JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

נוסטלגיה נעימה ושירות גרוע

מסעדת "אולימפוס" בתל אביב

נוסטלגיה נעימה ושירות גרוע מסעדת אולימפוס צילום: יונתן קורפל
אוגוסט 23
19:30 2019

אחת המסעדות הוותיקות בתל אביב הינה מסעדת "אולימפוס", שנוסדה לפני יותר מ-85 שנים. מדובר באחת המסעדות שהתפתחו בעיר במסגרת הגל היווני ששטף את ארצנו, כאשר גסטרונומיה ומוזיקה מארץ זו הפכו לטרנד בולט. עם השנים הטרנד הלך ונעלם כמעט לחלוטין. בתוכי הוא עוד מבעבע, אם כי בקול ענות חלושה. לא ביקרתי במסעדה במיקומה הנוכחי זה כמה עשרות שנים, והנה זה קרה בזכות חברים קרובים מהדור שלנו, שהכיר את המסעדה בימי הזוהר.

תפריט המסעדה שומר על הכיוון היווני-בלקני בהתאמות לא גדולות יחסית לתקופה הארוכה שחלפה. מדובר בכמה קטגוריות. מאזטים – צזיקי, קציצת פרסה, במיה ברוטב עגבניות וכדומה; מנות ראשונות – קישואים ממולאים, עלי גפן ממולאים ועוד; מרקים; ממולאים – פלפלים ממולאים, תחתית ארטישוק ממולאת, שזיף ממולא וכמה אפשרויות נוספות; עיקריות – קבב, סטייק פרגיות, כדורי בשר וכיוצא באלה; וקינוחים – קרם בוואריה, סמבטיון ועוד נושאי שמות מוכרים יותר.

המטבח פשוט ולא מתיימר, בזה יתרונו. טעמים של בית, ועוד יותר טעמים של נוסטלגיה למי שחי את אותה תקופה. יושבים, אוכלים ונהנים, טעמים שמעלים זיכרונות ואינם שכיחים כיום. כפית קרם בוואריה נכנסת לפה וזיכרונות עבר עולים בך מלווים ברגש נעים, אף שמדובר במנה שלא הייתה זוכה אפילו בשבב של כוכב מישלן. ככל שהמנה הייתה פשוטה יותר וקרובה באמת למטבח המקור, אני נהניתי יותר. בסך הכול הייתי מדרג את רוב המנות בין "טעים" לבין "בינוני". ההגשה פשוטה.

המחירים תל אביביים. השתייה האלכוהולית מכוונת יותר לאוזו, ללא מבחר גם של משקה זה. מוצע גם סוג אחד של יין לבן ואחד של אדום. לא מספק, לדעתי. ארבעה סוגי בירות בבקבוקים בלבד. אלכוהול מסוג אחר לא קיים. המסעדה פתוחה שישה ימים בשבוע (לא בימי שישי), לחמש שעות בלבד כל יום, מצהרי היום ועד אחרי הצהרים. בימי העבודה המסעדה משרתת את העובדים באזור, הצפוף למדי בשעות אלה. בשבת האזור רגוע, ומלבד חניה בתשלום, בדרך כלל אפשר למצוא גם חניית חינם. באזור המידי מתקיימות עבודות בנייה ותשתית ארוכות טווח, מה שבוודאי לא מוסיף חן לסביבה. המסעדה קטנה בממדיה, כמה עשרות מקומות ישיבה, בצפיפות. ראוי לציין כי על השולחנות פרושות מפות, פרט חשוב בעיניי שאיננו שכיח במקומותינו. לא מומלץ להגיע לכאן ללא הזמנת מקום מראש.

הבעיה העיקרית במקום, לדעתי, היא רמת השירות. מהרגע שכף רגלך דורכת במקום אנשי המסעדה לוחצים להזמין, לאכול, לשלם ולפנות את מקומך. המסעדה משריינת מקומות בצפיפות כשהביקוש עולה, וזאת מבלי ליידע אותך על לוח הזמנים ומגבלות הזמן. הם גם לא היססו לבקש מאתנו פשוט לעזוב את השולחן כשעה אחרי בואנו. אני ויתר האנשים שבחברתם סעדתי, לא אהבנו התנהגות שכזו. היו גם טעויות שירות אחרות, למשל שתיים מהמנות שהזמנו כלל לא הגיעו. אולם זה התגמד לעומת הפעלת הלחץ האמור. אנשים, בטח בסוף השבוע, באים ליהנות ולא לאכול בחטף.

כתובת: קרליבך 7, תל אביב

טלפון: 03-5621658

ציון אישי: 7.0

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

6 תגובות

 1. פנינה פרג'ון
  פנינה פרג'ון אוגוסט 24 2019, 11:56
  פעם אחרונה הייתי לפני עשרות שנים

  היו זמנים. זכרונות.

  השב לתגובה
 2. ע.
  ע. אוגוסט 25 2019, 11:59
  בעידן החדש הייתי פעם אחת

  והספיק לי

  השב לתגובה
 3. מסעדת אולימפוס
  מסעדת אולימפוס אוגוסט 25 2019, 12:47
  זכרון מעניין מהעבר

  האם בכניסה למסעדה זו הרגו לנו את יחזקאל אצלן והכניסו כדור בישבן של טקילה מזרחי?

  השב לתגובה
 4. ח.
  ח. אוגוסט 25 2019, 19:00
  אני דוקא נהנתי

  ואין לי אינטרס

  השב לתגובה
 5. יגאל שומר
  יגאל שומר אוגוסט 26 2019, 12:19
  אין סיבה ללכת לשם

  .

  השב לתגובה
 6. יונתן א.
  יונתן א. אוגוסט 27 2019, 13:03
  קורפל אומר

  אנחנו מבינים ועושים.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור