JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

סידרו לנו חופשה באבו-דאבי

מחשבות (ציניות) בעקבות ההסכם עם איחוד האמירויות

סידרו לנו חופשה באבו-דאבי אבי גולדברג
אוגוסט 28
19:30 2020

14 באוגוסט הוא יום היסטורי, היום שבו פרץ השלום! אף שכל כך הרבה פעמים כבר הכריזו על "תאריך היסטורי", עדיין יום זה הוא יחיד ומיוחד. שלום עם איחוד האמירויות, מי היה מאמין שישראל תזכה להישג מרשים כזה! לחתום הסכם שלום עם אויבים יכולה כל אומה, אבל לחתום הסכם שלום עם ידידים – זו כבר גאונות מדינית. הסכנה לקיומו של עמישראל חלפה, טוב לא בדיוק, עדיין ימשיכו להפריח לכיוונם של תושבי הדרום בלוני תבערה-נשק מתוחכם שאפילו צה"ל אינו יכול לו, וחיזבאללה ממשיך להפוך את לבנון למחסן נשק אחד ענק, והמיליציות האירניות יושבות בסוריה, ובכל זאת יש לשמוח.

אני שמח במיוחד, כי בתאריך זה, 14 באוגוסט, התגייסתי לפני שנים לצה"ל, ומעתה זה יהיה יום היסטורי שבו יחגגו כולם, וחברי הכנסת יעמדו דום, ודגלים יונפו, וכבר לא אזדקק לזיכרוני העלוב על מנת לזכור את יום הגיוס שלי. לא שאני רוצה לזכור אותו, את יום הגיוס, כי הצטרפתי לצבא שהונחה על ידי ממשלה סמולנית לכבוש את סיני, הגדה ורמת הגולן, ולפלוש למצרים ולהתקרב לדמשק לאחר שהאויבים רצו לתת מכת נגד ביום כיפור. אבל כל זה נמחק. היום יש ממשלות ימין חזקות, רודפות שלום, שהחזירו את סיני, שאינן מיישבות את בקעת הירדן, שפינו את גוש קטיף, שוויתרו לערבים בחברון עיר האבות, שאינן מתירות ליהודים לעלות להר הבית, הו ימים מאושרים של ימין!

איילת שקד מהימין התל-אביבי-פינת-רעננה מחמיצה פנים, בשבילה זה לא ביג דיל, "כל החברים שלה מההיי טק כבר היו שם בדובאי". אני לא מבין מה לא טוב לה? שגם "עמך" יבקר שם? היא כועסת על שלא החילו ריבונות באיו"ש? מה היא רוצה, לרשום את כל הבתים והמגרשים של הערבים בטאבו של ישראל כדי שמחיריהם יגיעו למחירי הדירות ברעננה? היא לא מבינה שביבי הוא גאון, ממשיך דרכו של בגין. בגין ניהל מו"מ לשלום כל כך מבריק עם המצרים והתעקש להחזיר בכבוד של פולני, כל שעל, גם את שארם א-שיח', גם את הנפט באבו רודס ללא הסכם חכירה לכמה עשרות שנים. ואחרי שהכול הסתיים עמד על קוצו של יוד, הזכיר למצרים ששכחו לקחת את טאבה, איש יקר זכרו לברכה.

הו זמנים טובים! יש לנו שגרירות אמריקאית בירושלים, ולפלסטינים נותר רק הר הבית. יש לנו אבטלה, וכל כך הרבה משפחות מאושרות יכולות ללכת לים בקיץ בכל ימות השבוע, כי ממילא לא ירגישו שזה על חשבון העבודה.

אבל גם זה ייגמר, לא לדאוג, ירום הודו הנחה את עובדי הכור למיקרוביולוגיה בנס ציונה לייצר קונטרה שהורגת נגיפים, ושם עובדים אנשים צייתנים, אז תמתינו ותראו איך ירום הודו מכופף יד לקורונה ומאפשר לנו לצאת לחופשה באבו דאבי.

על המחבר / המחברת

Avatar

אבי גולדברג

מחבר הספרים: "מסדר קוזימה","חוף בלי ים" ,"רצח בטור דה פראנס", "אל תקרא לי סוחוי", "המדריך הקליל לחכמת הנדל"ן", ועוד.

11 תגובות

 1. מ.
  מ. אוגוסט 28 2020, 21:12
  כעת הבנו לאיזה צד פוליטי

  אתה שיך

  השב לתגובה
 2. יצחק דגני
  יצחק דגני אוגוסט 29 2020, 08:32
  לאדון המסתתר מאחרי האות מ.

  רק כעת הבנת לאיזה צד אבי גולדברג משתייך?
  זה קשור עם ליקויי קשב והבנה?
  מה – לא ברור שגולדברג תמיד לטובת היהודים?
  ובעניין חופשה באבו-דאבי – רק לא שם. יותר טוב באלפים או במדיירה. מכל מקום יש לוודא לפני יציאה לחופשה באבו-דאבי שעוד לא נגמר להם הנפט כי אז יגמר להם הכסף להפעלת המעליות והנופשים יצטרכו לעלות ולרדת ברגל בבורג' חליפה.

  השב לתגובה
 3. אבי
  אבי אוגוסט 29 2020, 11:32
  אין צדדים

  יצחק שלוםיפה כתבת. האמת שאין לי צד ,בגילי מצחיק להיאחז באידאה דהויה שמאלית או ימנית. אני בעד יושר ,הגינות ,מנהיגות אמיצה,ולא אכפת לי מצד מי.אין מקום לקרקס הפוליטי. יש הישגים בזירה הבינלאומית השאלה אם אנו קונים את הידידים במחיר בטחונינו או לא , אינה בידי.

  השב לתגובה
  • יצחק דגני
   יצחק דגני אוגוסט 29 2020, 17:41
   לאבי היקר

   אנו קונים ידידים בגלל ביטחוננו. בשום אופן לא במחיר ביטחוננו. אני מבין מאין נובעת שאלתך. כנראה מהקשקוש העיתונאי של נחום ברנע ש"גילה" עיסקת F35 עם "המפרציות". אם העסקה תצא לפועל הם יקבלו כמה מטוסים בעוד שנים לא מעטות. ממילא האמריקאים יתחזקו את המטוסים. זה יהווה עוד גורם מאיים על איראן. כך שזה בעקיפין מחזק את ישראל.

   השב לתגובה
 4. צינוש
  צינוש אוגוסט 29 2020, 11:57
  כתיבה צינית

  עושה לי טוב
  מאפשרת המוסדות לכאורה מול הכוחות הקובעים בפועל

  השב לתגובה
 5. מאיר
  מאיר אוגוסט 29 2020, 17:50
  אבי מסנג'ר טיול ל"סריג 1967"

  כמו שאני מכיר מעט את אבי, ולא אכפת לי מדוע הוא לא מגיע לגשרים או לבלפור, אני יודע שהוא יהיה מראשוני המבקרים באבו דאבי, בטוח שיעשה סלפי בקומה הכי גבוהה שיצליח להגיע ואפילו יכתוב סיפור על ההיא המסתורית שפגש במעלית, נכון, שם במעלית, וישבה לידו במטוס אחר כך.

  השב לתגובה
 6. אבי
  אבי אוגוסט 29 2020, 20:34
  פנטזיה

  מאיר
  תודה על הפנטזיה
  הספר מוכן

  השב לתגובה
 7. מ.
  מ. אוגוסט 30 2020, 16:04
  כאשר נצא לחופשה בטהרן

  אדע שהבעיות שלנו נפתרה
  זה לא כל כך מסובך
  צריך רק מנהיגים סבירים משני הצדדים

  השב לתגובה
  • מ. הנחבא אל הכלים
   מ. הנחבא אל הכלים אוגוסט 31 2020, 08:56
   טהרן

   אתה תצא לחופשה בטהרן?
   כשאתה מפחד להזדהות בשמך המלא?
   עזוב אצלנו, ביבי לא יהיה מנהיג סביר.
   אבל בטהרן – צריך מנהיג סביר בטהרן?
   במקום חופשה בטהרן כבר יותר טוב לצאת לחופשה באתר דודאים.

   השב לתגובה
 8. י.
  י. אוגוסט 31 2020, 12:49
  השאלה היא אם אנשי נסיכויות המפרץ

  יהיו מוכנים לסבול את ההתנהגות הבוטה של התיירים הישראלים שהם חוליגאנים.

  השב לתגובה
 9. יורם מנור
  יורם מנור ספטמבר 01 2020, 22:36
  .עושים מאתנו צחוק

  והעם לא מבין

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור