JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

מסעדה איטלקית מעל לממוצע

מסעדת "לה רפובליקה" בתל-אביב

מסעדה איטלקית מעל לממוצע לה רפובליקה צילום: יונתן קורפל
אוקטובר 04
19:30 2020

בתקופת בין הסגרים סעדנו במסעדת "לה רפובליקה" במרכז תל אביב. הביקור הראשון שלי במקום היה לפני פחות מעשר שנים, עת הועברה לשם המסעדה, שנפתחה במקור ברמת החייל, במתכונת צנועה ומוגבלת יחסית. החוויות מביקור הבכורה נשתכחו הרי, ובאנו לחוות מחדש ולהתעדכן במה שקורה כיום במסעדה זו. כנרמז בעקיפין משמה, מדובר במסעדה בסגנון איטלקי, סקטור המשנה הנפוץ ביותר במקומותינו מתוך אלה הנשענים על מסורות קולינריות מארצות חוץ.

הרכב התפריט הנו כמצופה ממסעדה איטלקית. בכל קטגוריה מספר מדוד של אפשרויות, וכך מתאפשרת התמחות, כפי שאני מעדיף. בקטגוריית האנטיפסטי נכללות מנות דוגמת כופתאות מנגולד, שרימפס על גריל, פוקאצ'ה, מולים ועוד כמה אפשרויות בודדות. קטגוריית הסלטים כוללת שלושה סלטים: חסה סלנובה, רוקט פרמאזן ושקדים וסלט פנצאנלה. קטגוריית הבשר-דגים הצנועה כוללת דג לברק וסטייק אנטריקוט. בקטגוריית הפיצות יש כשבע מנות. יש גם פולנטה מיוחדת, שלא הצלחתי להבין לאיזו קטגוריה היא שייכת, אולם אני מזכיר אותה, כחסיד מכור למנה זו. יש כמובן גם מתוקים.

בלה רפובליקה מציעים כמה סוגי ארוחות, לפי היום והשעה. בימי א-ה יש ארוחת צהריים עסקית, שמחירה כמחיר המנה העיקרית ומקבלים גם מנה ראשונה (מתוך מבחר מוגבל) וכדור גלידה. ארוחת ערב יש בכל שבעת ימי השבוע. מבחינת הרכב המנות, ההבדלים בין ארוחת צהריים לארוחת ערב זניחים. בסוף השבוע (שישי-שבת) בחצי היום הראשון מגישים במסעדה ארוחות בוקר, ואחרי הצהריים מתחילות ארוחות הערב.

החומרים טובים, הבישול טעים ומיוחד. משמר בהחלט התייחסות וטעמים מהמקור. הרמה היא במובהק מעל למצוי ברוב המסעדות המכנות עצמן "איטלקיות". בעיניי זו החוזקה העיקרית של המסעדה. השירות סביר. תפריט היינות פחות מגוון ממה שאני מצפה ממסעדה איטלקית. ההושבה סבירה ופשוטה, ללא גינוני שולחן. המחירים תל אביביים גבוהים.

חדר השירותים סביר. מקומות חנייה בתשלום זמינים בסביבה, אם כי בימי ובשעות העבודה באזור עלול להיות עומס גדול. אתר האינטרנט של המקום טעון שיפור. לימי ולשעות הביקוש מומלץ להזמין מקום מראש. המסעדה מתהדרת בגינה שבה היא מגדלת צמחים וירקות אורגניים. יש כאלה שזה מדבר אליהם.

כתובת: מזא"ה 3, תל אביב

טלפון: 03-6470247

ציון אישי: 83

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

5 תגובות

 1. ע.
  ע. אוקטובר 05 2020, 18:00
  מתי נוכל שוב לשבת ולשתות

  בקבוק יין איטלקי

  השב לתגובה
 2. צבי ברזילי
  צבי ברזילי אוקטובר 06 2020, 18:56
  מסעדה נחמדה וטעימה

  אבל בארץ מסעדות עממיות כאלה עולות הון בהשוואה לאיטליה או ארצות אחרות.

  השב לתגובה
 3. עדו
  עדו אוקטובר 07 2020, 14:15
  מעורר תיאבון

  אחלה מסעדה מומלץ לאירועים מיוחדים.
  במהלך הקריאה עלו בפי הטעמים מהפעם האחרונה..
  נקווה שנוכל לשוב בקרוב לשבה בכיף על בקבוק יין

  השב לתגובה
 4. ד
  ד"ש אוקטובר 08 2020, 18:56
  לפי הדיווח במספר המסעדות המדווחות

  כנראה שיורדת במשקל.

  השב לתגובה
 5. ס. מ.
  ס. מ. אוקטובר 09 2020, 09:42
  תיאור שמקובל עלי לגמרי

  אני מבקר שם בערך פעם בחצי שנה. גר די קרוב. הייתי שם לאחרונה אחרי פרוץ הקורונה.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור