JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

סדנת פיסוק מרחוק

איקונוקלסטים ופגעי קיץ נוספים

סדנת פיסוק מרחוק אבי גולדברג
יולי 16
19:30 2020

למרות סגרי הקורונה וההיסוסים למי למסור את תיק הקיץ בממשלה, גם השנה הגיע הקיץ כמתוכנן ב-21 ביוני, וגם ללא הלוח השנה אפשר לחוש בו על פי העלייה במפלס הזיעה. כך או כך חם. אצל רבים מאתנו מופיעים תסמיני קיץ אחרים. מדובר במטמורפוזה, התפרקות מנטלית, ואנו הופכים ל"זומבי של ימות הַחַמָּה".

לדוגמה הודעת דוא"ל שקיבלתי מאתר האקדמיה ללשון העברית, או מהזומבים שהשתלטו עליה והכריזו על "סדנת פיסוק מרחוק: האקדמיה ללשון העברית מקיימת לראשונה סדנאות פיסוק מקוונות" (ציטוט מדויק). נשמע תמים…

מסתבר כי אותם זומבים, או בני זוגם שלא כדת משה וישראל ואפרים, השתלטו גם על רוכסן מכנסי הספורט של שני כדורגלנים, חיברו אותו לאפליקציית טיקטוק, וממנה הגיח עלי בבא, אותו סנטה קלאוס סיני חדש המביא מתנות בכל פיצוחייה, או כפי שמו בארמית הַסִּיטְרָא אַחְרָא, וביצע חדירה לכאורית בשתי נשים אפליקטיביות המצוידות בתעודת אזרח ותיק שהסתבר רק בדיעבד, לאחר גמירא, שהן למעשה נערות אפליקציה רגילות שהודחו באותה סדנת פיסוק של האקדמיה, ולכן אין לבוא בטענה כלשהי לכדורגלנים או לכדור ואפילו לא לשופטי הקו. תסמונת זו של קיץ ובלבול בין המינים על רקע הורמונים משתוללים היה ידוע כבר במאה ה-17, וראו מה כתב שייקספיר על זומב הקיץ שלו, פוק:

אכן צדקת בת-חיל

אני הלץ המשוטט בליל

[…]
ויש אשר, בדמות דובדבנית,

אני אורב בכוס של מטרונית,

ובשתותה – אני צף בנשיקה-

והמשקה נשפך אל ישימון-חיקה

(תרגום: דן אלמגור)

מי שלקו באמת כבר בראשית הקיץ בזומביוס חמורוס (מופע קיצוני של התסמונת) הם ללא ספק חברי ועדת הכספים של הכנסת של ישראל שלפני הסיפוח, שאישרו לראש הממשלה של מדינת ישראל פטור מיסים רטרואקטיבית החל משנת 2009. היו עוד כשמונה מאות אלף מובטלים שביקשו באותה ישיבה כי ועדת הכספים של הכנסת תאפשר להם לקבל מענקים וסיוע כדי להרים אותם מאשפתות הקורונה שאליה נזרקו, אך אלה הופנו לאלתר לאתר "העצמאי הדפוק" במשרד האוצר-ביטוח לאומי-משרד הרווחה-מבקר המדינה-משרד הסעד, ורק מי שהקיש נכונה 2 ולאחריה # הופנה לסוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם, שם יוכל לקבל שק של קמח שיועבר דרך גדר ההפרדה, תמורת התחייבות לאפות עוגיות רק על פי מתכון של מרי אנטואנט, סליחה, שַׂרָלֵ'ה.

זוכרים את תופעת האיקונוקלזם של דאע"ש? החבר'ה על הטויוטות החמושות שהתרוצצו במרחבי מסופוטמיה והכחידו את שרידי התרבות האשורית, התרבות הבבלית והתרבות האכדית בחמת זעם קיצית המעורבת בפנאטיות אסלאמית? האיקונוקלסטים של הקיץ השתא במנצ'סטר אנגליה מתונים יותר והסתפקו בהפלת פסל של סוחר עבדים לנהר, ובארצות הברית המונים דורשים את הסרת הפסלים של מנהיגי הקונפדרציה של מדינות הדרום בארצות הברית, שתמכו בשימור העבדות.

כמובן קיים צד החיוב בהשכחת זכרם של דמויות מהעבר שתמכו ונלחמו על שימור העבדות השחורה, אלא שבמקום הרס מצבות ופסלים, האם לא עדיף לחיות בהווה? כלומר לזרוק לבריכת השחייה הפרטית את האנשים שערכיהם כבר אינם מקובלים היום, את נשיא ארצות הברית המכהן למשל, ובכך גם לפתור אחת ולתמיד את תעלומת התסרוקת שלו? ובאותה נימה להשליך למים גם את בוריס ג'ונסון, כדי שנבין מה מחזיק את התסרוקת שלו?

שאלה נפוצה בקיץ, שאני שומע כמעט בכל יום, היא "למה אתה כועס". אני מסתכל בפליאה סביבי ורואה אנשים שמשיבים תמיד "סבבה, לא יכול להיות טוב יותר, ברוך השם", ורק אני כועס. זו שחיה לצידי כבר עשרות שנים טוענת שאני סובל בקיץ מתסמונת "זומבי קיץ נוסח לארי דיוויד".

ייתכן, וייתכן שהעולם מסביבי צריך להתאים את עצמו מעט אליי, להתחשב בי? ובעיקר לעצור את הטירוף הטכנולוגי, העושה הכול כדי להפריד אותנו כבני אדם מהמציאות, על ידי התעקשות בשימוש באפליקציות ושיגיונות טכנולוגיים אחרים ההופכים את החיים למסך קטן ועלוב?

נסו להתקשר למשרדי רשות המיסים, אחוזות מים מוניציפליות, בנקים, חברות ביטוח או לשכות ציבוריות אחרות, ותיענו באוטומט המנחה אתכם בשאלות אטומות ללחיצות על מקשים, ובסוף מודיע לכם שכל בני האנוש שאיתם רציתם לשוחח מסתתרים מאחורי האוטומט, עסוקים, בסעודת צהריים או בנופשון או בהשתלמות או בסגר קורונה או שד הקיץ יודע היכן.

ובזה אני מסיים בשלווה סטואית, שהרי אחרי ככלות הכול אין לנו יכולת אלא לסמוך על אבינו שבשמיים או על נבחרינו בכנסת ישראל שיעבירו אותנו את הקיץ בחורבה ויביאונו לחוף מבטחים נטול מדוזות, שם יִסָּפְגוּ קיטורינו לעד באדמת הארץ הקטנה.

על המחבר / המחברת

Avatar

אבי גולדברג

מחבר הספרים: "מסדר קוזימה","חוף בלי ים" ,"רצח בטור דה פראנס", "אל תקרא לי סוחוי", "המדריך הקליל לחכמת הנדל"ן", ועוד.

4 תגובות

 1. אתאיסט
  אתאיסט יולי 17 2020, 13:26
  לסמוך על אבינו שבשמיים לא עוזר

  לסמוך על נבחרינו עוד הרבה פחות

  השב לתגובה
 2. יעל נורמן
  יעל נורמן יולי 19 2020, 10:26
  נחמד ואינטליגנטי

  תמיד מגלה משהו שלא ידעתי

  השב לתגובה
 3. אבי
  אבי יולי 21 2020, 13:48
  תודה למגיבה

  תודה למגיבה

  השב לתגובה
 4. נ
  נ יולי 21 2020, 18:26
  יש עוד בעל בלורית לא אמיתית שכדאי לברר

  יסודותיה. והיא בעלת גוון כחול שאין לאף מנהיג אחר בעולם.

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור