JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

אולי לאירועים מיוחדים ולא שכיחים

מסעדת Rules בלונדון

אולי לאירועים מיוחדים ולא שכיחים מסעדת Rules בלונדון
נובמבר 18
19:30 2018

מסעדת Rules שוכנת באזור בארים ומסעדות בשכונת קובנט גארדן בלונדון. זהו בית האוכל המסחרי הוותיק ביותר בבירה הלונדונית – מדובר במסעדה שקיימת כבר למעלה ממאתיים שנים! היא נוסדה בשנת 1798 ונקראת על שם מייסדה. במשך עשרות רבות של שנים ביקרתי הרבה מאוד פעמים בעיר המדוברת, שאני אוהב כל כך, וקודם כול בענייני עבודה. עד לפני זמן קצר, לא זו בלבד שלא סעדתי במסעדה זו מעולם, אפילו לא ידעתי על קיומה. והנה ממש לאחרונה, בהמלצתו של ידיד מקומי, נפגשנו לארוחה במקום.

באתרי האינטרנט המתמחים בדירוג היא ממוקמת מעל 97% ממסעדות העיר הרבות כל כך. מבחינה זו היא איננה מסעדת-על, אבל בהחלט מסעדת צמרת. המקום מגדיר עצמו כמתמחה במאכלים בריטיים מסורתיים. להלן דוגמאות של מנות שמוגשות כאן, חלקן לפחות אינן שכיחות במסעדות שאנו מורגלים בהן: צלופח מעושן, סלמון מעושן עם ביצים מקושקשות, מרק כרובית עם מולים, פאי דגים עם עוף סלמון וסרטנים, ארנב פראי, חזה פסיון, סטייק סינטה כבוש וכן הלאה. התייחסתי למרכיב העיקרי של המנות, ולא לתיאור המפורט של כל מנה, שלא אחת כולל את אזור הגידול ולפעמים אפילו את גיל בעל החיים. אפשר בהחלט לקבוע שהמנות והרכביהן מעניינים וייחודיים, בוודאי עבורנו הישראלים.

הבישול והטעם נע לדעתי מבינוני ועד מעולה. המחירים כאן בהחלט גבוהים, גם בהשוואה בריטית וגם בהשוואה למקובל בארצנו, וגודל המנות קטן, בוודאי יחסית למחיר. באים לכאן כדי ליהנות מאוכל, אבל אין זה מקום שימלא קיבות רעבות אחרי צום למשל. סידור הצלחות וההגשה מוקפדים. מבחר היין והאלכוהול גדול ומספק. כל שנאמר על מחירי המזון נכון בהתאמה גם למשקאות.

החלקים החזקים ביותר של המסעדה הם העיצוב והשירות. המסעדה גדושה בפריטים דקורטיביים ומתוחזקת כהלכה. אלה יוצרים כאן אווירה של פעם, ובמהדורה מהודרת. השירות טוב, מנומס, יעיל ומקצועי. כאן עובדים מלצרים מקצועיים ולא סטודנטים או תלמידי תיכון כמו במקרים קיצוניים במקומותינו. המלצרים כולם כמובן בתלבושת אחידה המורכבת מחליפה, חולצה רשמית, עניבה וסינר מקצועי.

בתוך המסעדה בקומה הפנימית העליונה יש בר. בדרך כלל הסועדים מתחילים את המפגש הקולינארי בישיבה ליד השולחנות הקטנים בבר ומתחילים את סבבי האלכוהול בשיחות רעים. את אלה ממשיכים לאחר מכן כשיורדים אל השולחנות המכובדים במסעדה גופא. חשוב לדעת שמדובר במסעדה נחשבת ומבוקשת מאוד ועל כן חשוב מאוד להזמין מקום מראש. הביקור הפרטי שלנו נערך באמצע השבוע ולא בעונת התיירות, ואף הזמנו מקום שבועות אחדים מראש, ובכל זאת נמצא לנו שולחן רק לשעה תשע בערב. קוד הלבוש כאן איננו נוקשה, אין חובה של עניבה וג'אקט, אבל בהחלט מובהר כי צריך להגיע בלבוש סביר ולא ספורטיבי מדי.

לסיכום: אין זו מסעדה שתהפוך למסעדת הבית הקבועה שלכם בעיר. יש טעם לבקר בה בעת ביקור בבריטניה, בעיקר אם אתם עונים על מירב התנאים האלה: אתם מוכנים להוציא יותר כסף עבור ערב קצת אחר, אתם מחפשים מאכלים קצת פחות שגרתיים במחוזותינו, אתם מבקשים לחוות אירוע אינטימי מיוחד.

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

9 תגובות

 1. פ.
  פ. נובמבר 18 2018, 20:26
  קורפל ממשיך במסע התענוגות

  מי יתנני

  השב לתגובה
 2. ד.
  ד. נובמבר 19 2018, 06:50
  ל- פ.

  אין יתנני – לוקחים לבד.

  השב לתגובה
 3. יונה סולומון
  יונה סולומון נובמבר 19 2018, 11:42
  התמונה לפחות יפה

  ומרשימה

  השב לתגובה
 4. קולינרי
  קולינרי נובמבר 20 2018, 11:58
  בקיצור, שכנעת אותי

  לא ללכת לשם

  השב לתגובה
 5. יעקב מעוז
  יעקב מעוז נובמבר 21 2018, 13:41
  מה מברכים על ארנב?

  .

  השב לתגובה
 6. אשר
  אשר נובמבר 22 2018, 20:33
  הייתי לפני הרבה שנים

  לא התרשמתי במיוחד

  השב לתגובה
 7. רפאל יפרח
  רפאל יפרח נובמבר 23 2018, 13:43
  גם בלונדון אני אוכל

  במקדונלד

  השב לתגובה
 8. יואב אלמליח
  יואב אלמליח ינואר 03 2019, 19:05
  סיקרנת אותי

  נשבץ בסבב הבא

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור