JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin
 • ראשי » 
 • ספורט
 •  » האם שינו יביא שינוי לכדורגל הישראלי?

האם שינו יביא שינוי לכדורגל הישראלי?

איחולי הצלחה ליו"ר ההתאחדות החדש

האם שינו יביא שינוי לכדורגל הישראלי? שאול אייזנברג
אוקטובר 07
19:30 2018

ההתאחדות לכדורגל בחרה בסוף השבוע יושב ראש חדש. עופר עיני אאוט, שינו זוארץ אין. האם יצליח שינו להביא משב רוח רענן לכדורגל הישראלי? אני מסופק מאוד.

בכל הצניעות, דומני שאין מי שמכיר את מורכבות ההתאחדות לכדורגל טוב ממני. עבדתי לצידם של חמישה יושבי ראש ושישה מאמנים לאומיים כדובר ההתאחדות, כקצין העיתונות של נבחרת ישראל וכאחראי על שיווק משחקי הנבחרת. הייתי שותף לתקופות המלהיבות של ההתאחדות והנבחרת והכרתי את מכלול הבעיות המלוות אותן לפני ולפנים. כעשר שנים אני מחוץ למסגרת, ולצער כולנו ההתאחדות והנבחרת הידרדרו לתהום בינתיים.

אבי לוזון, איש מקצוע ראוי, ועופר עיני, איש ניהול בעל רקורד הסתדרותי, עשו שגיאות למכביר. כל המאמנים הלאומיים בתקופתם כשלו וסיימו את תפקידם באקורדים צורמים. את שינו זוארץ איני מכיר באופן אישי, אבל גונבו לאוזניי שמועות כי מדובר באדם איכותי. האם יש בכך כדי להוביל את הכדורגל הישראלי לעידן חדש? אינני משוכנע.

צריך להבין כי הרף ששינו צריך לעבור איננו פשוט. אמנם גם בתקופות של יושבי הראש גברי לוי ז״ל, איצה מנחם ז״ל, עזריקם מילצ'ן, שאול סווירי, חיים הברפלד ז״ל ומיקה אלמוג ז״ל והמאמנים הלאומיים יצחק שניאור ז"ל, יעקב גרונדמן ז״ל, שלמה שרף, ריצ’רד נילסן ז״ל, אברם גרנט ודרור קשטן – גם אז הנבחרת לא העפילה לטורניר רשמי גדול, והיו שערוריות ומחדלים. אבל הכדורגל היה תמיד של העם, מדן ועד אילת. היו תוצאות מחמיאות מפעם לפעם, היה אצטדיון לאומי עם עשרות אלפי צופים כמעט בכל משחק ומשחק. היה גם דירוג מחמיא בזירה הבין-לאומית והיה עניין סביב הנבחרת בכל קמפיין.

כל זה נעלם. מלאכת השיקום המתחייבת איננה פשוטה כלל ועיקר. אני משוכנע ששינו מגיע עם כוונות טובות, אלא שכדי ליישם את מה שאולי למד שצריך לשנות, יהיה עליו לטלטל את המערכות, להתנער מפונקציונרים כושלים ומבעלי תפקידים רדודים וחסרי ברק ולהתגעגע לאלה שהיו בימי הזוהר.

ההתאחדות לכדורגל למשל משוועת למנכ״ל בנוסח יעקב אראל, שנחטף בשיאו לתפקיד בכיר בהתאחדות האירופית אופ״א. והנבחרת הלאומית זקוקה למאמן אלוף אירופה, כדוגמת נילסן ז״ל או גרנט, שבגלל השפיץ של הנעל לא לקח את גביע האלופות של אירופה כמאמן צ’לסי. הנבחרת חייבת לחזור לאצטדיון הלאומי ומערך השיווק חייב להתנהל אחרת.

רק אם שינו יפנים את הצרכים ויתעקש ליישמם ללא מורא וללא משוא פנים יש לו סיכוי להצליח. כך או כך, אנחנו כולנו מאחלים לו בהצלחה בתפקידו החדש.

על המחבר / המחברת

Avatar

שאול אייזנברג

עיתונאי ועסקן ספורט ישראלי, ובעליה לשעבר של קבוצת הכדורסל הפועל תל אביב.

6 תגובות

 1. בנצי
  בנצי אוקטובר 08 2018, 13:34
  יש לי הרגשה שיש לך הסבר למה

  אתה חושב שהוא לא יצליח

  השב לתגובה
 2. עופר חמד
  עופר חמד אוקטובר 09 2018, 14:12
  מקווה שתשנה דעתך על שינו

  מאמין שכך.

  השב לתגובה
 3. ראובני
  ראובני אוקטובר 11 2018, 13:30
  אייזנברג, אני מאחל לכולנו

  שהנבואה שלך לא תתגשם

  השב לתגובה
 4. היפכא
  היפכא אוקטובר 12 2018, 10:53
  תראה איזה ניצחון הביא

  חחחחחחח…חחחח

  השב לתגובה
 5. אוהד כדורגל
  אוהד כדורגל אוקטובר 12 2018, 19:10
  שחקנים ברמה יש

  מנהלים רציניים אין

  השב לתגובה
 6. ל. ל.
  ל. ל. דצמבר 05 2018, 21:06
  בשנים האחרונות אני אוהב ממש מהמיטה

  שוכב נינוח במיטה צופה במשחק בנוחיות מרבית
  ו…. נרדם מהר

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בספורט

יתר המאמרים במדור