות סביר אם כי בהחלט לא מוקפד.

המסעדה פתוחה כל ימות השבוע למעט ימי א'. בשונה ממסעדות רבות בתחומה, בקסיס מוגשות גם ארוחות בוקר. אלה הן ארוחות בוקר רגילות הדומות להיצע ברוב המקומות, ואין להן קשר לתחום ההתמחות של המסעדה. ליד המסעדה חניה צמודה ללא תשלום. אם היא מלאה אפשר למצוא מקום במרחק סביר. ראוי שבעלי המסעדה יתנו דעתם לשיפור אתר האינטרנט המייצג אותם בפני אורחים פוטנציאליים.

את דעתי על המסעדה אפשר לסכם בהגדרה: מסעדה סבירה, אך האורחים הרבים יחסית במסעדה, כולל כאלה שחוזרים וסועדים במקום, מעידים שיש כאלה שמתלהבים מן המקום יותר ממני.

כתובת: חוף גבעת עליה, יפו-תל אביב

טלפון: 053-9419228

ציון אישי: 75

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

4 תגובות

 1. יונה קדמי
  יונה קדמי אוגוסט 07 2018, 21:03
  מקום טוב ונחמד

  עם אוכל טוב בעיקר למי שאוהב פירות ים

  השב לתגובה
 2. חנוך ליבל
  חנוך ליבל אוגוסט 09 2018, 12:32
  מצטרף לאלה שנותנים תגובה חיובית

  מקום שקט ואוכל טוב

  השב לתגובה
 3. פעם אחת הייתי
  פעם אחת הייתי אוגוסט 11 2018, 12:07
  בינוני

  בציון סופי

  השב לתגובה
 4. ליאורה מנדלסון
  ליאורה מנדלסון פברואר 02 2019, 07:35
  חפשו מסעדת חוף אחרת

  מסעדה עלובה שאין לה מה להציע חוץ ממיקום.
  אוכל בנוני ושרות מזעזע. חבל על זמנכם

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור