JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

טיול בשמורת נחל מטושים

החיים בישראל בהשפעת ערפל הקורונה

טיול בשמורת נחל מטושים צילום: אבי גולדברג
יוני 20
19:30 2020

מי שאינו מעורב בפוליטיקה השפופה של היום-יום הישראלי ואינו עוקב בדריכות אחר המתרחש, אלא בוחר לשקוע בעולם האמיתי של מלודרמות טורקיות, ייתכן שהחמיץ את טקס חלוקת התיקים של ממשלת ישראל, שנערך בהשפעת ערפל נגיף הקורונה. הטקס נראה יותר כמו יום גיוס למילואים כשהחבר'ה עומדים בתור לפני האפסנאות וכל אחד מקבל ציוד על פי מה שנותר, וזוכה גם בטפיחה על השכם, "וואלה לא ראינו אתכם כבר מזמן, טוב שבאתם לשבועיים לתפוס קו".

למעשה, מכיוון שהגיוס לממשלה היה כה מוצלח ובמקום 15 מילואימניקים הגיעו בערך 40, מבלי למנות את החבר'ה מהמפקדה ומהמסייעת, שהתנדבו להיות סגני שרים, מנכ"לים, סמנכ"לים, נהגי שר, מנהלי לשכות, מזכירות שר וכתבניות תת-שר, ועוד כמה כאלה שכפופים לשר בתפקידים לא ברורים ובתנוחות מוזרות, הרי מדובר בגיוס בסדר גודל חטיבתי לפחות.

אחרי המפלגות הפוליטיות הגדולות שתרמו את מרב כוח האדם לממשלתנו ירום הודה וקרנה, וגיבשו בחוקי יסוד מדיניות אקזיט, איפקס, קופיקס, פיז"ה, פיצה או קפסולות, הזדנבה "מפלגת צבע" והצטרפה ממש ברגע האחרון ל-42 המשרדים המיניסטריאליים שהוקמו בזריזות, כמו מאהל טירונים. עד שצורפה "מפלגת צבע" לחבורה כבר התמקמו להם בממשלתנו 1643 בכירים, תת-בכירים, נמוכים וכאלה שהם אפילו נחותים, אבל עדיין אוכלים במזנון הכנסת ורשומים לפנסיה צוברת-מצטברת על חשבון העם לנצח נצחים.

"מפלגת צבע" היא מפלגת ימין מתון, או קיצוני על פי ההשקפה, ואפשר לסווגה גם כשמאל מרכז עם נטייה למסורת ישראל, לזכויות להט"ב, דוגלת בסיפוח ובהשבת שטחי יהודה ושומרון וחוף גורדון ללא תנאים מוקדמים עם או ללא מו"מ, ובעד הקמת מקוואות, קיני ציפורים, ודיג חסילונים במים הטריטוריאליים של עזה, ובעד סיפוח איה נאפה קפריסין ובהשבת בית ההבראה לחיילים בגבעת אולגה, לחנקין. היא דוגלת בשטיפת ידיים עד למרפקים, בשמירה על טוהר המידות (עד מספר 50 למכנסי גבר) ועל יפי הבלורית ופתיחת מספרות בשעות המנוחה וכו'.

מנהיגתה הכריזמטית של "מפלגת צבע" מייצגת קבוצה אידיאולוגית מגובשת בעלת עקרונות כפי שפורט, והם בעיקר "ירוקים" כלומר כאלה שסיגלו לעצמם את תכונות הזיקית, והתאגדו במסגרת המפלגה שמטרתה העיקרית היא להצטרף לכל קואליציה בכל מחיר, ובכל תנאי, לכן השאירו את צבע דגלם ללא גוון מיוחד עד להחלטה אחרת.

רק להזכירכם, ראשת הרשימה, גילחה את זקנה לפני בחירות מועד א, ב, ג והבטיחה לבוחריה כי יהיה אשר יהיה, היא לא תסתפק בפחות מתיק או ארנק מיניסטריאלי בממשלה הבאה ואם לא תצטרף לממשלה – היא מתחייבת לצייר לה שפם. הבטיחה וקיימה!

לאחר מו"מ נמרץ שארך 7 דקות בין הנהג של רוה"מ לצוות המו"מ של "מפלגת צבע" היא קיבלה לרשותה תיק חדש ממש, שמתאים לשאיפותיה הפוליטיות-אידיאולוגיות המוצהרות והנסתרות: "השרה לענייני שמורות טבע בהקמה". המשאבים להקמת משרד השמורות נלקחו מעודפי כספים שיועדו לרכישת מטושים שלא נרכשו בסופו של דבר, באשר אנשי המוסד לפעולות חשאיות הצליחו לפרוץ למפעל חוצצי שיניים במקסיקו ולהביא משם מלאי כפיסים ללא עלות, ולטבול אותם בפיילה של צמר גפן מתוק אצל שמשון בכיכר הרברט סמואל. הכספים שנותרו הגיעו, אם כן, לידי השרה.

עם שחרורנו הזמני מהסגר נהרנו אל שמורות הטבע שנפתחו לעמך הלא-נגוע, לשאוף אוויר נקי מנגיפים, אך כולן היו עמוסות ברוב אדם ממונע, ונמנע ממני להשתתף בחגיגת האוויר הצח.

לכן פניתי לעזרת אתר האינטרנט הממשלתי: ISRAGOV.Anonymous MINISTERS – "הודעות מטעם שרים אנונימיים". שהפנה אותנו לשמורה קטנה שאך זה הוכשרה ונמצאת ממש בהרצה, וזאת על פי המפורט באתר.

אכן חוויה מיוחדת נכונה לנו בשמורה הקטנה השוכנת אי שם במרחבי הווייז. דף הבית הוא מטעם השרה ההיא מ"מפלגת צבע" שהקימה את האתר לשמורה בסיוע קק"ל (קרן קורונה להקמת אתרי אינטרנט ממשלתיים לישראל) אך טרם הקימה את השמורה עצמה. באתר מצאנו הסבר כי בקרוב ממש תוקם שמורה נפלאה "שמורת נחל המטושים" לזכר העם שעמד במגפה. לאור לקחי המגפה תהא זו שמורה וירטואלית, ואפשר יהיה לטייל בה גם בסגר הבא אך ורק על גבי המסך. היתרון הוא כמובן בעלות ההקמה הנמוכה, ובכך שלא ניעקץ על ידי יבחושי השמורות, ולא נצטרך לפנות שקיות ניילון מהשטח, וגם נשמור כנדרש על ריחוק חברתי.

על המחבר / המחברת

Avatar

אבי גולדברג

מחבר הספרים: "מסדר קוזימה","חוף בלי ים" ,"רצח בטור דה פראנס", "אל תקרא לי סוחוי", "המדריך הקליל לחכמת הנדל"ן", ועוד.

5 תגובות

 1. שרה חריש
  שרה חריש יוני 20 2020, 22:29
  הכותרת והתמונה הטעו אותי

  חמוד
  ביקורת נוקבת בחיוך

  השב לתגובה
 2. עצובה
  עצובה יוני 21 2020, 11:54
  מה שמדבר זאת העובדה שהמציאות בישראל

  יותר המטורללת מאשר בסיפור ההזוי שהבאת
  ממש טוב

  השב לתגובה
 3. אורי
  אורי יוני 21 2020, 14:18
  יפה דרשת

  יפה דרשת

  השב לתגובה
 4. העורך הלשוני
  העורך הלשוני יוני 23 2020, 22:06
  ואני דוקא הייתי מעדיף כותרת כמו:

  ואדי השוטים

  השב לתגובה
 5. ג.ג.ג.
  ג.ג.ג. יוני 24 2020, 18:43
  למרבית הצער זה ממש לא רחוק מהמציאות

  דמעות

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור