JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

מועדון ג'אז אחר וראוי

מועדון Strampen בשטוקהולם

מועדון ג'אז אחר וראוי מועדון Strampen בשטוקהולם צילום: יונתן קורפל
יולי 08
19:30 2019

ברובע העיר העתיקה בשטוקהולם, בסמוך לעשרות רבות של מסעדות, בתי קפה וברים, ניצב מאז שנת 1968 מועדון Strampen. מדובר במבנה עתיק שהיה בעברו הרחוק מאוד כנסייה. אנחנו נכחנו בהופעת בלוז של ארבעה נגנים מקומיים ברמה טובה, בהרכב מוזיקלי מעט חריג – שלוש גיטרות ומתופף, וברוב הקטעים המוזיקאליים אחד מהנגנים גם שר.

אלא שבפעם הזאת אינני רוצה להתמקד בהופעה המסוימת, אלא במועדון עצמו. מדובר במקום חריג ולא שגרתי. שטח המועדון קטן, מספר המקומות המצטבר מצומצם, לא יותר מעשרות בודדות ממש. הכניסה במחיר נמוך מאוד. אין חובה להזמין דבר. רוב הנוכחים במקום מסתפקים בכוס בירה, אולי שתיים. יושבים על כיסאות בר מוגבהים ליד הבר או ליד הקירות. השולחנות מינימליים בשטחם. אי אפשר להזמין מקום מראש בשום דרך. מתקיימת כאן מדיניות שמוצהרת גם באתר האינטרנט של המקום – באים ונכנסים. יושבים בכל מקום פנוי.

רוב הלקוחות מסתפקים בשתיית אלכוהול. מי שבכל זאת רוצה לאכול, כמונו למשל, ניגש לבר ומבקש תפריט. כל המנות, מסתבר, מהמטבח המקסיקני. המזון מוכן במסעדה ששוכנת במרתף גדול מתחת למועדון – מסעדה שמתמחה ומתמקדת בסוג זה של מזון – ומועלה ישירות למועדון הג'אז. ההגשה עשויה להתארך עד שעה, הואיל והמסעדה משרתת בו בזמן את לקוחותיה הרבים. אנשים שמכירים את המסעדה סיפרו לנו שהיא מוכרת באזור. המנות שאכלנו היו טעימות וגם זולות במונחים תל אביביים. השתייה האלכוהולית זולה יחסית עוד יותר. כוס יין או בירה יעלו בערך מחצית ממחירה במוסד מקביל בתל אביב. הכול מתנהל בפשטות. רוצה פריט אוכל או כוס שתייה? גש לבר, הזמן ושלם מיד על פריט זה, והוא כבר יגיע לשולחנך.

כמעט מדי יום יש תכנית מוזיקלית חיה ואחרת. ההופעות מתקיימות בכל ימות השבוע למעט בימי ב'. פעם בשבוע בערך יש מופע יוקרתי יותר. הקהל איכותי. האווירה טובה ותרבותית, וממש לא רשמית. כך אני אוהב מועדוני ג'אז. חלק גדול מהקהל הוא מקומי. הצוות מצומצם. השירות בסדר. חדרי השירותים סבירים. קל למצוא את המקום. ההופעה נמשכת ברציפות כשעה, ויש בערב-לילה שכזה שניים עד שלושה סבבים. אחרי כל סבב יש הפסקה כמובן, וגם אפשר לצאת מהמקום ולהיכנס חזרה בכל עת שתחפצו.

לסיכום, מועדון Strampen הנו מקום מומלץ לביקור, גם למי שאיננו חובב מושבע של ג'אז. כדאי להיכנס למועדון ולו לשעה קלה. מומלץ להצטייד שם בכוס משקה ולהחליף דברים עם מי חבריכם לבילוי, באווירה נינוחה. לפני ואחרי הבילוי במועדון מומלץ להסתובב במוסדות הבילוי המגוונים הנמצאים בשכנות מיידית, ולהשלים שם את החסר במידת הצורך. המועדון ממוקם באי הקטן והיפה שבו שוכנת העיר העתיקה של שטוקהולם, שאפשר לחצות אותו בדקות הליכה מעטות לכל כיוון.

הכתובת: רחוב Stora 7

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

6 תגובות

 1. המלשין
  המלשין יולי 09 2019, 12:37
  שמעתי שבזנזיבר יש מועדון מסעדה מדליק

  למה שלא תסע אליו

  השב לתגובה
 2. דליה אקרמן
  דליה אקרמן יולי 11 2019, 10:59
  כל המלצותיך בטינטרנט

  וכל מי שנוסע למקומות השונים
  בוואי מחפש ומוצא מידע בגוגל
  ומוצא גם את המידע הזה

  השב לתגובה
 3. אביתר ס.
  אביתר ס. יולי 11 2019, 15:03
  עושה רושם לפי התמונה של מועדון מקושט

  מידי יחסית למועדון ג'אז

  השב לתגובה
 4. איתי כספי
  איתי כספי יולי 12 2019, 13:26
  ג'אז כבר לא מעניין את רוב האנשים

  רק מעטים מבין האזרחים הוותיקים

  השב לתגובה
 5. חחחח
  חחחח יולי 13 2019, 12:47
  אני מתכונן לבחינות

  וקורפל מבלה

  השב לתגובה
 6. יוסי תמיר
  יוסי תמיר אוגוסט 09 2019, 10:38
  התמו ה כמו מעולם אחר

  .

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בתיירות

יתר המאמרים במדור