JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin
 • ראשי » 
 • ספורט
 •  » עבר מפואר, הווה כושל ועתיד לוט בערפל

עבר מפואר, הווה כושל ועתיד לוט בערפל

הפועל תל אביב בכדורגל: רב הנסתר על הגלוי

עבר מפואר, הווה כושל ועתיד לוט בערפל שאול אייזנברג צילום: נחום עסיס he.wikipedia.org
דצמבר 08
19:49 2016

לקבוצת הכדורגל המפוארת הפועל תל אביב יתמנה בשבוע הבא נאמן מטעם בית המשפט, ולעניות דעתי תוך זמן קצר לא יהיה מנוס מהליך של פירוק ומכירת הזכויות למרבה במחיר. אבל אף שהצעדים הללו אולי יצילו את הפועל תל אביב לטווח קצר, הם לא יביאו ישועה לטווח הארוך.

להפועל תל אביב ציבור ענק של אוהדים טובים, אולי הטובים ביותר מדן ועד אילת, אבל יש גם גרעין קשה של חוליגנים מהגרועים ביותר בספורט הישראלי. רק אוהדים חוליגנים מטורפים, אשר מנהיגיהם חייבים להיות מטופלים על ידי רשויות החוק, יכולים להרחיק מהקבוצה כל דבר טוב ולהוביל אותה לאבדון. הם עשו זאת לסמי סגול, שיכול היה להצעיד את הפועל בגאון עשרות שנים, הם עשו זאת לאלי טביב, שהביא הישגים ללא תקדים, והם עשו זאת לעוד רבים אחרים.

אין חכם כבעל ניסיון, כי החוליגנים עשו זאת גם לי עצמי בקבוצת הכדורסל, אף שבעזרתי הגיעה הקבוצה להישגיה הגדולים ביותר. חמור מכול שאת החוליגנים האלה עוטפים מפעם לפעם גורמים אינטרסנטיים ואנשי תקשורת אוהדי הקבוצה, שבונים את עצמם ואת הקריירה שלהם על גב הקבוצה.

הפועל תל אביב איבדה כיוון לחלוטין לאחר סילוקו של אלי טביב. חיים רמון, האיש שהציג עצמו כאוהד הקבוצה מבטן ומלידה, התחבר מלכתחילה לגרעין האוהדים האינטרסנטי והעביר לעמותת האוהדים חלקים מהבעלות על הקבוצה. כך הוא קנה שקט זמני אך למעשה הכניס את עצמו למלכודת שמי יודע איך ייחלץ ממנה ואיך יסתיים פרק האסון שהביא על מועדון הפאר.

כתבתי מועדון, כי גם לפני כעשרים שנה היה חיים רמון האיש שיצר בעיה – אז בקבוצת הכדורסל של הפועל תל אביב, שאותה שלח לפירוק. אז הוא היה יושב ראש ההסתדרות. ההסתדרות בתל אביב בראשות גרשון גלמן הייתה הבעלים של קבוצת הכדורסל ואחראית לכל התחייבויותיה. חיים רמון נבחר לראשות ההסתדרות אף שגלמן לא תמך בו, ועם בחירתו סגר את הברז להפועל אולי כדי לגמור חשבון עם גלמן. צביקה שרף – אז מאמן הקבוצה – ואנוכי ישבנו אצל רמון במרום לשכתו בהסתדרות בארלוזורוב 93 ושמענו ממנו דברים קשים.

בעקבות דבריו של רמון הובלתי את הפועל תל אביב בכדורסל להליך מינוי נאמן ולאחר מכן לפירוק וגם דרשתי חקירה בבית המשפט. כונס הנכסים הראשי מינה את גדול החוקרים דאז עזרא חבשה ז״ל לחקור את הסיבות לפירוק הקבוצה. משך שנה עלו לחקירות כל המי ומי ולאחר מכן יצאו המסקנות – שהחמיאו לי והעלו על המוקד רבים וטובים. בדרך פגעו בי לא מעט, אבל אלמלא החקירה לא הייתה האמת יוצאת לאור.

כעת הפועל תל אביב בכדורגל משוועת לחקירה. ללא חקירה תלווה עננה את הטובים ולרשעים יימצא מפלט. ללא חקירה אין לדעת מי הוא מי והשמועות מתרוצצות. נשמעות כבר טענות כי אמיר השאיר חובות של מיליונים, שרמון שיעבד את עתיד הקבוצה כדי להציל את עורו, שמני ויצמן תרם כסף במאמץ לעזור, ועוד ועוד.

כך או כך, עתידה של הפועל תל אביב לוט בערפל. מספרים לנו שקונה שיבוא יוכל לקבל שולחן נקי. אך לדעתי בכל בדיקה שיעשה הרוכש הוא יגלה שאין לו עתיד – או שיהיה שפוט של החוליגנים או שגורלו יהיה כגורלם של סגול, טביב וחבריהם.

הכתובת כבר על הקיר – צאו וראו למשל את יושב ראש קבוצת האוהדים בכדורסל שהיה עד לפני שבועיים-שלושה גם יושב ראש קבוצת הכדורגל ושלא כמקובל, בשכר לא ממש צנוע. בתקופתו הגיעה הקבוצה לתחתית הבאר. אצלי נותרו כמה סימני שאלה, כמו למשל: מי הביא אותו? ועוד שאלה חשובה: הייתכן שיושב ראש קבוצת כדורגל שהותירה מאחוריה שובל של חובות יכול לשמש יושב ראש קבוצת כדורסל?

על המחבר / המחברת

Avatar

שאול אייזנברג

עיתונאי ועסקן ספורט ישראלי, ובעליה לשעבר של קבוצת הכדורסל הפועל תל אביב.

6 תגובות

 1. אדום לשעבר
  אדום לשעבר דצמבר 09 2016, 07:34
  באמת כואב הלב

  לאן התדרדרה הקבוצה שפעם כל כך אהבתי ושהיתה הבית השני שלי.

  השב לתגובה
 2. צהבהב
  צהבהב דצמבר 09 2016, 09:35
  למה אתה כל הזמן מסתכל אחורה

  אתה סוחב אתך יותר מידי את העבר

  השב לתגובה
 3. נחום עסיס (אוהד הפועל באר שבע)
  נחום עסיס (אוהד הפועל באר שבע) דצמבר 10 2016, 09:14
  אריק איינשטיין ז"ל

  אולי מאז שאריק איינשטיין ז"ל נפרד מאיתנו ובתוך כך גם מהפועל תל אביב, אז זה כבר לא אותו דבר

  השב לתגובה
 4. מסכים
  מסכים דצמבר 10 2016, 13:01
  הבעיה זאת האוהדים

  פשוט מרתיעים אנשים טובים שהיו מוכנים להשקיע וגם ייאשו אנשים טובים שהביאו כסף כדי לעזור

  השב לתגובה
 5. אביב
  אביב דצמבר 11 2016, 14:03
  לא שוכח ולא סולח

  שאול, משהו שכל כך בוער אצלך אתה לא יכול להיות בו אוביקטיבי

  השב לתגובה
 6. שייקה
  שייקה דצמבר 12 2016, 15:39
  אתה גדול

  שאול תמשיך להגיד את דעתך בלי לעשות חשבון

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בספורט

יתר המאמרים במדור