JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

מירי רגב כאשה מאוהבת

מירי רגב עולה על במת התיאטרון ונשכבת על הגדר

מירי רגב כאשה מאוהבת שרת התרבות והספורט מירי רגב צילום: נחום עסיס commons.wikimedia.org
מרץ 01
19:30 2018

זה זמן רב לא הקלדתי התייחסות לשרה מירי רגב. ניסיתי לעצור את מרכבת מקלדתי מלהתמקד בה, למרות התרשמותי שהיא מתחננת שאחזור להאיר אותה שוב באור יקרות, כפי שאני עושה בשורותיי אלו.

לבסוף נכנעתי. מירי היקרה הצליחה לסדוק את חומותיי באמצעות הופעתה (המרשימה!) בחגיגות שנת המאה לקיומו של תיאטרון "הבימה". בהזדמנות זאת היא הקריאה ברבים שורות ממחזה שכתב הסופר הרוסי הגדול צ'כוב. חובה עליי להדגיש כי מי שאיפר והלביש אותה להופעה זו עשה מלאכת תיאטרון מושלמת, ואף ידע להדגיש את יופיה העז. מודה אני ללא היסוס כי מעודי לא ראיתי אישה כה נאה ומרשימה ביופיה כמירי רגב על בימת התיאטרון הלאומי "הבימה". האור שבקע מתוכה היה אותו אור נדיר המאפיין נשים מאוהבות עד כלות.

הדגשתי נקודה זו משום שאני מכיר את עולם התיאטרון מאותן עשר שנים שעשיתי בו, הן על הבמה והן מחוצה לה כסופר. הגברת רגב נראה כה "צ'כובית", מרשימה ומושכת כזו שבנקודת זמן אחרת בחיי הארוכים הייתי נהנה מקרבה-חברית אליה ולו רק כדי להתבונן בה מקרוב. אפילו גל גדות לא תשווה אליה באותם רגעים.

ניסיתי להבין מה גורם לה לעיתים קרובות שאור קורן שכזה נטבע בפניה עד להקסים עין ולשבות-לב. נתתי דעתי כי באותם רגעים היא מפגינה עד מה עמוקה הערצתה לאיש הנעלה בארצנו הקטנטונת שאותו אני מכנה מר עולם, זה שמירי שלנו תעשה למענו כל שירמוז לה, ובתחום ביטוי זה אין לה גבולות ואולי אף לא מתחרה.

מובן שאשה מאוהבת כמותה, עד שורשי-לב, המחצינה לעיני מר עולם וזוגתו את התפעלותה ממר עולם, תתקוף במלוא עוצמתה כל מי שהעז להשמיע ביקורת כלשהי על אותו אדם נדיר, עד שאפילו לא תהסס לגונן עליו ממש בגופה המשתרע על כל גדר פוצעת, ובלבד שהוא, אותו הוא, יעבור בשלום וללא פגע מצד אחד של הגדר לצדה השני.

גם אין דרך להתעלם מנכונותה של רגב לשים עצמה ללעג לאומי מההתקרבנות ההיסטרית שלה למענו. במקרים לא מעטים היא ראש לראשוני המפגינים נאמנות מוחלטת למר עולם; לשם-כך היא מוכיחה פעם ועוד פעם כי כאשר מדובר בגורל אנשים אחרים אין פזיזה ונמהרת ממנה לחרוץ גורלות.

כך נהגה ממש בימים אלה בהסתערותה הדורסנית על מערכת החוק והמשפט בגלל תכתובת מיותרת בין שופטת מעצרים לבין אחד מחוקרי "הפרשה" שאינני רוצה לנקוב בשמה מחשש שאנזק. חלפו רק רגעים ספורים מאז פורסמו חילופי מסרים שנבחרו לזעזע ארץ והוצאו מהקשרם המלא, שהיה משנה באורח משמעותי את התמונה המעוותת שנוצרה, כפי שקורה כעת. אבל מירי הסוערת נזעקה לקרב חייה להוכיח עד כמה גם מערכת המשפט פסולה מלטפל בנושאים הקשורים במר עולם שלה.

אכן הזדהות מוחלטת כזו עם נשוא פעימות ליבה מעוררת, בצד הביקורת, גם התפעלות. כבר גדולים ונבונים פסקו כי יש אהבות נדירות שאינן מתכלות והן נצחיות.

באשר לי הריני מרים את מגבעתי בתנועת "שאפו" לגברת התרבות. מעומק לב אני כותב זאת. אני רק מקווה כי בת זוגו לחיים של מר עולם, מרת עולם, לא תשים בה עינה לרעה מחמת קנאה נשית. בינתיים אפשר לשער כי השופטת המושעית תחזור לתפוס מקומה בבית המשפט וכך יקרה גם עם חוקר הפרשה זו שאינני יכול לנקוב בשמה מחשש לניגודי אינטרסים ושיבוש חקירות מאחר שאני מנוי של חברת טלפון ואינטרנט מסוימת.

על המחבר / המחברת

Avatar

עמוס אריכא

סופר וצייר עברי. בעבר הרחוק היה קצין משטרה בכיר. חיבר עשרות ספרים מהם שהיו לרבי מכר בעולם.

10 תגובות

 1. ל.
  ל. מרץ 02 2018, 07:15
  התפלאתי שנתת מחמאות לרגב

  אבל אז הבנתי כי זאת רק הטעייה בדרך להתקיף אותה ועל מה….
  אמירה מופרכת שאין לה כל בסיס

  השב לתגובה
 2. צ.
  צ. מרץ 02 2018, 11:53
  לא מגיע לה כפיים

  גם אם היתה טובה בהבימה. צריך לזכור לה את תפקידה כחברת כנסת וכשרה וזה גובל בקטסטרופה.

  השב לתגובה
 3. שולי
  שולי מרץ 02 2018, 18:09
  רגב זהרה על במת הבימה זאת עובדה

  החלק השני על השר עם נתניהו זאת פרשנות מפוקפקת שזכותי למשל לא לקבל

  השב לתגובה
 4. אביעזר
  אביעזר מרץ 03 2018, 13:33
  עמוס תמשיך להצליף

  נחמה פורטא בימים קשים אלה

  השב לתגובה
 5. שלומי
  שלומי מרץ 04 2018, 11:29
  מה שהיא אמרה על שומרי הסף

  מוכיח שמלבד אהבה יש עוד גורמים פחות חיוביים ויותר בעייתיים שמניעים אותה

  השב לתגובה
  • יצחק דגני
   יצחק דגני מרץ 04 2018, 23:12
   לעמוס היקר

   אם אינני טועה הגנרל (מיל) מירי רגב היא עכשיו ראש הממשלה שלך. היא יותר מתוחכמת ממה שנראה מעל פני השטח. הליכוד מתחזק. הכתובת של ביבי כבר רשומה על הקיר. הוא יסיים מוקדם יותר ממאוחר. בתצורה העתידית של הנהגת המדינה תא"ל רגב תתפוס מקום של האישה הבכירה ביותר בהנהגה. אני לא בטוח שאני כל כך מאושר מזה. מה דעתך?

   השב לתגובה
 6. ע.א.
  ע.א. מרץ 05 2018, 13:12
  אני מסתפק בהגדרתו של עודד קוטלר

  יצחק דגני ידידי,
  מירי רגב איננה ראויה להיות להערכתי בשרות הציבור, שכן אנחנו דנים באשה פראית ומופרעת כתוצאה מבערותה ומכאן סכנתה. מינויה לממלאת מקום מעיד על מצבו הנפשי של החשוד בשלל פשעים זה שמינה אותה. מינוי בנוסח התרסה המאשר לדעתי את הגדרתי זו. באשר לגישתך, זכותך המלאה לחשוב באורח שונה לחלוטין ואתה ממשיך לצערי לנקוט באותה הוקרה שאתה נוהג בה. אציין בשוליים כי הגדרתו של עודד קוטלר אותה – קולעת יותר מכל הגדרה אחרת.

  השב לתגובה
 7. חחח
  חחח מרץ 05 2018, 20:54
  איך אחת כזאת נהיתה תת אלוף בצהל

  והיום כבר מדברים על כך שאחרי ביבי היא תציג עצמה כמועמדת לראש ממשלה. אתם מבינים לאן הגענו?

  השב לתגובה
 8. בת שבע מ.
  בת שבע מ. מרץ 06 2018, 10:30
  כל העולם נשטף בפופוליזם

  ההמונים שמשתדלים להיות מה שיותר נבערים ולנפץ כל מסגרת או תשתית דמוקרטית. להם מאוד מתאימה רגב.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!