JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

אריזה מעוצבת

התוספות שהופכות כל מתנה למושלמת

אריזה מעוצבת צילום: freepik
אוגוסט 20
12:33 2020

אמנם בספר משלי נכתב "ושונא מתנות יחיה" – אבל מעטים בני האדם שלא שמחים לקבל מתנה יפה. למעשה רובנו אוהבים גם להעניק מתנות, גם בזכות חדוות הנתינה וגם בגלל הסיפוק שנוצר כשרואים את הבעת השמחה אצל הצד השני (או אפילו רק שומעים אותה).

כדי לתת את המתנה המוצלחת ביותר לא נדרשת דווקא השקעה כספית גדולה – אלא בעיקר תשומת לב. ראשית, כדאי לבחור פריט שהמקבל או המקבלת אוהבים: בגד, ספר, הזמנה להצגה או הופעה, תכשיטים, בושם, מוצרי טיפוח אחרים, שובר לעיסוי מפנק ויש כמובן עוד אינספור אפשרויות. מעבר להתאמה לטעם האישי, יש עוד 2 טיפים שכדאי ליישם בדרך לשי המושלם: אריזות מתנה מרשימות וברכה מכל הלב.

אריזה מרשימה

עוד פתגם ידוע הוא "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו". פתגם זה, שמקורו בפרקי אבות, נועד להזכיר לנו מה חשוב באמת, והוא כמובן נכון: התוכן הוא באמת זה שבסופו של דבר מייצר את המשמעות העיקרית, ובהקשר של מתנה חשובה כאמור קודם כל הבחירה בפריט מתאים.

אבל מצד שני אנחנו חיים בעידן ויזואלי, ולכן גם המעטפת החיצונית משפיעה על הנחת של מקבלת או מקבלת המתנה ולכן גם על זו שלנו. בנוסף, אריזות ממותגות מעידות על השקעה וגם למרכיב זה יש חלק בהתרגשות של קבלת הדורון. אם למשל בחרתם להעניק עוגה משובחת, אריזה מהודרת תהפוך את העוגה לעוד יותר מכובדת ובעצם יוצרת סינרגיה מוצלחת.

כמו כן כדאי לזכור את חשיבותו של הרושם הראשוני. עוד לפני שמתגלה המתנה עצמה, האדם היקר לנו מתרשם מהאריזה, וכדאי שהרושם יהיה חיובי ככל האפשר.

ברכה מכל הלב

אחרי שבוחרים מתנה מתאימה וגם אריזות מעוצבות להפליא, יש עוד שלב, חשוב לא פחות ואולי אפילו יותר – הוספת ברכה אישית.

המטרה של נתינת מתנה היא לשמח אדם שחוגג יום הולדת, שחרור מהצבא, הולדת תינוק או תינוקת חדשים, הוצאת ספר, קבלה לעבודה מעניינת, כניסה לדירה יפה וכו'. המתנה עצמה, מושקעת ככל שתהיה – בין אם מדובר על פריט לבוש, על עציץ מהודר, על בקבוק יין יוקרתי וכאמור יש עוד שפע אפשרויות – היא כמעט תמיד מוצר מתכלה. הברכה שתצורף אליה, לעומת זאת, תיחרט בלב.

ברכה יצירתית ומושקעת מעידה גם על מהות הקשר בין הצד שנותן את המתנה לצד שמקבל אותה. היא הופכת את הענקת המתנה מפעולה טכנית, גם אם כזו שנובעת מרצון טוב, לפעולה רגשית, ולכן היא גם תהיה זכירה במשך שנים רבות מאוד. הדרך הטובה ביותר ליצור ברכה כזו היא לקבל רעיונות והשראה מברכות שנכתבו לקראת אירוע דומה, ולהוסיף עליהן מבע אישי, כלומר אמירות שמתאימות לאדם הספציפי שמקבל מכם את המתנה ולסוג הקשר שלכם איתו. ברכה שכזו שיוצאת מהלב גם תיכנס אל הלב ותהפוך את המתנה למושלמת.

צריכים אריזה מעוצבת? הזמינו מטליס אריזות: https://www.talis.org.il

על המחבר / המחברת

אין תגובות

אין תגובות

אין תגובות כרגע. תרצה להוסיף תגובה?

כתוב תגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים – דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור