JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

בדרך אל האושר וההגשמה העצמית

צרור המפתחות – סדנה לחיים בחמישה מפגשים

בדרך אל האושר וההגשמה העצמית עינת קליין
מאי 31
18:46 2016

אני יושבת לי בבית קפה תל אביבי, ברקע מתנגן שיר של מאיר אריאל, אני לוגמת מהקפה וחושבת איך אוכל להסביר מה כל כך נהדר בסדנה שבה השתתפתי לאחרונה. אני מחפשת הסבר כללי ופשוט, שעם זאת יגרום לכם, קוראים יקרים שלי, להבין כמה טוב תוכלו להפיק אם תשתתפו בסדנה שכזו.

אין ספק שהדבר תלוי, כמובן, באדם המנחה את הסדנה. חווייתי האישית היא כי הסדנה מוגשת באופן ישיר, חכם ונעים. הסדנה, הבנויה מחמישה מפגשים, מקדמת נושאים פנימיים שנזנחו או שמעולם לא קיבלו יחס אמתי מבעליהם.

המפגש הראשון עסק בדבר החשוב ביותר: בי – כאדם. מי אני? ממה ההערכה העצמית שלי בנויה, מה נחשב דפוס פעולה מזיק, ולמה בדיוק הכוונה. כיצד ההבנה שלי את הדבר עשויה לשנות את המציאות שבה אני חיה. בהמשך הוסברו לנו מהן ההתנהגויות שכדאי שנסגל לעצמנו, כולל הסבר הגיוני מדוע התנהגויות אלה ישפרו את חיינו. הספקנים שמתחו ביקורת נוקבת זכו למענה מקיף ומעמיק. אודה באמת, מהמפגש הזה יצאתי כשסימני "וי" אופפים אותי. הכול היה לי, לפתע, ברור מאליו, מובן שכך אמורים להתנהג ולחשוב.

המפגש השני עסק במערכות יחסים – זוגיות, חברות, משפחה ומה לא. לי באופן אישי מערכות יחסים חשובות מאוד, ובחיי יש כמה מערכות יחסים הנמצאות במתח מתמיד, קיבלתי נקודת מבט אחרת. הבנתי פתאום מה מרגיז אותי ומדוע, בצורה הרבה יותר מושכלת. את ההבנה שנקודת המבט הזאת אפשרה לי יישמתי באינטרקציות הבאות שהיו לי עם אנשים. אינטראקציות שלרוב הן טעונות, היו כעת בעוצמות פחותות יותר, וללא כל ספק, הצלחתי להכיל אותן טוב יותר.

התרגיל שבסוף המפגש (לא אגלה לכם מהו) הזכיר לי כמה כיף לשמוח ולתת בשביל האחר. התמלאתי במעין אנרגיה פנימית. לא תמיד האנרגיה הזאת זמינה, כמו רשת סלולארית, אבל ברובו של הזמן היא נמצאת מסביבנו ואפשר להשתמש בה, לחזק ולהתחזק.

המפגש השלישי היה המרתק ביותר מבחינתי – תיאום ציפיות. האם אי פעם התפלאתם למה אנשים מתייחסים אליכם פחות טוב ממה שאתם מתייחסים אליהם? האם קרה שכעסתם בסיטואציה כזאת?

אם כן, הרי שאתם לא לבד, גם לי זה קורה. יש כאלה שיקראו לזה אופטימיות נצחית או אולי תמימות מתוקה. הבעיה שבסוף זה פוגע בי. בסדנה למדתי כי עליי לאזן את התחושות שלי, את הציפיות שלי. אם אפתח יכולת הסתגלות, ואלמד לקבל את המציאות טוב יותר, אחיה חיים נעימים יותר. קוראים לזה תיאום ציפיות. צריך לדעת כיצד עושים זאת, מהם העקרונות שעומדים מאחורי תיאום הציפיות, ולמה זה טוב לנו. זוהי למעשה תורה שלמה.

טינג, טינג, טינג. פתאום נפלו האסימונים מהמפגש ראשון. הקשר בין דפוס הפעולה המזיק שלי לתיאום ציפיות ולסבל בעולם. טונג טונג טונג, אסימון כבד יותר נפל, אסימון של יישום אמתי ולא רק דיבורים בתיאוריה. הרגשתי שינוי, תחושת הקלה.

המפגש הרביעי הותיר אותי מבולבלת, הן במהלך המפגש והן לאחריו. הרגשתי כמו בשיעור תמציתי שחוזר על עקרונות יום כיפור. דיברנו על יושרה, קיום הבטחות, לעמוד במילה שלך כלפי עצמך וכלפי אחרים. "אין שום בעיה" חשבתי לעצמי.

שבועיים לאחר המפגש, הבנתי בפועל את שנאמר במפגש, התעלמות מעניין שהציק לי ושלא קיבל מענה – גרם לי ולחברה לריב. תמיד אפשר להדחיק כעסים, אבל באיזשהו שלב התחושות הקשות יצופו. ועד לאותו רגע הן תיגבינה כוחות נפש רבים. כוחות נפש שכדאי לשמור לדברים טובים יותר.

במפגש החמישי והמסכם של הסדנה, לאחר דיונים רבים על כלים ושיטות כיצד יש להתנהל עם האתגרים שהחיים מזמנים לנו בדרך, הגיע הרגע שבו צריך להחליט לאן אנחנו מכוונים בצורה מדידה וישימה. מתוך כוונה מלאה להצליח ולא סתם לחלום.

במפגש הזה חייכתי המון לעצמי. ידעתי שמה שאיחלתי לעצמי בחיים האלה לבינתיים – הצלחתי להשיג. אפילו השתמשתי במתודה דומה מאוד לזו שדובר עליה במפגש.

במפגש הזה נחתה עליי לפתע ההבנה – נכון, אני לא כל כך יודעת מה הלאה, אבל אני ממש בטוחה עכשיו שאני יודעת איך להשיג את זה.

איך, אם כן, יודעים מה אנחנו רוצים מהחיים האלה? כן, דיברנו גם על זה. אבל אינני יכולה לסכם זאת כאן במשפט או שניים. כדי לדעת את התשובה תצטרכו לעבור סדנה בעצמכם.

התגובות והסיפורים האישיים בסוף הסדנה זכו למגוון תגובות – מחיוכים ועד לפיות פעורים בתדהמה. אני יודעת שהתמורה האישית שלי מהסדנה רק התחילה, ואין לדעת מתי היא תסתיים, או באילו צורות היא תגיע אליי. אני מחכה בסבלנות, בשלווה ובהתרגשות. ולכם, קוראים יקרים, אני ממליצה בחום רב להשתתף בסדנה.

על המחבר / המחברת

Avatar

עינת קליין

מהנדסת תעשייה וניהול, עוסקת בהטמעת מערכות מידע ERP.

10 תגובות

 1. עלי באבא
  עלי באבא מאי 31 2016, 21:47
  לעינת היקרה,

  פראיירים תמיד מתחלפים.
  אין ספק שהתועלת הרבה ביותר מהסדנה צמחה למי שמפעיל אותה וגובה את הכסף.
  פעם דיברתי עם מנהל משאבי אנוש בארגון גדול שהשתכנע להפעיל סדנה עבור עובדים שחוקים לשיפור עבודתם. נגמרה הסדנה, תוך זמן קצר משתתפי הסדנה חזרו להיות שחוקים ואילו מפעיל הסדנה הלך הביתה עם צ'ק של כמה עשרות אלפי שקלים.
  תכתבי לנו בבקשה עוד פעם מתי את עומדת לשכוח מכול הסדנה הזו. רק אם תפסת בסדנה חבר רציני – אולי תצא מזה חתונה ואז דמי השדכנות עשו את שלהם.

  השב לתגובה
  • עופר
   עופר יוני 01 2016, 11:20
   השפעות ארוכות טווח

   עלי באבא,
   בתור מנחה הסדנה, אני גאה לספר לך שההשפעות של הסדנה נמשכות לכל החיים.
   אני אשמח לספק לך עדויות של משתתפים שהיו בסדנה לפני ארבע, חמש ואפילו עשר שנים.

   בחרת לך שם של שודד, וכתבת פוסט שכל כולו חוסר אמון.
   ככה באמת שודדים חושבים 🙂

   השב לתגובה
   • עלי באבא
    עלי באבא יוני 02 2016, 01:57
    לעופר

    לידיעתך – עלי באבא הוא שם של חברת סחר אלקטרוני שבסיסה בסין.
    סיפורי אלף לילה ולילה על עלי באבא וארבעים השודדים מזמן עבר זמנם.
    אם השפעה של סדנה בעלת 5 מפגשים נמשכת כול החיים – אז משהו דפוק, או באותם חיים, או שמפעיל הסדנה נוהג כעלי באבא. נכון, תפסת את העניין. יש לך רעיון מי הוא העלי באבא?

    השב לתגובה
    • עינת קליין
     עינת קליין יוני 02 2016, 09:20
     תשובה לעלי באבא היקר

     היי עלי באבא.

     לא נראה לי שקלאסיקות יעלמו מהעולם, לא משנה איזו חברה תקום ותשאיל את שמם. (מקווה לפחות)

     אני חושבת שיש אירועים קצרים יותר שיש להם השפעה עלינו לכל החיים, לטובה ולרעה. זה לא אומר בהכרח שמשהו דפוק בהם.
     זה אומר שפותחים את הראש לרעיונות חדשים, לבחינה מחדש של מה שעד היום חשבנו והאמנו בו. זה תמיד טוב לא?

     והכי קל לדבר מחוסר ניסיון. לעומת זו אם תדבר מניסיון, אז יהיה על מה לדבר, אבל בשביל זה תצטרך להגיע לפחות למפגש או שניים של הסדנא. גם אני הייתי מאוד סקפטית בהתחלה לגבי הסדנא אבל הלכתי וניסיתי.

     נשמע לי, אולי אני ממש טועה, מבין השורות שניסית משהו דומה שהסב לך הרבה אכזבה. יכולה להבין..עם זאת, אולי לא סתם קראת את המאמר שלי ואולי צפויה לך חויה מתקנת…שיהיה בהצלחה ורק טוב 🙂

     השב לתגובה
     • עלי באבא
      עלי באבא יוני 04 2016, 10:40
      לעינת היקרה,

      כמו שכתבה טניה – כל אחד יכול להאמין במה שהוא רוצה.
      אחד אוהב קונצרטים.
      אחד הלך להארי קרישנה
      אחד חזר בתשובה ואחר בשאלה
      אחד הלך ללובביץ' ואפילו סידרו לו כלה
      אחרים הצטרפו לחוגי יוגה
      וטחת לקחה את דיאטת מלישבה.
      אני תומך בכולם ומאחל להם שרק יהנו.
      אבל למכור לוקשים זה עניין אחר.
      אם נהנית בסדנא – יופי, יבוסם לך.
      את גם יכולה למכור את הסדנה לאחרים.
      אפילו לקבל אחוזים.
      אבל לספר שסדנה בת 5 מפגשים תשנה את החיים, או תתן תשומות לכל החיים – זו פשוט הונאה.

      השב לתגובה
 2. רוני
  רוני יוני 01 2016, 08:06
  כל הכבוד עינת

  נשמע מרתק. שמחה שקיבלת כלים להתפתחות. תמשיכי להגשים חלומות!

  השב לתגובה
 3. ניצן
  ניצן יוני 01 2016, 08:51
  אפשר עוד פרטים?

  היי עינת, אני לא מכיר אותך אבל זה נשמע שעברת תהליך מצמיח ואמיתי. לא זבנג וגמרנו. איפה אפשר לקבל עוד פרטים על הסדנא הזו?

  השב לתגובה
 4. עינת קליין
  עינת קליין יוני 01 2016, 11:14
  לכל מי שמעוניין בפרטים נוספים על הסדנא

  היי ניצן,
  הנה קישור ישיר למידע על הסדנא
  http ://gool.ravpage.co.il/thekeys

  והנה גם קישור למידע שקיים באתר פה
  http://www.jokopost.com/thoughts/%d7%94%d7%92%d7%99%d7%92%d7%99%d7%9d-%d7%93%d7%91%d7%a8%d7%99%d7%9d-%d7%91%d7%a9%d7%9d-%d7%90%d7%95%d7%9e%d7%a8%d7%9d/10281/

  השב לתגובה
 5. טניה
  טניה יוני 03 2016, 09:29
  לכל אחד הזכות להאמין במה שהוא רוצה

  אבל לאף אחד אין זכות לדבר בהתנשאות כמו שעושה מי שקורא לעצמו עלי בבא. באה עדה שאומרת שהיא קיבלה הרבה. איך יתכן שיבוא מישהו ויגיד לה שזה לא נכון?

  השב לתגובה
 6. מרינה
  מרינה יוני 04 2016, 13:43
  חוויה מעצימה

  נהינתי לקרוא את החוויה המעצימה שעברת. אפשר להרגיש ממה שכתבת שזו לא הייתה סתם סדנא ושלקחת המון כלים לחיים. נשמע מעניין תודה על השיתוף

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור