JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

בר בקושי

"לאגר אנד אייל" במרינה הרצליה

בר בקושי לאגר אנד אייל צילום: יונתן קורפל
אוגוסט 30
19:30 2019

רשת "לאגר אנד אייל" (LAGER & ALE) הבריטית תקעה יתד בארץ הקודש ומתחילה להעמיק אחיזתה. אחרי הסניף בשרונה נפתח מקבילו בהרצליה, והבא בתור מתוכנן לפתוח את שעריו בפתח תקווה. מדובר ברשת שמנסה לגייס זכיינים בפריסה ארצית מרבית. מועצת חכמי האלכוהול הקדישה ערב לביקור בסניף הרצליה, הממוקם במרינה, כדי לבחון את הקונספט המיוחד של הרשת ואת דרך יישומו הלכה למעשה. חשוב רק להבהיר כי מאמר ביקורת זה מתייחס לסניף האמור ורק אליו. מעולם לא ביקרנו בסניף האחר.

לא ברור לי מדוע הבעלים מדגישים שהמקום הוא בר. אם כבר, הכינוי "פאב" היה אמור להלום אותו הרבה יותר, משום שמוכרים פה קודם כול ובעיקר בירה. אולם לדעתי גם כותרת זו איננה הולמת אותו, ואנסה להסביר בהמשך מדוע לדעתי הוא אינו מגשים את ההבטחה.

הסניף הנדון ממוקם כאמור במרינה. אזור המכירה של הבר ממוקם בתוך מבנה, ואילו מקומות הישיבה רובם ככולם נמצאים בחוץ, תחת כיפת השמיים, במרחב שבו מתנועעים העוברים והשבים בין הקניון, בנייני המשרדים, בתי הקפה והמרינה. האורחים ישובים סביב שולחנות עץ סטנדרטיים המחוברים לספסלים. אין כאן אינטימיות, אין גם שום אפשרות שתיווצר אווירה של ממש. כמו כן ברור שישיבה במקומות לא מקורים שכאלה נתונה לחסדיהם של מזג האוויר ועונות השנה.

לא זו בלבד, אלא שברשת אימצו את הנהוג בחלק מהפאבים באנגליה, ואין כלל שירות לשולחנות. מי שרוצה משקה או אוכל צריך להיכנס לבר שבתוך המבנה, לעמוד בתור, להזמין ולשלם. משקאות יימסרו לידיו בהקדם, אולם לגבי מנות האוכל – עליו להשאיר מספר טלפון לאיש שבקופה, וכאשר מנה זו או אחרת תהיה מוכנה, הוא יקבל מסרון ואז ייאלץ לחזור לדלפק מצויד בקבלה. אין ספק שהשיטה מנתקת בין אנשי הצוות לקהל הלקוחות, מה שמפחית עוד יותר את הסיכוי לאווירת בילוי.

מבחר הבירות מעניין, אבל מוגבל לשבעה סוגים במזיגה, ומספר דומה של בירות בבקבוקים. יש מבחר מצומצם של אלכוהול מסוגים אחרים. האוכל הינו מקטגוריית אוכל הרחוב. יש כיום 11 אופציות בתפריט, כולן מנות קטנות, צנועות ולא מתיימרות. מנות שמטרתן ללוות שתיית אלכוהול, ולא יותר מכך. בין היתר תוכלו למצוא שם טוסט עם גבינת גאודה, זיתים, קוביות תפוחי אדמה במיונז, נקניקייה בלחמנייה וקורנביף בלחם. הרמה הקולינרית בסיסית ביותר.

היתרון הבולט של רשת "לאגר אנד אייל" הוא המחירים. בשום מקום עוד לא נתקלנו במחירים זולים כל כך של אוכל ואלכוהול. אין צורך להרבות במילים בנושא זה הברור מאליו. זהו כנראה המוטו המרכזי שהרשת חותרת אליו. יתרון נוסף שמציע הסניף בהרצליה הוא ההושבה מול הסירות העוגנות במרינה ואדוות הגלים.

חניה בתשלום זמינה בסביבה הקרובה, הן בקניון ארנה והן במגרשים נוספים. השירות, שכאמור מתקיים מאחורי הדלפק בלבד, איננו יעיל דיו ויש לשפר גם את האדיבות. חדרי השירותים סבירים. אין צורך להתקשר ולהזמין מקום, לפחות כיום. הבר איננו משריין מקומות ישיבה, הואיל ואין צורך בכך. יש די והותר ורבים מהם זמינים.

אם אתם נמצאים בקרבת האתר ומחפשים משהו פשוט, לזמן לא ממושך, ומגיעים ללא ציפיות, אפשר לעבור במקום.

כתובת: הצדף 1, מרינה הרצליה

טלפון: 050-358-5358

ציון אישי: 6.5

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

6 תגובות

 1. זאביק
  זאביק אוגוסט 30 2019, 21:43
  בכלל לא בר

  סתם מקום לשבת ולשתות כוס בירה

  השב לתגובה
 2. מאיר
  מאיר ספטמבר 01 2019, 14:38
  בירה במחיר שפוי

  מותר שיהיה גם מקום עממי לבירה במחיר אנושי ולא במחירי תופת הנהוגים בארצנו בכל דמוי פאב בר. מי שחפץ בשתיה ובמשב הרוח הימי מקום ראוי בהחלט. לא מקום "לאווירה" אלא לאוויר הים.

  השב לתגובה
 3. ח.
  ח. ספטמבר 01 2019, 21:29
  אני מסכים עם גישת הכותב

  שאנשים בדרך כלל רוצים לבלות בבר ולא בקיוסק כזה או אחר.

  השב לתגובה
 4. אהרון לבל
  אהרון לבל ספטמבר 03 2019, 12:49
  גם אני מסכים שמחירים זולים הם מרכיב

  חשוב מאוד בבחירת מקום כמו בר. נמאס להיות פראיירים.

  השב לתגובה
 5. איקס
  איקס ספטמבר 03 2019, 19:52
  קורפל אומר

  אל תתווכחו
  זאת העצה שלי

  השב לתגובה
 6. אתי
  אתי ספטמבר 04 2019, 12:05
  מדובר בטרנד עולמי

  יותר פתוח – יותר זול – יותר דיבורים

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור