JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

איך תדעו שביטוח הנסיעות שלכם יהיה שם בשבילכם

על כל צרה שלא תבוא במהלך החופשה?

איך תדעו שביטוח הנסיעות שלכם יהיה שם בשבילכם צילום: Istock
ספטמבר 08
16:06 2019

יש שתי סיבות טובות לכך שכיום אין כמעט ישראלים היוצאים את גבולות הארץ בלי לדאוג לביטוח נסיעות לחו"ל. הסיבה הראשונה היא שרק ביטוח נסיעות טוב מבטיח שיהיה לנו מענה לכל מצב מאתגר בו אנחנו עלולים למצוא את עצמינו, כמו למשל אבדן כבודה, גניבת ארנק, ביטול טיסה, הוצאות בשל צורך לקצר את הטיול, מצב חירום רפואי, חילוץ ממקום נידח, מעורבות בתאונת דרכים, פציעה במהלך עיסוק בפעילות שסיכון מסוים בצידה (רכיבה על אופני שטח למשל) ועוד.
הסיבה השנייה היא פשוטה – רק הידיעה שאתם יכולים להתמודד עם כל תקלה בלתי צפויה, תאפשר לכם ליהנות מן הטיול בראש שקט.

כיום יש היצע גדול של פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל. לא רק חברות ביטוח מציעות ביטוחים כאלה, גם גופים נוספים כגון בנקים, חברות אשראי ומשרדי נסיעות פועלות למכור ליוצאים לחו"ל פוליסות ביטוח נסיעות מטעמם. נשאלת השאלה, איך מוצאים את הפוליסה המספקת מענה מושלם לצרכים שלנו?
אם אנחנו יכולים למסור לכם מסר אחד, חד וברור, הוא יהיה – כסו את הנסיעה והצטיידו בביטוח לחו"ל שבאמת יספק לכם פתרון טוב במקרה הצורך. אל תתפשרו על איכות הביטוח שלכם לחו"ל – אחרי הכל, לא משנה כמה זולה הייתה הנסיעה שלכם, ביטוח נסיעות איכותי בעל מענה מקיף הוא הוצאה שולית ביחס לשאר הוצאות הנסיעה, ובמקרה הצורך – יוכל להיות קריטי. הנה כמה טיפים, לבחירה מושלמת של הביטוח הכי מתאים לכם – לחופשת החלומות הבאה שלכם בחו"ל.

הכירו את הצרכים שלכם
ככל שהדבר נוגע לביטוח תנאי הכרחי הוא שהפוליסה תספק כיסוי הולם.
חשוב לדעת שפוליסות ביטוח נסיעות נבדלות זו מזו בכל הקשור להיקף הכיסוי. יש פוליסות הכוללות כיסוי לפציעות במהלך עיסוק בפעילות ספורט אתגרי ופוליסות שאינן מכסות מקרים כאלה. באופן דומה ייתכן כיסוי או היעדר כיסוי הוצאות שנגרמות בגין צורך בפינוי רפואי ממקום נידח, הוצאות בגלל ביטול טיסות, צורך בקיצור השהות בחו"ל או הארכתה ועוד.
כדי לבחור את ביטוח הנסיעות המתאים לנו צריך להכיר את הצרכים שלנו כפי שהם נגזרים מאופי הטיול המתוכנן. אם מדובר בטיול תרמילאים במהלכו נתנסה בחוויות שסיכון מסויים בצידן (טרקים ארוכים למשל), חשוב לוודא שפוליסת ביטוח הנסיעות בה נבחר מכסה כל תרחיש רלוונטי.
מנגד, אם מדובר בטיול קצר במהלכו אנחנו מתכננים בעיקר לנפוש במלון, בספא, בבריכה ובחוף הים הצמוד, אין סיבה לשלם יותר על ביטוח המכסה פציעות ספורט אקסטרים וחילוץ רפואי מוטס ממקום רחוק.

הכירו את אופן ההתנהלות מול חברת הביטוח
חשוב לזכור כי היקף כיסוי מתאים הוא אמנם תנאי הכרחי, אך הוא לבדו אינו מספיק.
הפוליסה המתאימה לכם אמנם תמיד תהיה עם היקף כיסוי המתאים לנסיעתכם, אך שימו לב כי עליה גם להיות כזו שיהיה לכם קל להפעיל במקרה הצורך.
לכן, בדקו מראש מה תידרשו לעשות אם תצטרכו להפעיל את הביטוח. אינכם רוצים לגלות ברגע האמת שבנוסף להתמודדות עם הבעיה עצמה אתם נאלצים לנהל משא ומתן מול חברת הביטוח, לשלוח מיני מסמכים, לערוך שיחות טלפון מתישות, לשלם מכיסכם ואז להגיש תביעות שזמן רב יעבור עד שתדעו מה יעלה בגורלן וכדומה.
כדאי לדעת שניתן לרכוש ביטוח נסיעות המעניק לכם כרטיס נטען, דמוי כרטיס אשראי, אשר ישמש אתכם לביצוע תשלומים לאחר שתטענו אותו בכסף באופן עצמאי במקרה בו תצטרכו להפעיל את הביטוח (הטענת כרטיס כזה נעשית באמצעות אפליקציה במכשיר הטלפון שלכם). באופן כזה לא תוציאו כלל כסף מכיסכם, כאשר חברת הביטוח תישא ישירות בכל ההוצאות.
עוד חשוב לדעת שכיום אין סיבה להשלים עם התנהלות ארכאית כגון דרישה להמצאת מיני מסמכים ושליחתם בפקס. ביטוח נסיעות מתקדם מאפשר להתנהל מול חברת הביטוח בקלות וביעילות, כולל כמובן באופן מקוון, דרך אתר האינטרנט של חברת הביטוח, במיילים או אפילו בצ'אט בוואטסאפ. כל זאת בנוסף לאפשרות ליצור קשר טלפוני מהיר עם נציג החברה בכל שעה.

כל מי שיוצא לחו"ל שומע מקרובים, חברים ומכרים "כסו את עצמכם והצטיידו בביטוח לחו"ל". הניסיון מוכיח שעצה זו היא מן החשובות שתוכלו לקבל. בדקו היטב שהביטוח לחו"ל בו אתם בוחרים אכן מכסה כל תרחיש רלוונטי (בהתאם לאופי הטיול המתוכנן), וודאו שבמקרה הצורך יהיה קל ופשוט להפעיל את הביטוח וקחו אתכם כל מה שצריך (למשל, אל תשכחו לאסוף בשדה התעופה את הכרטיס הנטען שמעניקה לכם חברת הביטוח).
עם ביטוח נסיעות טוב תדעו שיש לכם דרך מצוינת להתמודד עם מצבים מאתגרים ותוכלו לשהות בחו"ל בראש שקט ולהפיק את המרב מהנסיעה שלכם.

על המחבר / המחברת

2 תגובות

 1. בני בן סירא
  בני בן סירא אוקטובר 05 2019, 13:34
  ביטוח נסיעות חשוב ביותר

  אבל לעשות בשכל ולבחור מי שנותן יותר כיסוי וגובה פחות כסף

  השב לתגובה
 2. רונית שמחי
  רונית שמחי אוקטובר 31 2019, 14:01
  הרבה מזלזלים

  עד שפעם אחת הם נזקקים לביטוח

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בתיירות – דברים בשם אומרם (יחסי ציבור)

יתר המאמרים במדור