JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

מעל 10,000 אורחים לשולחן ליל הסדר במלונות דן

כ-60% מהאורחים בפסח השנה הינם תיירים מחו"ל

מעל 10,000 אורחים לשולחן ליל הסדר במלונות דן שולחן ליל סדר בדן תל אביב
מרץ 13
16:28 2017

רפי בארי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של רשת מלונות דן:

"שנת 2017 בתחום התיירות החלה במגמת עלייה במספר התיירים לעומת סוף שנת 2016 תקופה שהושפעה ישירות מהאירועים הביטחוניים במדינה. קצב ההזמנות לחודשי האביב משתפר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. השנה מסתמן גידול בביקוש לליל הסדר ולחופשות בפסח לעומת אותו תאריך בשנה שעברה. בימים אלו נרשמת עליה בהתעניינות מצד תיירים המסיימים הכנות והחלטות איפה יבלו את חג הפסח.

לקראת פסח 2017 נרשם גידול בתיירות פנים עם דגש על אילת בגלל מזג האוויר הקיצי בעיר, אולי כאלטרנטיבה לנסיעה לחו"ל. גם השנה, חג הפסח מסתמן כאלטרנטיבה פופולארית הן בקרב יהודי התפוצות והן בקרב משפחות ישראלים. הדבר יוצר רצף עם ימי חוה"מ ותקופה ארוכה אידיאלית לחופשה משפחתית. על פי נתוני הרשת, התפוסות  בחודש אפריל יהיו גבוהות מהתפוסות בתקופה המקבילה בשנת 2016. חלק מהמלונות כמו דן אכדיה, דן פנורמה ת"א וליל הסדר עצמו בירושלים, כבר מלאים לחלוטין. נותרו חדרים אחרונים במלונות ירושלים למהלך החג ובאילת."

כ-60% מהאורחים במלונות דן בפסח השנה הינם תיירים מחו"ל, כאשר למעלה ממחציתם הם אורחים חוזרים משנים עברו. בנוסף לסדרים המרכזיים שייערכו בכל מלון, יסבו אורחים רבים בכל בתי המלון לאירועי ליל סדר פרטיים.

רפי בארי ציין כי פסח השנה מתפרש על פני 8-9 ימים כאשר חלק מהתיירים מקדימים את הגעתם ארצה כבר לתחילת אפריל. ראוי לציין שחג הפסחא הנוצרי נופל גם הוא במהלך הפסח, וכך גם חופשות האביב בחו"ל, דבר המסביר את הביקוש של התיירים לחופשת הפסח בארץ. מגמה דומה ניכרת גם בעקבות עלייה בביקושים מצד משפחות ישראליות בתקופת טרום פסח – עם יציאתם של הילדים לחופשת החג: "זוהי הזדמנות מצוינת למשפחות רבות לנצל את ימי החופש ולצאת לחופשה משפחתית קצרה במחירי טרום שיא העונה, לפני כניסת תעריפי החג לתוקף", ציין בארי.

היום, כחודש לפני החג, עומדת התפוסה במלונות הרשת על  כ-80% כאשר בחלק קטן של המלונות יש עדיין חדרים אחרונים לתאריכים מבוקשים. מלונות דן נערכו השנה עם הצעות אטרקטיביות.

רפי בארי הוסיף כי מרביתם של התיירים מחו"ל במלונות דן  מגיעים גם השנה ממדינות מערב אירופה ומארצות הברית כאשר מרביתם הם תיירים יהודיים. בירושלים אנו גם מצפים לכמות גדולה של צלייני הכנסייה המזרחית אורתודוכסית שחג הפסחא שלהם חופף לפסח.

"בדומה למגמה אשר החלה לפני מספר שנים, ניכרת העדפה ברורה למלונות באזורים גיאוגרפיים מסוימים על פי ארץ המוצא: צרפתים, אנגלים, שוויצרים ובלגים נוטים להגיע לאילת ולמלונות תל אביב – דן תל אביב, דן פנורמה תל אביב ודן קיסריה. אמריקאים מתארחים בעיקר בירושלים – במלון המלך דוד, מלון דן ירושלים, דן פנורמה ירושלים ודן בוטיק ירושלים. התיירים המתכננים את חופשתם האביבית, מאמינים שייהנו ממזג אוויר אביבי ונעים באילת וגם במרכז וצפון הארץ.

בכל אחד מ-14 מלונות הרשת, ייערך ליל סדר מרכזי, המיועד בעיקרו לאורחי המלון ומקצת לאורחים חיצוניים.

בנוסף, ייערכו השנה עשרות אירועים פרטיים במלונות הרשת. במסגרת אירועים אלו משפחות שוכרות אולם ועורכות את הסדר בעצמן או מזמינות חזן – "מנהל סדר" שינצח על הסדר. המשפחות נהנות מתפריטים מיוחדים שהוכנו ומהשירות האישי והמיוחד המאפיין את מלונות הרשת. חלקן של משפחות אלו התאחדו בישראל עם ריכוז של  קרובים מכל העולם שהגיעו במיוחד לחגוג כאן את הסדר.

"ישראלים רבים מעדיפים לערוך את ליל הסדר בבית מלון בשל הנוחות וההנאה. הפתרון של עריכת הסדר הפרטי במלון מאגד בתוכו גם את  תחושת ה-'ביחד' וגם את האווירה הפרטית כל זאת ללא המאמץ של ההכנה וללא הטרחה של 'אחרי'. בנוסף, משפחות רבות מנצלות את חג הפסח למפגש משפחתי מורחב והמלון מציע חווית ליל סדר ייחודית למפגשים מסוג זה.

כבכל שנה צופים המלונות לריבוי של משפחות וילדים. הרשת נערכת לכך עם פעילויות ילדים ובני נוער במועדונים שפיתחנו במיוחד עבורם – דנילד (מועדון הילדים) ודני קלאב (מועדון הנוער)", סיכם רפי בארי.

בברכה,

איתן אטיאס

רן רהב תקשורת ויחסי ציבור

על המחבר / המחברת

אין תגובות

אין תגובות

אין תגובות כרגע. תרצה להוסיף תגובה?

כתוב תגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בתיירות – דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור