JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

סכסוך גבולות במגרש הביתי

כשמסי ורונלדו מחוץ למונדיאל, אני בעד ברזיל

סכסוך גבולות במגרש הביתי דבי קאופמן
יולי 05
11:30 2018

מונדיאל 2018. טרם הותרתי את חותמי במדור זה, אז הגיע הזמן. נתחיל בבנשלי , שבמונדיאל הקודם היה האוהד הגדול של מסי. משום מה במונדיאל הזה הסיפור התמסמס. טוב, עברו ארבע שנים מאז, היום הוא כבר בן 11, מבין קצת יותר בכדורגל. ובכל זאת הופתעתי כשגיליתי שהוא רוצה שדווקא בלגיה תנצח במונדיאל. מאיפה צצה בלגיה ברפרטואר הכדורגל שלו?

איך הוא היה מבסוט כשבלגיה ניצחה את יפן 3-2… אתם לא מבינים איזו חגיגה הייתה בבית בלילה כשהמשחק הסתיים. "מה אתה מבסוט?", שאלתי. "אני רוצה שבלגיה תיקח את המונדיאל", הוא שאג. "למה דווקא בלגיה? מאיפה הבאת אותה פתאום?", תהיתי. והוא ענה: "היא משחקת מעולה, יש שם אחלה שחקנים ודפקו את יפן".

טוב נו, זה הפך לדיון גיאופוליטי בבית שלנו. יפן, בלגיה, ברזיל, ספרד, ארגנטינה, וגם מדינות ערב – שעפו מהמונדיאל כבר בשלבים הראשונים. אין על ספורט וגיאופוליטיקה, ועוד במונדיאל, ואין על דיוני מונדיאל במגרש הביתי כדי ללמוד וללמד גבולות.

ואחרי כל זה, עכשיו אני תוהה מה יהיה במשחק בין ברזיל לבלגיה ביום שישי. מי תיקח? אבל יותר תוהה מי ינצח – אני או הוא. הוא אוהד את בלגיה, אני את ברזיל. מה יהיה? סכסוך גבולות גם אצלנו, במגרש הביתי?

ברזיל מול בלגיה, ניימאר נגד הזאר – שתי נבחרות חזקות, בעיניי ברזיל חזקה יותר, יתחרו ביום שישי על כרטיס חצי הגמר. המשחק הראשון בין השתיים התקיים בשנת 1963. זה היה משחק ידידות בבריסל והוא הסתיים במכה קשה לברזילאים, בתוצאה משמימה של 5:1 לבלגיה. אבל זו הייתה הפעם היחידה שבלגיה ניצחה. אחרי אותו משחק נפגשו השתיים עוד פעמיים, אבל אז בלגיה הפסידה. במשחק האחרון ביניהן – ב-2002, במסגרת גביע העולם בדרום קוריאה ויפן – שחקני ברזיל ריבאלדו ורונאלדו העלו את ברזיל לרבע הגמר. באותה שנה זכתה ברזיל בגביע העולם בפעם החמישית.

מאז ברזיל לא לקחה את הגביע, ומכיוון שאני אוהדת של הקבוצה, הפעם יסלח לי בני היקר אבל אני מקווה שברזיל, עם קצב הסלסה ועם ניימאר, היא שתיקח את האליפות. אני בטוחה שהוא יתבאס, אבל ככה זה בספורט. במקרה הכי גרוע – נחכה למונדיאל הבא.

[

על המחבר / המחברת

דבי קאופמן

דבי קאופמן

עורכת: מדור ספורט. מרימת משקולות בעבר. מאמנת כושר וריצות ארוכות, עוסקת כיום בספורט טריאתלון וריצה. עורכת ויועצת תקשורת כלכלית, דירקטורית בחברה ציבורית ומנהלת תקשורת ופיתוח עסקי במוסד שמואל נאמן בטכניון.

8 תגובות

 1. מוטי פורת
  מוטי פורת יולי 05 2018, 12:41
  גם את בין הולכי השולל אחרי החארטה

  אף אחד מאלה ששווים מאות מיליוני דולרים לא מרשים אותי כבן אדם

  השב לתגובה
 2. צר לי
  צר לי יולי 06 2018, 02:54
  לאכזב אןתך

  ברזיל לא
  צרפת כן

  השב לתגובה
 3. יצחק דגני
  יצחק דגני יולי 06 2018, 10:19
  לדבי המדהימה

  הילד צודק שהוא בעד הבלגים ולמה את דווקא בעד הברזילאים ?
  אני למשל בעד הרוסים. ניצחנו אותם במיגים. יש לנו כאן מיליון ורבע רוסים אורגינל. פוטין חבר שלנו וקיבל מאיתנו רשות להפציץ בסוריה. הוא עושה לנו עבודה טובה בסוריה. כך יש לפחות סיבה טובה לרצות שהרוסים יזכו במקום ראשון במונדיאל.

  השב לתגובה
 4. לא התאבלתי
  לא התאבלתי יולי 07 2018, 19:23
  חלומך התנפץ

  להבא תחשבי על מה לחלום

  השב לתגובה
 5. יעקב סולמי
  יעקב סולמי יולי 08 2018, 11:50
  אז בעד מי את כעת?

  אני רק אנגליה

  השב לתגובה
 6. יוסי כוכבי
  יוסי כוכבי יולי 09 2018, 23:42
  ברזיל של השנה היתה ללא עם סיכויים מראש

  זו האמת

  השב לתגובה
 7. חזי
  חזי יולי 10 2018, 18:21
  בלגיה או אנגליה?

  ואני אומר בלגיה!

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בספורט

יתר המאמרים במדור