JOKOPOST | עיתון המאמרים והבלוגים המוביל בישראל

facebook twitter linkedin

יעד תיירותי ראוי

שטוקהולם, בירת שוודיה

יעד תיירותי ראוי שטוקהולם. צילום: יונתן קורפל
ספטמבר 04
19:30 2019

במהלך חופשת הקיץ שזה עתה הסתיימה, ביקרנו פעם נוספת בשטוקהולם. בירת שוודיה איננה ממוקמת בראש טבלת העדיפויות של יעדי התיירות. אך למי שכבר היה בלונדון, פריז, ניו יורק ודומיהן, ואפילו יותר מפעם אחת, זהו יעד מצוין לגיוון מהנה, מכל הבחינות.

מדובר בעיר יפה מאוד, נקייה, שלווה, שתושביה נחמדים ושיכולה לספק חוויה תיירותית חיובית ביותר למשך ארבעה-חמישה ימים לפחות. יש בעיר אזורים שנהדר להסתובב בהם, ובראש ובראשונה העיר העתיקה. כאן משובצים ארמונות, כנסיות ומבני שלטון מפורסמים. מי שאוהב לעשות קניות בחו"ל, ימצא כאן אזורי קניות גדולים.

בשטוקהולם יש מספר גדול יחסית של מוזיאונים ברמה טובה. יש מוזיאונים כלליים, כגון ואסה – מוזיאון פתוח המציג את אורחות החיים בשוודיה, ויש כאלה היסטוריים, שהמפורסם ביניהם הוא סקאנסן. תמצאו כאן גם את מוזיאון פרסי נובל, מוזיאון הצעצועים, מוזיאון הטבע ועוד. בתחום האמנות יש כאן כמה מוסדות ראויים ובראשם מוזיאון הצילום Photografiska והמוזיאון לאמנות מודרנית (Moderna Museet).

כמובן אפשר לנסוע לטייל גם מחוץ לעיר. אני נהניתי מאוד משני טיולים. האחד לעיר מלמו – עיר מעניינת עם איים, נהרות ותעלות ואזור קניות גדול. מגיעים לשם במכונית או במסגרת טיול מאורגן, וטיולים כאלה, רבים ומגוונים, מוצעים בחודשי התיירות. טיול שכזה, כולל הסתובבות בעיר, יכול להימשך שעות רבות מהיום. טיול יפה עוד יותר הינו טיול לקופנהאגן, בירת דנמרק, שהיא כשלעצמה עיר מעניינת ומיוחדת מאוד. מומלץ לנסוע לשם ברכבת, נסיעה נמשכת מעל חמש שעות בכיוון אחד. לכן רצוי לבקר שם לפני השהייה בשוודיה או לאחריה, כדי שלא תיאלצו לעשות את כל הדרך בחזרה. למשל אפשר להתחיל בשוודיה, לעבור לקופנהאגן ומשם לשוב ארצה.

רק ים וגשר ארוך

הגשר בין שבדיה לדנמרק צילום: יונתן קורפל

יש כמובן טיולים מאורגנים שונים בתוך העיר. אלה עוברים בין מרבית האתרים והאטרקציות המרכזיים. כך אפשר להכיר את העיר ולהתחיל להתמצא בה. בשטוקהולם חלק מהטיולים המוצעים באזור העיר מתבצעים בשיט סירות. העיר עצמה משתרעת על פני 14 איים המוקפים בארכיפלג ובו מעל 20,000 איים בכל הגדלים. מבנה זה יוצר צירופים רבים ושונים של משטחי יבשה ומים, מתוקים ומלוחים. זהו אחד המרכיבים הבולטים בייחודה של העיר.

מבחינת בילויים, לעיר יש הרבה מה להציע. תמצאו כאן מבחר אדיר של מסעדות. המזון המקומי מתבסס על בשר ודגים, והמבחר גדול. אבל תוכלו למצוא כאן גם מסעדות שמתמחות במטבח איטלקי, סיני, יפני, וייטנאמי, הודי, מקסיקני וכן הלאה. הרמה בדרך כלל טובה, והמחירים סבירים. ברים ופאבים יש בכמות גדולה בכמה ריכוזים גדולים בעיר. יש כאן גם מועדונים, ואני שמחתי לגלות בשטוקהולם מועדוני ג'אז. סצנת בילויי הלילה כאן מפותחת מאוד מבחינת המבחר ומבחינת שעות הפעילות, הנמשכות עד השעות הקטנות של הלילה. למעוניינים יש כאן מוסדות רציניים של בלט, מחול מודרני, מוזיקה קלאסית ואופרה. יש כאן גם כמה תיאטראות שנחשבים לבעלי רמה גבוהה יחסית, אולם לגבי סוג זה של אמנות קיימת הרי בעיית שפה.

בקיצור, אפשר לחוות בשטוקהולם חופשה אמיתית, ויש בה גמישות מספקת להתאמה אישית. אלא שכל זה נכון לאותם חודשים שבהם מזג האוויר הקר מאוד איננו חונק את יכולתם של תיירים מן החוץ לבלות וליהנות.

על המחבר / המחברת

יונתן קורפל

יונתן קורפל

עורך ראשי, עורך מדור: IT, עורך מדור: בארים ומסעדות. בעבר מנכ"ל חברות IT בארץ ובחו"ל. כיום באקדמיה ו-דירקטור בחברות ציבוריות.

8 תגובות

 1. חנן אבן
  חנן אבן ספטמבר 04 2019, 19:58
  שבדיה וסקנדינביה בכלל

  ממש מקום נהדר מכל בחינה

  השב לתגובה
 2. עודד נמרי
  עודד נמרי ספטמבר 05 2019, 12:19
  הייתי השנה בשבדיה היה גל חום

  ברוב המקומות אין מזגנים
  פעם זה לא היה כך

  השב לתגובה
 3. שמחה
  שמחה ספטמבר 05 2019, 18:53
  מוזיאוני האמנות בדנמרק למשל

  פי כמה ברמה יותר גבוהה מאשר בקופנהאגן

  השב לתגובה
 4. ערן מצליח
  ערן מצליח ספטמבר 06 2019, 11:00
  גם אני אומר

  יעד ראוי ביותר
  מניסיון אישי במשך כמה חודשים

  השב לתגובה
 5. אורי נשר
  אורי נשר ספטמבר 08 2019, 11:25
  שמעתי שלצעירים יש הרבה מקומות בילוי

  ומועדונים. אבל זה רלוונטי רק באביב ובקיץ.

  השב לתגובה
 6. מגי
  מגי ספטמבר 09 2019, 13:03
  זה מקום נהדר למי שמחפש בילוי עירוני

  בסביבה חיובית

  השב לתגובה
 7. עינב טל
  עינב טל ספטמבר 20 2019, 20:34
  והמחירים שם שפויים

  למרות שהמקומיים מרוויחים יחסית הרבה

  השב לתגובה

כתוב תגובה

הוסף תגובה:

<

* אני מתחייב לפעול על פי תנאי השימוש באתר


התגובות יפורסמו לפי שיקול דעת העורך

כתבות נוספות

פוסטים אחרונים בתיירות

יתר המאמרים במדור