JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

לא האמנתי שברקוביץ' צודק

מירי רגב אישרה את פליטת הפה של ברקוביץ'

לא האמנתי שברקוביץ' צודק שרת התחבורה מירי רגב צילום: נחום עסיס commons.wikimedia.org
אוקטובר 16
19:30 2020

איומי ח"כ מיקי זוהר על היועץ המשפטי מוכיחים כאלף עדים שיש כאן תופעה מאפיוזית טיפוסית, שמאפיינת רבים בהנהגת הליכוד.

אייל ברקוביץ אמר על הנהגת הליכוד "חבורת פשע". אז אמר.

אייל ברקוביץ' רוצה להיות מאמן נבחרת ישראל בכדורגל. שירצה.

כך סברתי עד יום שישי האחרון. כרגיל לא ראיתי את מירי רגב מופיעה. כל התקרית הייתה עוברת לי מתחת הרדאר לולי שלח לי חבר את הקלטת דבריה. שמעתי ולא האמנתי. לא כי מירי רגב חרגה מאיזו נורמה מקובלת, אלא משום שהיא בזבזה לריק דקות רבות בזמן צפיית שיא רק כדי להוכיח שיש הצדקה לכאורה לכינוי שטבע ברקוביץ' – חבורת פשע.

רק חברה בכנופייה שמסריה עוברים אישור של חצר המפקד יכולה לאיים איום ישיר כל כך על מי שמראיין אותה. החרה-החזיק אחריה "האוטומט המהלך" מיקי זוהר, שלכל שאלה יש לו תשובה אוטומטית כמו "כחול-לבן רוצים את תקציב 2020 כי הוא נוח לצרכיהם." הוא יודע שזו שטות מוחלטת, אבל כך מגיב – אוטומט. הוא הוסיף לדברי השרה רגב: "יש לנו די אנשים שיוכלו למנוע את מינוי ברקוביץ' למאמן הנבחרת."

אינני אוהב את הכינוי "חבורת פשע", שהרי גם בלעדיו השיח הציבורי צונח מטה מטה. סברתי שאכן מדובר בכנופייה מאורגנת שפועלת יחדיו נגד מוסדות המשפט, נגד הדמוקרטיה נוסח ישראל ובעד מנהיג מואשם בשחיתות. אבל לא חבורת פשע.

באה מירי רגב ואמרה, בתרגום חופשי שלי, כך: "אכן אייל – טעית. עם חבורת פשע לא מתנגשים. תביט על הגלובוס, מרוסיה ועד ברזיל, כולם מבינים את חוקי המשחק. אל תחלום להיות מאמן הנבחרת. אולי אז תבין עם מי לא מתעסקים." מלבד יציאה זו היה נאומה רגיל ולא מפתיע. אפילו עובדה נכונה אחת לא נשמעה, לא על ממדי המגפה בעולם ולא על "ההצלחה" הישראלית בהתמודדות איתה. נתוני שקר הם הנשק המקובל על כנופייה זו, גם אם אני כופר בדימויו של ברקוביץ'.

אשר לי, אני מודה שמירי רגב שכנעה אותי לתמוך במועמדות ברקוביץ' למאמן נבחרת ישראל. עד עתה חככתי בדעתי. אני מודה שיש לי נימוקים משלי לבחירה בברקוביץ', ורובם לא קשורים לדברי רגב. השבר בנבחרת ברור. למרות משחק טוב של נבחרת ישראל בסקוטלנד, המנהל האוסטרי לא ייוותר על כנו. רוב המאמנים הישראלים כשלו באימון הנבחרת, על אף ניסיונם העדיף באימון קבוצות ישראליות. אולי ברקוביץ' הרענן, השנוי במחלוקת, הרחוק מקונצנזוס, יצליח לטעת איזו רוח תזזית שלא נראתה עד עכשיו? כעת מירי רגב נתנה לי את הדחיפה האחרונה לתמוך בו. כי לעיתים מה שרע לה – טוב לעם ולמדינה. עם זאת, אני מכיר בעובדה שזה הימור לא פשוט.

בינתיים המחאה הציבורית הולכת ומתעצמת. מערערת על אמינות הסקרים, שלא עדים למשתנים שהמחאה מביאה איתה. יתר על כן, ככל שינסו לדכא את ההפגנות – כן יגאו. אני משוכנע שגם נתניהו מבין זאת. הייתי רוצה שהמונח "כנופיות פשע" לא יהפוך לסיסמת המחאה, כי גם בלעדיו יש כלים רבי עוצמה למחאה המתחוללת. די לנו בכך שמראיין פלט את הכינוי, אולי לא במחשבה תחילה, ובאה שרת התחבורה ואישרה את דבריו החמורים, שהיו כהד עובר לולי אימצה אותם אל לוח ליבה.

על המחבר / המחברת

עוזי ברעם

עוזי ברעם

עורך מדור: פוליטיקה. לשעבר חבר כנסת, שר התיירות ושר הפנים. הרצה באקדמיה. כתב את הרומן "אין אהבה בעיר". כיום יועץ אסטרטגי, יו"ר של חברת קלאב 50 ותיאטרון בית ליסין. כותב מאמרים בעיתונות, פרשן פוליטי במשדרי רדיו וטלוויזיה וחבר בדירקטוריונים שונים.

18 תגובות

 1. יצחק דגני
  יצחק דגני אוקטובר 16 2020, 19:57
  עוזי מכובדי

  לברקוביץ' לא הייתה פליטת פה. הוא חזר על "האמרה" שלו פעמים אחדות. בכלל התכנית "אופירה וברקו" היא בושה לטלוויזיה הישראלית. המראיינים מתנהגים בגסות, בברוטליות, שואלים שאלות ולא נותנים למרואיינים לענות. אולי התכנית מסמלת את התדרדרות התרבות בישראל.
  מירי רגב ומיקי זוהר מסמלים יותר מכל את ההתבהמות של הפוליטיקה הישראלית ואידך זיל גמור.

  השב לתגובה
  • שי ענבר
   שי ענבר אוקטובר 18 2020, 11:57
   לא ראויים

   מסכים לחלוטין עם יצחק.
   ברקוביץ והתוכנים אינם ראויים להתיחסות.

   השב לתגובה
  • גדעון שניר
   גדעון שניר אוקטובר 19 2020, 08:53
   אכן

   מסכים! אפילו שיאמרו עלינו "סוף הדמוקרטיה… סותמי פיות…."

   השב לתגובה
 2. דרור
  דרור אוקטובר 16 2020, 20:55
  חד וחלק

  חד וחלק!!!..לא צריך לחפש בנרות כדי להבחין בקשרי המאפיה ובגאוות היחידה …מירי רגב בונה לזה ייחוס!!!
  ברקוביץ אינו נמנה מהאנשים אותם אני מחבב אבל הוא זכה אצלי לנקודות זכות על האומץ לעמוד מול נציגת ה"ארגון"
  השאלה הקשה המתבקשת מהטור של ברעם איך ייתכן שחצי מהעם חושב שהתנהגותה וערכיה ראויים הם???

  השב לתגובה
  • עוזי ברעם
   עוזי ברעם אוקטובר 17 2020, 10:55
   לא חצי עם

   דרור שלום אסור לקבל בצורה מכנית "שחצי העם מסכים עם דבריה". בחצי העם של ביבי נמצאים החרדים ברקוביץ ורגב לא מענינים אותם. אני מכיר מצביעי ביבי שחושבים שחוץ ממנו יש שם חבורה מביישת. נכון, ההתכתשות שלה עם ברקוביץ מביאה לה קולות מתפקדים אבל זה לא חצי עם הבושה שהיא מדיפה היא עצומה

   השב לתגובה
  • לדרור
   לדרור אוקטובר 17 2020, 12:33
   סליחה - תיקון

   חצי מהעם בפירוש לא חושב שהתנהגותה וערכיה ראויים. אם תעשה חשבון על פי אחוז ההצבעה לכנסת כפול אחוז חברי הכנסת שהליכוד קיבל תגלה שבמקרה הכי טוב מבחינת מירי רגב הם קיבלו בערך 20% ולא 50%. גם בתוך ה- 20% לא כולם בעד התנהגות בהמית כשל רגב. הם מצליחים לשרוד בשלטון בשל שיטת הממשל הלקויה בישראל.

   השב לתגובה
 3. אילת נגב
  אילת נגב אוקטובר 16 2020, 23:37
  ברקו לא מספיק אינטליגנט להוביל תכנית

  טלוויזיה מצמרת ליגת העל של המדיה. אלא ששרים כמו רגב וחברי כנסת כמו זוהר הם בחמש רמות נחותים ממנו. כך נראית מדינת ישראל. מצבנו עגום ועתידנו מדאיג.

  השב לתגובה
 4. שמחה
  שמחה אוקטובר 17 2020, 08:28
  תרבות השקר מסוכנת

  תרבות השקר והתפיסה "אני ואפסי עוד" השתרשה במציאות הישראלית הנוכחית, כאשר אלה הסובבים את נתניהו עושים בה שימוש תכוף. עוזי ברעם מציף את ההתנהלות חסרת אחריות של יועצת ראש הממשלה, מירי רגב, שהיא חברת צוות בכירה המפיצה כמו ממטרה משוכללת פייק-ניוז כדי שיהפכו, ככל שיחזרו עליהם יותר פעמים, ל "אמת" צרופה. כל מי שעיניו בראשו ומידי פעם מקדיש מחשבה להידרדרות הקשה של השלטון פה מבין שעדיף לתמוך באלה שאינם חלק מהשלטון למרות שגם שם יש כאלה שהטלית שלהם "אינה כולה תכלת." תרבות השקר חודרת למקומות הרגישים ביותר והיא מהווה סכנה למדינה. ראינו אותה בדוחות על מספר החרדים המתגייסים בצה"ל, ובעיקר אנחנו רואים אותה כיצד פשתה במשרדי ממשלה המעורבים בקורונה.

  השב לתגובה
 5. עוזי ברעם
  עוזי ברעם אוקטובר 17 2020, 10:56
  לא חצי עם

  דרור שלום אסור לקבל בצורה מכנית "שחצי העם מסכים עם דבריה". בחצי העם של ביבי נמצאים החרדים ברקוביץ ורגב לא מענינים אותם. אני מכיר מצביעי ביבי שחושבים שחוץ ממנו יש שם חבורה מביישת. נכון, ההתכתשות שלה עם ברקוביץ מביאה לה קולות מתפקדים אבל זה לא חצי עם הבושה שהיא מדיפה היא עצומה

  השב לתגובה
 6. יצחק דגני
  יצחק דגני אוקטובר 17 2020, 12:39
  אילת נגב היקרה

  נכון מאד. ברקו לא מספיק אינטלגנט וגם אופירה היא בעלת אישיות "המונית" שמעוררת סלידה בקרב צופים רבים מאד. את 100% צודקת בהערכתך שמצבנו עגום. אוי ואבוי לנו שכך נראית תכנית טלוויזיה שמוגשת ב"פריים טיים" הישראלי – ערב שבת לפני מהדורת החדשות העיקרית. בהמיות במיטבה.

  השב לתגובה
 7. יאיר בר-קול
  יאיר בר-קול אוקטובר 17 2020, 16:50
  לא חסרים אידיוטים

  אני לא מחסידיו של ברקוביץ אבל נאום הפתיחה שלו אתמול ודבריו הנחרצים בשבת שעברה מכפרים על כל עוונותיו.
  אני גם לא קרימונולוג אבל נראה לי כי מירי ומיקי צריכים עוד להשתפר קצת כדי להיקרא ארגון פשע. על סחיטה, איומים ושקרים מקבלים רק ציון "מספיק בקושי". בינתיים הם לא יותר מקומדיה עצובה ומביכה…

  השב לתגובה
 8. תמי לבני
  תמי לבני אוקטובר 17 2020, 18:55
  איך שהפוליטיקה הארצית

  משתקפת בכל דבר.

  השב לתגובה
 9. פרופ' אביבה דורון
  פרופ' אביבה דורון אוקטובר 18 2020, 16:46
  לא להניח לעיניים להיעצם

  חוסר ההבנה המדויקת בתחום הספורט, ושל לא מעטים מחבריי באקדמיה ובספרות,גורם לנו לראות בהגדלה את האיום של אחת מן הגרעין השולט. לפעמים אנו תוהים: כיצד יהודים בארץ מסוימת בהיסטוריה לא ראו את התהליך שמתחולל סביבם ונוגע להם, ההווה כאן מעלה שאלות דומות. ברעם כדרכו מעלה לדיון נקודה שמעוררת שאלות ואפילו יראה. מעיר מי שעוצם עיניים

  השב לתגובה
  • יצחק דגני
   יצחק דגני אוקטובר 19 2020, 01:09
   לפרופ' אביבה דורון הנכבדה

   האיום של אחת מהגרעין השולט מעלה מחשבה כיצד יהודים בארץ מסוימת בהיסטוריה לא ראו את התהליך שמתחולל סביבם. הגם את רומזת, כמו האלוף יאיר גולן, למה שהתרחש בגרמניה אחרי 1933?
   זה לא נכון ולא ראוי. וחוץ מזה את מקנה ל"אחת מהמיעוט השולט" מעמד-על שלא מגיע לה בשל רדידות אישיותה.

   השב לתגובה
 10. יפית נחמיאס
  יפית נחמיאס אוקטובר 18 2020, 23:43
  לקחת אירוע יחסית קטן וממנו להגיע למסר

  משמעותי, כישרון של מר ברעם.

  השב לתגובה
 11. נועה מעוז
  נועה מעוז אוקטובר 19 2020, 23:03
  בואו לא נשכח שברקע היה ביביסט

  ואחר כך בחלון ואחר כך גנץ וכעט בנט ומי יודע מה בהמשך

  השב לתגובה
 12. צבי אהרוני
  צבי אהרוני אוקטובר 20 2020, 18:12
  מאמר טוב על נושא מתסיס

  שמציג דעה נוקבת מבלי להתלהם בגסות.

  השב לתגובה
 13. צביה עוז
  צביה עוז אוקטובר 22 2020, 16:06
  ברקוביץ לא צודק

  ומירי רגב עוד פחות
  ומיקי זוהר עוד פחות
  לה הם הפרצופים של עם הספר כיום
  אוי לבושה

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בהגיגים

יתר המאמרים במדור