JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

צפו להפתעות

בני ציפר וחזון מלחמת אחים

צפו להפתעות עמוס אריכא
דצמבר 08
10:30 2018

מישהו כנראה לא אטם היטב את אוזניו שישמשו אותו כמחסום בפני שטף מוצרי ההבלים המיוחסים בעת האחרונה לבני ציפר, סופר ועורך הנמנה עם צמרת עיתון "הארץ". לכאורה מדובר בגבבי שטויות, אולם אלה הולכים ונערמים לתל מתגבה הולך. הנה גם אותי השיגה שמועה שאם גרעין אמת בה כי אז היא שברה את תקרות הזכוכית המשעשעות שידענו בהקשר לבני ציפר, חובב הבידור המעצים לדעתו את תדמיתו.

מדובר בשמועה המחזקת אצלי חשש מטריד שמא משבר נפשי פוקד את ציפר ובדרך זו ניתן אולי להבין, מתוך חמלה אמיתית עליו, כי כל הקורה אותו מאז נפל או הפיל עצמו ביודעין ברשתם של בני משפחת נתניהו קשור למעין רצון לברוח מהמציאות העכורה של ימינו אל חיק הילדות המגוננת.

השמועה האחרונה המיוחסת לו בקשר לאחד מחזיונות העתיד שלו מחזקת תחושה שלא רק שחזר לילדות שנייה בגיל כה מוקדם, אלא שהוא מייחס לעצמו תכונות של גיבור-על מצויר וחתוך מקרטון כגיבורי-על אמריקנים. בתפקיד זה שיצר לעצמו הוא מציג עצמו כשומר-סף של החשודים הלאומיים. כנראה נמאס לציפר להמשיך לחיות ככל אחד מאתנו – השקופים. נוסף לכך הוא טוען להיותו בעל יכולת נביא חוזה עתידות מצמררות – לעומתן מעשיות האימה של האחים גרים נקראות כסיפורים שנועדו להרדים פעוטות המתקשים לעצום עין.

השמועה שצמררה בשרי וחידדה עורי מייחסת לבני ידידי חיזיון קרבות אחים ברחובות שטופי דם ברחבי הארץ שיתפרצו ביום שבו יחליט היועץ המשפטי להעמיד לדין את נתניהו. לא פחות. מנקודה זו בעייתו של ציפר הופכת לצערי מאישית לציבורית ועלינו לבחון היטב מה מתרחש בתהומות נפשו של האיש המוכשר הזה.

לפני שארחיב היריעה ראוי שאשתף אתכם בגילוי דעת כי אני מכיר את בני ציפר ורעייתו זה עשרות שנים ולא היה עולה בדעתי כי יגיע יום והם יעברו סערת נפש שאין להתקנא בה. מדובר בשני אנשים שחיבה רבה בי אליהם, גם הערכה. למדתי אף להבין את מקור יכולתו הסיפורית של בני, שבעצם מתמקדת בספרות בלתי צפויה, בעלת נטיות של זרם ספרותי אפל המייחדות אותו ואת נועזותו כמספר יוצא דופן, לטוב ולרע. כל קורא וטעמו.

קשה לי, כמו לרבים אחרים, להבין איך איש הדר זה ציפר, הנודע גם בכינוי "איש הפרפרים הקורצוויילים" (הכוונה לברוך קורצווייל, מי שקדם לו ב"הארץ" בתפקיד ובפרפריו המגונדרים ונודע גם כסופר שנכשל), כופף והשפיל קומתו התמירה מול משפחת נתניהו. ולא זו בלבד – אלא מתרוצץ לעבר כל במה בארץ להפיץ ברבים את בשורתו הנדירה. חלף זמן עד שהסתבר כי התרוצצות משונה זאת הפכה את ציפר מדמות די אנונימית, כמרביתנו, לדמות סלונית לאומית, וכמעט אין בנמצא אדם שאינו מזהה אותו כאורח כמעט קבוע בביתו הפוצח בשירת הלל על בית נתניהו.

לעומת דעת רבים על ההתרחשות המשונה הזאת אני דווקא מאמין כי הצגת החיבור המופלא הזה שלבש בני ציפר משמשת לו לא רק כדי להתפרסם כסלב, אלא ככסות ערמומית לכוונה אחרת לגמרי! – בהיותי מודע לנטייתו לספרות האפלולית שלו, לא אתפלא אם אכן הוא עומד לכתוב כהכרזתו המפורשת את הביוגרפיה הרומנטית העשירה של שרה נתניהו, שכבר העניקה לו את הסכמתה. אבל אני חושש כי לגברת הזאת צפויה הפתעה מהתוצאה שתתקבל – ואז ייפתחו שערי גיהנום! ראי כי הוזהרת גברת שרה נתניהו מהאפשרות הזאת, שהיא סבירה ביותר.

כל שכתבתי עד עתה נועד להרגיע אתכם מהחשש שחזונו האפוקליפטי של ציפר בדבר מהומות מלחמת אחים אם מישהו ינסה לעקור את משפחת נתניהו מבלפור 9 בירושלים. זה לא יקרה כי החיים מלאי הפתעות. אני אישית אפילו מאמין כי אלה מבנינו שעוד יחיו ברגע הזה, יחזו בבני הזוג נתניהו כשהם מורשעים ומרצים את עונשם.

על המחבר / המחברת

Avatar

עמוס אריכא בן-סירה

סופר וצייר עברי. בעבר הרחוק היה קצין משטרה בכיר. חיבר עשרות ספרים מהם שהיו לרבי מכר בעולם.

11 תגובות

 1. יצחק דגני
  יצחק דגני דצמבר 08 2018, 14:54
  למר אריכא הנכבד

  מה קרה לך? פתאום אתה לוקח ברצינות כל כך תהומית את מר בני ציפר? הרי הוא בסך הכל ליצן חצר פתטי. משהו בין דובי גל, ליאור שליין, דב נבון ואלי יצפאן. יתכן שהגזמתי לטובת אלי יצפאן. גם עיתונו, הארץ, אינו יותר מאשר פמפלט לגחמותיו של מר שוקן ג'וניור.
  אם הוא באמת חושב שיהיה כאן מרד ציבורי כאשר ביבי ושרה יצאו מבלפור, הרי שהוא אינו אלא שוטה מדופלם.
  ימי ביבי ספורים. יותר או מעט. רק שאלה של זמן. המנהיג הבא, גדעון סער, כבר משחיז את חרבו. על כן אל תתרגש גם אם אתה מכיר את ציפר ורעייתו שנים רבות. וגם אין צורך להתיחס ברצינות כל כך תהומית לכל ליצן מהברנג'ה.

  השב לתגובה
 2. נ
  נ"ל דצמבר 08 2018, 23:17
  מדאיג אותי שנתניהו מיד לא נזף בו על שאמר

  שחסיד בולט של נחקר מאיים שאם ירשיעו את הנחקר תפרוץ מלחמת אחים והנחקר לא מיד מסלק אותו מסביבתו זה ממש לא בסדר

  השב לתגובה
 3. אברהם
  אברהם דצמבר 09 2018, 12:27
  עם יועץ משפטי כזה

  ציפר מיותר

  השב לתגובה
 4. שליסל
  שליסל דצמבר 09 2018, 15:40
  ציפר לא יפתיע. הוא מתמחה באפסיות

  ויעשה הכל, אבל הכל, כדי לרצות את בני הזוג. זה הסיכוי היחידי שלו שמישהו יתייחס אליו.

  השב לתגובה
 5. דוד שפר
  דוד שפר דצמבר 10 2018, 10:09
  למה כל מי שלא חושב כמוכם

  נפסל מראש

  השב לתגובה
 6. cici
  cici דצמבר 11 2018, 11:58
  בני ציפר עושה צחוק מעצמו

  מסכן
  אני מסכים איתך

  השב לתגובה
 7. נעמה קרני
  נעמה קרני דצמבר 12 2018, 12:35
  לא ברור לי למה הצליח להרגיז אותך

  למה אתה לוקח ללב את דבריו
  מיהו בכללמי מתייחס אליו

  השב לתגובה
 8. עמליה נאור
  עמליה נאור דצמבר 12 2018, 19:05
  ההפתעה תהיה כשציפר יחזור להתנהג נורמאלי

  להתלבש, לדבר,להתבטא, לחשוב ….

  השב לתגובה
 9. מני גפן
  מני גפן דצמבר 12 2018, 19:21
  בעיני הוא פשוט קריקטורה

  הוא לא מוסיף כבוד למי שהוא תומך בו

  השב לתגובה
 10. גדי מנור
  גדי מנור דצמבר 13 2018, 06:07
  אתמול דיבר החכם ציפר בטלויזיה

  הסביר על סוגי עניבות הפרפר והתגאה שהוא משתמש בסוגים שנועדו למתקדמים והראו שיש כבר מכונות לממכר עניבות פרפר והסבירו שציפר ממש הכניס אופנה חדשה לארצנו
  בקיצור, עם הספר

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור