JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

4 ימים נותרו לגיוס ההמונים לסטרטאפ של medicortex

זקוקים לעזרתכם

4 ימים נותרו לגיוס ההמונים לסטרטאפ של medicortex ד"ר אדריאן הראל
מאי 05
15:20 2017

10.5.17 הוא היום האחרון לגיוס ההמונים עליו הכרזנו. חברת מדיקורטקס פינלנד שאני מוביל, מפתחת ערכת לאבחון מהיר ולזיהוי זעזועי מוח עפ"י פיתוח שלי.

הצטרפותכם למימון ההמונים, גם בסכומים קטנים יחסית, תעזור לפתח את הערכה האמורה, ותעלה את סיכויי להצלת חיים.

אני רק מבקש להזכיר כי השקעה בחברת הזנק היא השקעה בסיכון גבוה, לכן בדקו טרם קבלת החלטה. בין היתר אפשר להיכנס לאתר שלנו. אפשר לשוחח עמי אישית.

ולמי שמעוניין להעמיק ולדעת במה מדובר הנה הסבר קצר על הבעיה, ועל הפתרון שאנחנו מפתחים:

בהיעדר אבחון מהיר וטיפול מתאים בזעזוע מוח עולה הסיכון לפגיעה מוחית ואף למוות. הניפגעים הנם ספורטאים, חיילים, נהגים, צעירים העוסקים בפעילות אתגרית, וכן הלאה. בזמן ביצוע פעילות גופנית ספורטיבית המאמץ שמופעל על הגוף והמגע עם היריבים מביאים לשכיחות גבוהה של פציעות וחבלות. חיילים יפגעו מהדף ונהגים בתאונות דרכים. בשנים האחרונות מסתמנת עליה בחבלות ראש. הן למשל אירוע שכיח למדי כתוצאה ממשחק ים אגרסיביים המאפיינים את הנוער. רבים מהספורטאים למשל כלל לא ידווחו על האירוע מחשש שלא יורשו לחזור לעסוק בספורט באופן מידי. נימצא קשר ישיר בין מספר הזעזועים כאלה שאדם סופג לבין עלייה בסיכון בהתפתחות מחלות ניווניות במוח.

בזמן חבלת ראש מופעלים על המוח כוחות גזירה גדולים אשר גורמים לתנועה של רקמת המוח כנגד המעטפת הנוזלית שמגינה עליה מפני חיכוך עם עצמות הגולגולת. כוחות אלו גורמים להרס תאים ולשרשרת של תהליכים מטבולים בתאי העצב והתאי הגליה אשר פוגעים ביכולתם לבצע את תפקידם.על מנת להתאושש זקוקים התאים לאספקת דם ואנרגיה מוגברת אשר דווקא פוחתת כתוצאה מהחבלה. דבר זה מעמיד את תאי המוח במצב פגיע מאוד, שכן, חבלה חוזרת במצב זה עלולה לגרום להרס ומוות של תאים שיובילו לפגיעה מוחית בלתי הפיכה. חזרה לפעילות לאחר חבלת ראש יוצרת סיכון מוגבר, זאת משום שלאחריה מתרחשת ירידה משמעותית בקואורדינציה, בשיווי המשקל, ביכולת התכנון ובזמן התגובה.

עם אתגר זה מתמודדת מדיקורטקס (medicortex). בשלב זה מתמקדת העשייה בפיתוח ערכת אבחון נוחה ופשוטה לתפעול, לצורך זיהוי והערכת חומרת נזק מוחי כתוצאה מפגיעת ראש טראומטית. בשלב הבא תפתח החברה תרופה שתעצור ותמנע את המשך ההידרדרות המוחית.

הערכה המפותחת הנה חד-פעמית נוחה לתפעול, המבוססת על סמן ביולוגי (חומר ביולוגי הניתן לזיהוי בנוזלי גוף, ומופיע רק כאשר יש פגיעה מוחית) שיאפשר לצוות הרפואי המטפל בפצוע, לבצע בדיקה פשוטה שתקבע האם קיים סיכון של נזק מוחי ומה חומרתו. עפ"י תוצאות הבדיקה ייקבע הטיפול הרפואי המידי וסדר פינוי הנפגעים.

מדיקורטקס עברה כבר את שלב הוכחת קיומו של סמן ביולוגי בבדיקות בחיות מעבדה. החברה סיימה בימים אלו לאסוף דוגמאות (נוזלי גוף) מפצועי ראש לצורך השוואה למתנדבים בראים. התוצאות שהתקבלו מראות את קיומו ועליה ספציפית מובהקת בכמותו של הסמן הביולוגי – הניסוי משמש כהוכחת היכולת לבצע את הזיהוי של הסמן בבדיקות ביוכימיות מהירות מיד לאחר הפגיעה.

אתר החברה: www.invesdor.com/medicortex

אפשר להתקשר אלי: adrian.harel@medicortex.fi

על המחבר / המחברת

Avatar

אדריאן הראל

בעל תואר ד"ר לנוירוביולוגיה של מכון ויצמן למדע. בעבר הקים וניהל מספר חברות ביוטכנולוגיות בארץ ובחו"ל. כיום מנכ"ל מדיקורטקס.

אין תגובות

אין תגובות

אין תגובות כרגע. תרצה להוסיף תגובה?

כתוב תגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים – דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור