JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

התמורה לקרבה למלכות

מדוע לדעתי יש להגיש תביעה כנגד נתניהו

התמורה לקרבה למלכות ראש הממשלה בנימין נתניהו
נובמבר 25
09:30 2017

ישראלים רבים משתתפים כבר זמן-רב ב"משחק חברתי" מסוגו של זה הידוע עוד מהמאה הקודמת "מצא את המטמון". כולם מבקשים לאתר מה מקבלים בתמורה אלה שנחשדים במתן שוחד לראש ממשלת ישראל. התהייה נוקבת: באיזו תמורה מדובר? ואם קיימת כזאת כי אז נשאלת השאלה היכן באמת נמצא אותו אקדח מעשן שישמש הוכחה ב"תיק אלף" כי ראש ממשלתנו ורעייתו מהנים ומענגים את יצריהם באמצעות תעשיית קבלת שוחד, וניתן לשער כי שניים אלה מודעים היטב לשווי ולערך התמורה שהם מחזירים למשחדיהם, לכאורה.

הגיע זמן לעשות סדר ברור בפרשת "תיק אלף", או בשמו האחר "תיק המתנות", שזוכה במשקל של מהפכה לאור הצהרתו הפומבית של נתניהו בכנסת כי "מותר לקבל מתנות מחברים". הצהרה שהיא עדות ניצחת מפי החשוד הזה שנאמרה במו פיו והונצחה. מאזיק זה בלבד אני מסופק אם נתניהו ייחלץ מהתיק המביש הזה.

סוד גלוי הוא כי עצם הקרבה לראש הממשלה שווה הון שקשה למדוד אותו, כי עצם הידיעה שפלוני מקורב לראש הממשלה מסייעת למשחד בעסקיו השונים ובחיזוק מעמדו. ניקח לדוגמה את מילצ'ן. משלוחי השמפניה, הסיגרים והתכשיטים ששלח "מרוב ידידות עמוקה" למשפחת נתניהו במשך שנים על שנים. לכאורה הוא זכה בתמורה ברורה וחדה כשיכול היה להציג לפני בעלי קשריו המקצועיים והחברתיים כי דלתו של ראש ממשלת ישראל פתוחה לפניו כל אימת שירצה בכך. מה גם שנתניהו עצמו הציג את החברות הזאת כ"קרבת אחים".

אכן מילצ'ן היטיב בדרכו להפוך את קרבת "הבשרים" הזאת לזרקור המטיל אור יקרות נוסף על מעמדו המסתורי כאחד מגדולי יצרני הסרטים שנודע כ"ג'יימס בונד הישראלי". הנה אפילו ראש הממשלה הנוכחי, המוכר גם בכינוי "סנטור אמריקני" (תשאלו את עו"ד וינרוט!), מתארח אצלו בהוליווד כהוכחה שמילצ'ן השתמש היטב בקרבה מושחתת זאת. אכן, לכאורה קרבה זו של משחד ומקבל שוחד באמצעות מתנות בשווי של מאות אלפי שקלים עלולה להתברר כשווה לאחד כמילצ'ן הרבה מעבר לכסף. הכוח האדיר שמקנה קרבה כזאת אין לו ערוך. שכן מדובר שוב בהוכחה ברורה של מעמדו המסתורי הרם והנישא של מילצ'ן בעולמו המקצועי והחברתי כ"ג'יימס בונד הישראלי".

אולם בשלב מאוחר גם מילצ'ן פקח עיניו כשהבין את גודל עליבותו בהיותו לא בעמדת גיבור בונדי אפס-אפס-שבע, אלא בעמדת עלוב-נפש המשחד דרכו ללבו הרגיש של נתניהו. הנה מיליארדר, "פרודיוסר" בעל-שם בין-לאומי, אוהב ישראל בכל לבו ונפשו, מתנהג כחגב בפני שרה ובנימין נתניהו. לשם כך עמל כל חייו? להיות במצב פחות כל כך? והנה, כאשר מילצ'ן מאס בדרך שבה כנראה התוודע לעובדה כי לכאורה הוא נסחט בציניות ובגסות-נפש, הוא ניסה להיחלץ מביצת הגועל הזה בעזרת חברו ג'יימס פאקר, המיליארדר האוסטרלי, שנזקק להפיק כמה וכמה טובות מקרבה לראש הממשלה ורעייתו. כך הפכה מערכת שוחד זו למעשה העלול להיתפש גם חלילה כקשירת קשר לביצוע מעשה פלילי מובהק אף מבחיל. כך הפך תוך ימים אחדים גם ג'יימס פאקר לידיד מהחוג הכי מקורב של נתניהו, ממש "ידיד נפש", והתחבר מיד גם לצאצא של בני נתניהו, יאיר מצד אחד, ומצד שני – לא תאמינו: נמצא ראש המוסד, יוסף מאיר כהן, שנתניהו ורעייתו אימצו אל חיקם, בדיוק כפי שאימצו בזמנו גם את משפחת מימרן הפריזאית והמקורבת לחוגי עבריינים מסוכנים; משפחה שבקלי-קלות לא התקשתה לפלס דרך לפתיחת דלתותיו של נתניהו לרווחה, כל אימת שיידרש.

זאת התמורה שאין ערוך לה שמקבלים נותני השוחד לבית נתניהו, שאותו הגדיר פרקליטו יעקב וינרוט לפני ימים אחדים ב"עובדה" כ"בעל חולשה לכסף"!

לדעתי המסקנה המתחייבת ממכירת "קרבת מלכותית" מחוספסת ופראית כל כך היא להגיש ללא היסוס כתב אישום נגד נתניהו הכולל מסכת ארוכה של קבלת שוחד כשיטה היונקת ממקורות שונים ומתקיימת שנים על-גבי שנים. לסיום הערה אישית: לא פעם אני טועה בהערכותיי. אך לעיתים אני קולע. הפעם דומה לי כי נתניהו עוד יגיע למקום שאליו הגיע אולמרט.

על המחבר / המחברת

Avatar

עמוס אריכא בן-סירה

סופר וצייר עברי. בעבר הרחוק היה קצין משטרה בכיר. חיבר עשרות ספרים מהם שהיו לרבי מכר בעולם.

9 תגובות

 1. ליאור מולכו
  ליאור מולכו נובמבר 25 2017, 12:37
  ובסופו של דבר העם תומך בו עוד יותר

  זאת הטרגדיה האמתית

  השב לתגובה
 2. דני בן יאיר
  דני בן יאיר נובמבר 25 2017, 19:05
  גם אני מקווה שזה מה שיקרה

  אבל לא כל כך בטוח כמוך.

  השב לתגובה
 3. אוהד שרון
  אוהד שרון נובמבר 26 2017, 11:58
  לא מבין למה הבירורים נמשכם כל כך

  אלא אם כן מישהו מנסה ואולי יצליח לטרפד את ההעמדה לדין. הרי הכל ברור.

  השב לתגובה
 4. ח.
  ח. נובמבר 26 2017, 22:24
  הבעיה האמיתית

  מאוד חבל שמנהיג נוהג כך
  אבל מה שבאמת כואב זה שהעם אומר: אז מה?

  השב לתגובה
 5. ניסן עין-דור
  ניסן עין-דור נובמבר 27 2017, 10:57
  חריף מידי

  אפשר להתנגד אבל מותר לאחרים לחשוב אחרת ומי צודק?

  השב לתגובה
 6. X
  X נובמבר 28 2017, 10:41
  לא מלכות

  הקיסר הגדול!

  השב לתגובה
 7. המונה
  המונה נובמבר 29 2017, 18:55
  ושוב יצא הזוג לאפטר

  באפריקה

  השב לתגובה
 8. ...
  ... נובמבר 30 2017, 05:43
  אני מתחיל להריח שאתה כנראה טועה

  נראה לי שלא יועמד לדין

  השב לתגובה
 9. ירון כהן
  ירון כהן דצמבר 04 2017, 16:49
  התמורה היא כלא

  בתא VIP

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור