JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

בדיחה עצובה

מצבה של מכבי תל אביב בכדורסל בכי רע

בדיחה עצובה שאול אייזנברג
ינואר 29
18:05 2017

הניצחון הביתי העלוב של מכבי תל אביב על קזאן ביורוליג 60:52 הוא בבחינת מעט מדי ומאוחר מדי. אחרי התבוסה בטורקיה לגלאטאסרי בהפרש 39 נקודות, למכבי תל אביב אין שום סיכוי להעפיל עם שמונה הראשונות לשלב הבא. יתר המשחקים של מכבי עד לסיום ליגת שלושים המחזורים הם לפרוטוקול בלבד.

כך או כך בעונה האירופית של 2016/17 מכבי תל אביב שברה שיאים. השיא הבולט ביותר הוא החלפת מאמנים בקצב החלפת גרביים… והתנהלות קטסטרופלית של הנהלה שאיבדה את הכיוון ואת המוניטין שאספה משך עשרות בשנים. יש פתגם האומר שבכל שלב של עשייה צריך להתחיל ישר כי ממילא הדברים מסתבכים בהמשך. אבל כאשר מתחילים עקום אין כל סיכוי לצאת מההסתבכות.

מכבי תל אביב התחילה עקום כאשר מינתה את ארז אדלשטיין למאמן בשלהי העונה שעברה. היה זה צעד היסטרי בעקבות הכישלון וההפסד למכבי ראשון לציון בחצי גמר אליפות המדינה. עם מינויו של ארז הכתובת הייתה על הקיר. תחילת העונה הצולעת בהנהגתו של אדלשטיין הביאה בסופו של דבר לאיבוד עשתונות מוחלט.

רמי הדר, עם ניסיון אימון מועט ברמות הגבוהות, קפץ מעמדת עוזר המאמן לתפקיד המאמן. אחרי שבועות ספורים המציאות אף הלכה והחמירה. צביקה שרף או פיני גרשון, שועלי כדורסל מבית היוצר של מכבי תל אביב, יכולים היו לעשות זאת אחרת, אבל בהנהלה מתחשבנת הם נשארו במקומות אחרים. ואחרי רמי הדר והמינוי הזמני של ליאור לובין התווסף חטא על פשע עם מינויו של העוזר של בלאט בדרושפאקה למאמן ראשי.

המאמן הלטבי נקלע לתוך מערבולת חסרת סיכוי. לכאורה העמידה מכבי תקציב שיא בעונה זו, אבל בכדורסל כמו בספורט בכלל – הכסף חשוב רק כאשר יודעים כיצד לנצל אותו. לפחות על פניו מכבי מצטיירת כבדיחה עצובה. המנהל המקצועי ניקולה ווייצ'יץ' לא מספק את הסחורה ואיש לא מבין בהשראת מה ומי הוא נמצא בתפקיד.

ראש הפירמידה, לפחות בתואר, היושב ראש שמעון מזרחי מצטייר כמי שעבר זמנו וחי על העבר מצויד בקמעות ובחזות מיוסרת המשדרת ״הצילו!״. לא מתקבלים על הדעת ההסברים ששמעון אינו קובע כפי שקבע בעבר, ולו משום שהתואר "יושב ראש" הוא תואר מחייב, לבטח בכל הנוגע לקבלת אחריות. בוודאי כל עוד לא שמענו את מזרחי – שמחזיק בתואר אלוף האמרות ״לא שמעתי״, ״לא ראיתי״, ״לא ידעתי״ – מבהיר שהוא אינו אחראי לקבלת ההחלטות המגוחכות.

על המחבר / המחברת

Avatar

שאול אייזנברג

עיתונאי ועסקן ספורט ישראלי, ובעליה לשעבר של קבוצת הכדורסל הפועל תל אביב.

3 תגובות

 1. בת ימי
  בת ימי ינואר 30 2017, 11:54
  עצוב כן

  בדיחה לא
  קבוצת הייצוג הלאומית שלנו
  חבל

  השב לתגובה
 2. יחיעם דור
  יחיעם דור פברואר 02 2017, 18:45
  רני אוהב את ההתמדה שלך

  גם אני לא מבין איך מזרחי עדיין בעמדה שלו במכבי

  השב לתגובה
 3. צהוב לשעבר
  צהוב לשעבר פברואר 03 2017, 14:02
  כיום חסר צבע

  הבדיחה היא האוהדים שממשיכים בכלל להתעניין
  לקח לי הרבה זמן להיגמל מהעבודה בעיניים על האוהדים כאשר האינטרסנטים מרוויחים ישירות והרבה

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בספורט

יתר המאמרים במדור