JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

תרגילים של חברות ההובלה

כדאי לדעת

תרגילים של חברות ההובלה תמונה: freepik
ספטמבר 17
23:18 2020

לקוחות רבים מדווחים על פגיעה ברכושו העלאות מחיר מופרזות ביום ההובלה.

ממה כדאי להיזהר ואיך?

לקוחות נזנחים עם הארגזים והרהיטים ברחוב. מקרים ידועים של תרגיל כספי שמבזה את המקצוע, מוביל שבמבקש עוד כסף בעצם סוחט אתכם/ הוא מוריד את המקרר ואומר שהוא יותר כבד ממה שחשב ולכן מגיע לו עוד תוספת תשלום אחרת הוא משאיר אותו אצלכם ברחוב. אלו רק חלק מהתלאות עמן נאלצים להתמודד לקוחות של מובילים עצמאיים. לכן לפני שאתם פונים לשכור את שירותיה של חברת הובלות כזו או אחרת חשוב שתהיו מודעים לתרגילים השונים שאנו נחשוף לפניכם בכתבה הזו.

מקרים נוספים לדוגמה:

עוקץ במסווה של שירותי הובלה, התגלה כאשר נהג וסבל שעבדו יחד בכדי להונות לקוחות ולבצע הובלות קטנות בחיפה נכנסו לדירה וגנבו תכשיטים ורכוש יקר ערך וכלל לא פרקו את המטען בשווי 200,000 שקלים. החשודים, תושבי היישוב כפר קאסם, אינם מוכרים למשטרה, הגישו תלונה כי מישהו גנב להם את המשאית בזמן שהם הלכו לאכול, ולא הם נטלו את הרכוש. פשוט מושלם הם הפכו עצמם לקורבנות.

במקרה נוסף, לקוחה הזמינה הובלה בקריות, שאופיינה במעלית קטנה וחדר מדרגות צר, ומכיוון שצפתה מראש את הבעייתיות התריעה מבעוד מועד וביקשה להיעזר במנוף להובלה זו. חברת ההובלה ביקשה מהלקוחה סרטון להמחשה, ולאחר מכן הוגדרה הובלה עם מנוף במחיר מוסכם מראש. ביום המעבר הגיעה משאית ההובלה יחד עם הסבלים בלי המנוף. לאחר ביצוע חלקי של העמסת של התכולה, ביקש המוביל לקבל סכום נוסף של 550 שקלים שלא סוכמו, כשהתגלע ויכוח בנושא והלקוחה לא הסכימה לשלם יותר, המוביל החליט להוריד את כל הארגזים והריהוט מהמשאית והותיר אותה עם ילדיה הקטנים  ברחוב. יש לציין שנותרה עם ילדיה ללא דירה ובלי בית לחזור אליו.

בעל חברת הובלות, נתבע בבית משפט בשל ביטול ההובלה ביום המעבר וזאת בדיוק לאחר תחילת ההובלה על גבי המשאית. הרהיטים המיועדים נארזו להעברה והכל מוכן אך בשל שריטות ונזקים שנגרמו, ותלונות והערות על כך מצד הלקוח, המובילים כעסו והחליטו  להפסיק את העברת הדירה על דעת עצמם. הותירו את הלקוח עם הרהיטים למטה ברחוב.

הנה תמצית התלונות בהובלות 

חברות הובלה שאינן מהימנות מבקשות תוספת מופקעת על מחיר ההובלה שסוכם מדוע?

כי אף אחד לא מפקח עליהם זהו תחום ללא רגולציה בחוק ,ויש הרבה "טרמפיסטים" שבאים לעשות קופה בתקופות הקיץ.

אנשים שנפגעים מחברות ההובלה אינם יכולים לתבוע מדוע?

בהיעדר חוזה חוקי מול החברה המובילה איך יוכל השופט לדעת על מה סיכמתם הרי הוא לא היה בשיחה ובסיכומים.

איך להימנע מהפתעות רעות בעתיד?

אם אתם עוברים דירה ורוצים ממש להימנע מעגמת נפש של מקרים כגון אלה, כדאי וחשוב שתפנו לחברת הובלות ידועה ואמינה עם ניסיון מתאים, בררו באינטרנט וראו שהיא אכן מופיעה בגוגל.

בצעו חתימה על חוזה לפני תאריך המעבר, אל תחתמו על חוזה הובלות סתמי, תוודאו שכל פריטי תכולת הדירה וכל השירותים השונים שסוכמו מופיעים שם כמו הובלות מנוף, מועד ההובלה, שעת הגעה, כמות סבלים וכו'

איך לבחור חברת הובלות?

הכי חשוב לבחור בחברת הובלה שיש לה המלצות חמות וטובות עם ניסיון. מעבר לכך, אם לא קיים חוזה הובלות תוותרו על החברה הזו. שאלו את המוביל האם תקבלו חשבונית, במידה והתשובה שלילית מדובר ב"חאפר". וותרו עליו.

נסו לבחור חברת הובלות מאזור מגוריכם לדוגמה ,זקוקים להובלות בקריות הזמינו מקסימום מאזור חיפה והסביבה ולא מירושלים.

בקשו לראות ביטוח. חברת הובלות שמכבדת את עצמה עובדת בכיסוי ביטוחי מלא, ותשלח לכם באינטרנט את הביטוח לפני ההובלה.

לבסוף, בקשו לראות מספר עוסק מורשה או מספר ח.פ של החברה וראו עם תבעו אותה ואם היא אכן קיימת.

חברת הובלות מקצועית ואמינה תשמח להציג בפניכם את כל האישורים ללא כל בעיה, זה הרי חלק מהתדמית שלה!

על המחבר / המחברת

אין תגובות

אין תגובות

אין תגובות כרגע. תרצה להוסיף תגובה?

כתוב תגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים – דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור