JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

איך זה שהמקום אינו מלא

ערבי ג'ז בקינג ג'ורג', אוניברסיטת תל אביב

איך זה שהמקום אינו מלא קינג ג'ורג' אוניברסיטת ת"א צילום: יונתן קורפל
פברואר 02
15:29 2014

רשת קינג ג'ורג' היא רשת של מסעדות/בתי-קפה שכנראה מצליחה. בינתיים היא כבר התרחבה לשבעה סניפים ועוד היד נטויה. אחד הסניפים ממוקם ברמת אביב, בכניסה הראשית לאוניברסיטת תל אביב, במקום שאחת לכמה שנים מתחלף מפעילו. כתושב השכונה אני יכול לספר על מעלות ומורדות לאורך ציר הזמן של תולדות המקום על מפעיליו השונים. לעניות דעתי התקופה הנוכחית, השייכת לקינג-ג'ורג', היא בפירוש תקופה חיובית.

אולם לא על הרשת רציתי לדבר הפעם. ואפילו לא על הסניף השכונתי האמור. אני מבקש להתמקד בערבי הג'ז הנערכים במקום מדי יום ג'. אלה מתחילים בערך בשמונה וחצי. בערך, כי במופעים שכאלה במקומות שכאלה, אין וגם לא צריכה להיות הקפדה קיצונית על לוח הזמנים. נאמר מיד – מדובר בערבים נחמדים מאוד, שרוב בלייני העיר עמם יצא לי לשוחח כלל לא שמעו אודותיהם.

מדי יום שלישי מופיעה כאן זמרת, מלווה בהרכב של שלושה או ארבעה נגנים. אין מדובר בהופעה של מבצעים קבועים, ויש כאן גיוון טוב. המבצעים הם אמני ג'ז ברמה סבירה בהחלט. את חלקם אני מכיר ממוסדות מכובדים יחסית, למשל מסדרות הג'ז במוזיאון ת"א. בכל ערב כזה יש שני מחזורים של שירה ונגינה, אך היצירות לא חוזרות על עצמן. בעוד הנגנים משתדלים כמיטב יכולתם, אתה יכול לשבת ולשוחח. זוהי הרי מסעדה ולא אולם קונצרטים.

הכניסה לא עולה כסף, וגם אין סכום מינימום לרכישה במסעדה כתנאי לשהייה. אפשר אפילו להסתפק בכוס קפה או בירה. אולם אם כבר במסעדה אנו ישובים, הרי אך טבעי שגם נטעם משהו. קינג ג'ורג' מתגאה בהיותה מסעדה עממית זולה במחיריה. האוכל סביר, ובסכום של 40 ש"ח אפשר לקבל מנה בשרית מכובדת מלווה בשתי תוספות בנפח שקשה להתמודד עמו. תוסיפו לכך את העובדה שכוס יין הבית, יין פשוט אך לא גרוע, עולה כאן 15 ש"ח בלבד.

מגוון המאכלים סביר. מבחר המשקאות האלכוהוליים קטן מהמצוי בבר שכיח, אך גדול בהרבה מהמקובל בקטגוריית המסעדות העממיות ובתי הקפה. השירות ידידותי מאוד ומהיר, אין הקפדה על גינונים, אך להערות ולטענות מתייחסים ברצינות. מרווחי הישיבה סבירים. הזמנת מקומות מראש אינה מתנהלת ביעילות. השירותים טעוני שיפור רב. החנייה באזור, בשעות ובימים האמורים, זמינה ואפילו בחינם. הקהל בשעות האמורות הוא שילוב מעניין בין סטודנטים צעירים למבוגרים דיירי השכונה.

על תשתית שכזו, ובעיקר בזכות המוזיקה הראויה, מדובר בצירוף שכדאי לצאת בעבורו מן הבית. ואפילו לא רק להתנסות חד-פעמית. לא אירוע גדול – במפורש ערב שכונתי קטן, נחמד וחריג במקומותינו. זו בהחלט דרך נאותה להעביר ערב נעים עם חברים או עם בן הזוג אחת לכמה חודשים. אני כבר הייתי שם ארבע פעמים. אני חייב לציין שאני מופתע מן העובדה שיותר מדי שולחנות בערבים האלה נותרים מיותמים. אולי הפרסום גרוע. אולי הצעירים אינם אוהבים ג'ז. לי זה מפריע מסיבה אגואיסטית – אני חושש כי בסופו של דבר הבעלים יגיעו למסקנה כי היוזמה אינה מוכיחה עצמה ויפסיקו אותה.

כתובת: אוניברסיטת תל אביב

הציון האישי שלי: 75

תגיות
שתף

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

2 תגובות

 1. הלית
  הלית פברואר 03 2014, 15:06
  נשמע נהדר!

  נשמע נהדר!

  השב לתגובה
  • יונתן קורפל
   יונתן קורפל פברואר 03 2014, 16:28

   בדיוק כמו שכתבתי, פשוט ונחמד. במקום כזה הציפיות נמוכות ומקבלים יותר. אפשר בהחלט ליהנות פעם ב…..

   השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים במסעדות וברים

יתר המאמרים במדור