JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

פעם ראשונה, ואולי גם אחרונה

ביקור בכורה ב-Haiku סקיי בר

פעם ראשונה, ואולי גם אחרונה המראה הנשקף מ"הייקו" צילום: יונתן קורפל
ספטמבר 09
19:30 2019

מועצת חכמי האלכוהול לא יכולה הייתה להתעלם עוד מהבר HAIKU – אחד המקומות היותר חמים ומבוקשים בקרב צעירי תל-אביב ובנותיה – והגיעה לביקור בכורה. הבר נמצא בקומה ה-18 על הגג של מלון לייטהאוס, מרשת המלונות החדשה ההולכת ומתבססת בתל-אביב. המלון עצמו ממוקם במקום לא שגרתי, בקומות העליונות של בניין משרדים ותיק. מיקומו של הבר על גג הבניין הישן חייב הקמת קונסטרוקציית פלדה רצינית. שמו של הבר, למי שטרם הבין, נשאב כמובן ממיקומו הפיזי.

חוויית הביקור החלה ברגל שמאל. בעלי הייקו – סקיי בר נוקטים שיטה שמצליחה מאוד בארצנו: אתה רוצה להיות מבוקש, הפוך את עצמך לקשה להשגה. נראה שזה מצליח גם הפעם. אי-אפשר להזמין מקומות מראש בטלפון, אלא רק באמצעות הרשת החברתית, עליכם לחכות שייצרו עימכם קשר, ואז להפקיד מספר כרטיס אשראי וכן הלאה. תנסו ותראו אם זה מוצא חן בעיניכם. כאשר תגיעו לכניסה לבניין, ייתכן שכלל לא תהיו בין המאושרים שאכן רשומים. זה קרה לנו, ולעוד כמה אנשים שקיוו לקבל אישור כניסה מנציגי הבר. אנחנו התעקשנו, וגם נמנינו עם המקדימים, וכך זכינו בסופו של דבר בשולחן לשבת סביבו.

היתרון הבולט של המקום הוא המראה הפנורמי מהגג, שמצידו האחד נשקפת רצועת החוף הקרובה, ומצידו השני העיר תל-אביב על מרבית חלקיה. מכאן והלאה נקודות הזכות נמוכות יחסית. הישיבה היא על ספות, סביב שולחנות נמוכים. הספות, הגם שהן חדשות, אינן נוחות. יתרה מכך, בשל הלחות הגבוהה האופיינית לתל-אביב, הן רטובות. התפריט אסיאתי, בעיקר מנות סושי למיניהן. המבחר קטן, הטעם סביר, אך המחירים מרקיעי שחקים כנגזר משמו של הבר. מבחר האלכוהול סביר גם הוא, בדגש גדול מהרגיל במקומותינו על קוקטיילים. הבר מתנהל תחת כיפת השמים. בלילות הקיץ זה אפשרי, ואולי אפילו נעים, אולם בעונות אחרות של השנה, התמונה כמובן תשתנה.

הבעיה העיקרית היא הצפיפות המגיעה לרמות דחיסות נדירות במקומותינו. כאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יבוא. למרות המספר הגדול יחסית של מקומות ישיבה, מספר המבקרים כה גדול עד כי האורחים, רובם ככולם, עומדים ברחבות בין השולחנות, ובמעברים למיניהם. בשעות השיא לא קל עד בלתי אפשרי לנוע. רוב האורחים אינם מזמינים שולחנות. הם ניצבים על רגליהם משך כל שעות הבילוי במקום, כשהם אוחזים בידם את אותה כוס שתייה זמן ממושך. הצפיפות מולידה שיחות המוניות שמגבירות את ההמולה, ומנטרלות כל סיכוי ליצירת אווירה של בר, או אפילו סיכוי ליהנות מהמוזיקה ולהתנועע לצליליה, שלא לדבר על ריקודים.

על פי גישת מועצת חכמי האלכוהול, שום ביקור של חברי המועצה בבר כלשהו איננו מיותר. שהרי תמיד ניתן ללמוד ולבחון, בדרכי החיוב והשלילה, ולהעמיק התובנות. עם זאת לא מפתיע שעזבנו את המקום מוקדם ממה שמקובל אצלנו. בדרך מקרה, עם יציאתנו מהמקום, נקלענו לבר שהוא פשוט היפוכו של הייקו, ועל כך אספר במאמר אחר. יש שיגידו שהגיל הוא שהפך את דעתנו לשונה מזו של הצעירים שגודשים את המקום, ייתכן. אולם אני מזכיר לקוראים כי בדמוקרטיה לא תמיד חייבים לחשוב כמו הרוב. ואם תואילו להסתכל בחוות הדעת בדף הפייסבוק של הבר (שכחלק ממדיניות הקושי בהשגתו אין לו כמובן אתר אינטרנט), תמצאו ביקורות קשות על המקום – מעבר לממוצע המקובל.

הכתובת: בן יהודה 1, תל-אביב

טלפון: ??

ציון אישי: 73

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

8 תגובות

 1. עמירם דואק
  עמירם דואק ספטמבר 10 2019, 12:33
  גם למעוזי צעירים כאלה אתם מגיעים?

  כל הכבוד.

  השב לתגובה
 2. אבי רחמים
  אבי רחמים ספטמבר 11 2019, 13:11
  אני שמעתי רק דברים טובים

  על הייקו סקיי בר

  השב לתגובה
 3. ג.
  ג. ספטמבר 11 2019, 20:19
  השיטה הזאת עובדת טוב על פראיירים

  ואצלנו יש הרבה כאלה

  השב לתגובה
 4. ע.
  ע. ספטמבר 13 2019, 12:45
  מסכימה במאה אחוז

  לכל מה שכתבת

  השב לתגובה
 5. ליאורה
  ליאורה ספטמבר 14 2019, 10:38
  כמעט להכל אני מסכימה

  אבל עובדה הרבה מאוד רוצים לבוא ומתאמצים בשביל לעמוד שם כל הערב. אז יש שם משהו חיובי חשוב. אולי לפגוש את החברה. אולי אחרי זה לספר לאחרים שגם את היית שם.

  השב לתגובה
 6. עלמה תומר
  עלמה תומר ספטמבר 16 2019, 15:03
  אם כך לא תהיה גם פעם ראשונה

  אני בתנועת אנטי פלצנ……

  השב לתגובה
 7. רבקה
  רבקה אוקטובר 01 2019, 13:13
  ארוחה בבלו סקיי

  הייתי, פעם ראשונה ואחרונה. אכזבה קשה.

  השב לתגובה
 8. שרי
  שרי אוקטובר 08 2019, 12:12
  הישראלים ובמיוחד הצעירים

  הם פראיירים ולכן הייקו מצליח

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור